Zonnemaire wil eigen stek watersporters i8| zeeland 12 Strao Renesse mogelijk afgelast door sneeuw Dorpsproject Gewonde zeehond naar Pieterburen dinsdag 7 februari 2012 1 S Jim Louisse, Acid Constandse, Kees Geelhoed, Jan Mabelis en Titus van der Torren willen watersportvereniging Bommenee oprichten en een dorps-jachtha ven aanleggen. Haveneigenaar Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen kost het geen cent. De Zonnemairders willen zelf aanleg, beheer en onderhoud voor hun rekening nemen. Wat hen betreft wordt het een dorpsproject. In de niet gebruikte kom waar de Zonnemairders hun jachthaven willen realiseren staan 12 meerpalen. Deze staan in twee rijen in lengterichting. De rijen liggen 17 meter uit elkaar, de palen op 5 meter onderlinge afstand. door Piet Kleemans Ze willen meerdere vlie gen in één klap slaan: de historische band van Zonnemaire met de haven van Bom- menede versterken en het vereni gingsleven van Zonnemaire een oppepper geven. Een vijftal inwo ners van Zonnemaire heeft: plan nen gesmeed voor de oprichting van een lokale watersportvereni ging Zonnemaire en aanleg van een dorps-jachthaven in de Haven van Bommenede. De Grevelingen. De Zonnemair ders wonen er vlakbij, het is een prachtig gebied en er is een haven op fietsafstand. Ideaal in de ogen van inwoner van Zonnemaire en watersportenthousiast Jim Louis se. Zijn zeilboot staat nu nog op een trailer, maar wat hem betreft gaat dat snel veranderen. Niet al leen voor hem, maar ook voor een heleboel andere inwoners van Zon nemaire. Louisse heeft zijn oog la ten vallen op een ongebruikte rechthoekige kom in de haven van Bommenede. Samen met dorpsge noten Aad Constandse, Kees Geel hoed, Jan Mabelis en Titus van der Torren werden plannen gesmeed voor een bescheiden jachthaven voor de nog op te richten Water sportvereniging Bommenee. „Ik denk dat er alles bij elkaar in die kom plaats is voor zo'n 20 bootjes, mits ze niet al te groot zijn", aldus Louisse. Hij ziet voor Ik denk dat zo'n water sportvereniging en jacht- haventje goed is voor het dorp Zonnemaire' door Esme Soesman RENESSE - De opening van het straoseizoen zaterdag 11 februari in Renesse gaat mogelijk niet door. Dat heeft te maken met de sneeuw die her en der langs de route ligt, waardoor de veiligheid van paarden en ruiters in het ge ding is. Morgenavond hakt het be stuur van het straofeest de knoop definitief door. Het lijkt haast een bijeenkomst van rayonhoofden van de Elfste dentocht, zij het dat ongeveer het tegenovergestelde (een besluit in negatieve zin) aan de orde komt. Vooruitlopend op dat moment wijdt voorzitter Jan van Hengel lie ver niet over de kwestie uit. „Dit heb ik in ieder geval nog nooit eer der meegemaakt." Renesse opent traditiegetrouw de serie straovieringen op Schou- wen-Duiveland; dat gebeurt altijd acht weken voor Pasen. Daarna volgen Burgh-Haamstede, Noordwelle, Ellemeet, Scharendij- ke en Serooskerke. In de jarenlange historie van de voetwassingen van paarden is Schouwen-Duivelandbreed vaker een evenement geschrapt. Vanwe ge het slechte weer, maar ook, in 2001, om het mond- en klauwzeer- virus te beteugelen. zijn geestesoog ook een vlot in de haven. Vanaf dat vlot zouden klei ne 'Optimist'-zeilboten te water kunnen. „En zo'n kom is ook pri ma geschikt om kinderen zeilles te geven. En vanuit Zonnemaire kun je op de fiets naar de haven. Ideaal toch? De planen zijn, zo benadrukt Louisse, kleinschalig. Een groot schalige jachthaven zou veel extra autoverkeer aantrekken en daar zit Zonnemaire niet op te wachten. Ligplaatsen, elektra en water. Meer hebben we niet nodig. Op het kadeterrein naast de kleine kom in de hayen ligt een omheind terrein van 78 bij 35 meter. Het ter rein wordt volgens Louisse mo menteel niet verhuurd. „Het mooi ste zou zijri als die omheining ver plaatst zou kunnen worden naar het terrein om de lege havenkom. Dan is het meteen goed afge schermd." Om de kosten te drukken wil het Zonnemairse vijftal samen met dorpsgenoten de benodigde drij vende steigers realiseren. Om er achter te komen hoe de inwoners van het dorp tegenover de plan nen staan is een flyer verspreid. Dat leverde ruim 30 reacties op. „En niet alleen van mensen die lid willen worden van der watersport vereniging, maar ook mensen die mee willen helpen om het voor el kaar te krijgen. Ik had hier wel op gehoopt, maar dit niet verwacht." Louisse is blij met de positieve reacties vanuit het dorp. „We wil len er ook heel graag echt een lo kaal iets van maken. Ik denk ook dat zo'n watersportvereniging en jachthaventje goed is voor het dorp Zonnemaire." De initiatiefne mers willen proberen de aanleg van drijvende steigers zelf te bekos- n. Louisse realiseert zich dat betekent dat er hoogstwaar- ijnlijk geld geleend moet wor den. Om hoeveel geld het gaat is nog niet duidelijk. Haveneigenaar Natuur- en Recreatieschap De Gre- velingen moet zich nog over de plannen buigen. „Maar ze zeggen niet op voorhand nee." SCHARENDIJKE - Gistermiddag heeft een medewerker van de EHBZ bij het Koepeltje in Scharen- dijke een gewonde zeehond gevan gen. Het dier is overgebracht naar de zeehondencrèche in Pieterbu ren. Bij de politie waren de afgelopen dagen al meerdere meldingen bin nengekomen van een gewonde zeehond die bij het Koepeltje in Scharendijke zwom. De zeehond zou bloed aan de bek en de staartflappen hebben en veel te mager zijn, ongeveer 20-25 kg., terwijl een gezonde zeehond zo'n 40 kg weegt. Deze sympto- nen wijzen op een longworminfec- tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42