Agrimarktconcern blijft maar groeien Brandweerbus aan vervanging toe BEVELANDEN/THOLEN almanak Echt DINSDAG 7 februari 2012 17 Mediterrane verf is bezig aan een opmars 18 en 19 Ook in Brabant meer benzinestations van landbouwcoöperatie foto Willem Mieras De Agrisneltank in Goes. Het Zeeuwse concern breidt uit naar Brabant. benzine en diesel in twintig onbe mande tankstations in Zeeland, op de Zuid-Hollandse eilanden en sinds kort ook in West-Brabant: in Hoogerheide, Wouw en Dintel- oord. „We willen binnenkort uit breiden in de richting van Breda", zegt Rob Augustijn van de CZAV. „We beginnen bovendien met een bemand tankstationconcept." Het bedrijf profiteert van het feit dat consumenten vanwege de hoge brandstofprijzen steeds vaker op zoek gaan naar goedkopere benzi nepompen. Dat het bedrijf - ondanks de eco nomische crisis - blijft groeien, is volgens Augustijn niet zo gek: „We zitten toevallig in de twee sectoren waar het nog goed gaat: brandstof en voedingstoffen." Dat de CZAV in de benzine zit komt doordat het bedrijf van oudsher brandstof inkocht voor machines van aange sloten boeren. Vorig jaar steeg de winst van de CZAV met veertig procent naar 5,4 miljoen euro. De omzet van de coöperatie bedroeg 426 miljoen euro. Volgens Augustijn is de verkoop van 'groene' benzine erg succesvol. Dat is gewone Euro 95, die twee cent duurder is. Die twee cent gaan samen met drie cent van Agrimarkt in het Zeeuws klimaat fonds. Met dat geld worden duur zame projecten gefinancierd, zo dat de C02-uitstoot van de benzi ne wordt gecompenseerd. „We hebben een vaste groep klanten die groene benzine tankt", zegt Au gustijn." Vijf tot tien procent van de klan ten tankt volgens de CZAV de zo genaamde Green Label benzine. „Veel mensen willen toch een bij drage leveren aan een schoner mi lieu. Via onze benzine investeer je direct in de Zeeuwse samenleving: we subsidiëren bijvoorbeeld zon nepanelen. Dat vinden veel men sen beter dan één of ander C02-compensatiebos in Kenia. Het is in ieder geval controleer baar." Vanwege de groei van het aantal tankstations was de aanschaf van een nieuwe tankwagen noodzake lijk: die kan 47500 liter benzine in één keer vervoeren. De glimmen de wagen rijdt sinds gisteren met benzine en diesel door Zeeland. zie ook de video op www.pzc.nl/video door Nadia Berkelder WEMELDINGE - Supermarkt- en brandstofconcern Agrimarkt en AgriSneltanlc uit Wemeldinge lijft groeien. Binnenkort opent et bedrijf een serie nieuwe ankstations in Brabant. Gisteren verd een nieuwe tankwagen in ge- ruik genomen. Agrimarkt en Agrisneltank zijn on- van de CZAV, de Coöpe- Zuidelijke Aan- en Ver- de landbouwcoö- verkoopt nu door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De brandweerbus van de post Colijnsplaat is na 27 jaar dienst toe aan permanent ver lof En in Kamperland kan de brandweerpost ook wel een bus ge bruiken: daar wordt voor vervoer van mensen en materieel gebruik gemaakt van privé-auto's of van de tankautospuit. Het zou de paraatheid van de brandweerposten, de mobiliteit van de ploegen en het moreel op de posten zeer ten goede komen als de gemeenteraad bereid is om twee nieuwe bussen aan te schaffen, staat in één van de voor stellen die de gemeenteraad don derdag in vergadering krijgt voor- Tip? redactie@pzc.nl Voor Kamperland geldt dat des te meer omdat daar de privé-auto's in het vervolg verschoond zullen blijven van vuile brandweerkle- ding na oefeningen. En het scheelt daarnaast ook nog eens in de reis kosten. De goedkoopste offerte voor twee bussen, uitgerust met oproepappa- ratuur en voorzien van brandweer- uiterlijk, komt op 40.000 euro, de duurste op bijna 52.000 euro. Er zijn van die woorden die'ook als plaatsriaam worden gebruikt. Zo heb je het Twentse Goor of het Gel derse Dieren. Daar dacht die Middelburgse echter niet aan toen zij in deze courant een beticht tegenkwam met een opmerke lijke titel: 'Parkiet veroorzaakt ver keersongeval'. Daarboven stond in duidelijk leesba re letters: 'Echt'. Kijk, meende zij, dat is nu precies waarmee een goede krant zich van een slechte onder scheidt: dat er meteen ook bij wordt gezet welk bericht waarheidsge trouw is. Wij namen de complimenten dank baar in ontvangst. En verzwegen dat in. het Limburgse een plaatsje ligt dat ook zo heet. Echt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47