'Leefbaarheid smalstad in gevaar' SCHOUWEN-DUIVELAND WD: 'Haal noodlokalen meteen weg' Vastgevroren zwaan schrikt van reddende brandweerduikers almanak Echt DINSDAG 7 februari 2012 17 PZC Zonnemaire wil eigen stek watersporters Stadsraad en ondernemersvereniging vrezen voor toekomst Brouwershaven AXEL - Duikers van de brandweer Terneuzen hebben gisterochtend een geslaagde poging ondernomen om een vastgevroren zwaan op de Kleine Kreek in Axel te bevrijden. De zwaan zat, volgens getuigen, al sinds zater dag vast in een dichtgevroren wak. Pogingen het dier te bevrijden strandden aanvankelijk mand kon in de buurt komen. Gisterochtend werd de brandweer gealarmeerd. Die stuurde het duikteam naar de kreek. Met behulp van een soort sleetje probeerden de duikers in de door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een ruime meerder heid in de gemeenteraad staat ach ter het voorstel van het college om te stoppen met Innovation Island. Dit tot teleurstelling van aanne merscollectief Prowonec, die sa men met de provincie partner is in Innovation Island. Ook de stadsraad en ondememers- verening van Brouwershaven be treuren dat het college af wil van de intentieovereenkomst met Prowonec. Vertegenwoordigers lie ten in de commissievergadering waarin het collegevoorstel werd be sproken weten te vrezen voor de leefbaarheid van de smalstad nu de huidige plannen niet door lij ken te gaan. Aannemerscollectief Prowonec is -bereid om fors te investeren in de smalstad. De bouwers willen een verouderd bedrijventerrein aan de oostkant van het stadje herontwik- kelen door er 110 woningen te bou wen. Omdat het kopen van de grond en het verwijderen van de asbest daar een dure aangelegen heid is, wil Prowonec echter ook de lucratieve herontwikkeling van een nabijgelegen camping in de toekomstplannen voor Brouwers haven meenemen. Dat is volgens het college echter in strijd met de uitgangspunten van Innovation Island, waaruit de plan nen voor Brouwershaven zijn voortgekomen. Innovation Island draait in de ogen van wethouder Ad Verseput om de woonecono- mie en niet om de bouw van re creatiewoningen. Bovendien past de herontwikkeling van de cam ping volgens Verseput niet binnen de kaders die de gemeente heeft gesteld voor de komst van nieuwe recreatiewoningen. Een meerderheid van de partijen in de raad, waaronder WD, LSD, SGP, en GroenLinks steunen het college. Zij zijn van mening dat Prowonec ook na het ontbinden van de intentieovereenkomst de plannen voor Brouwershaven ver der kan uitwerken. Volgens Cees Flipse van Prowonec is dat echter een 'illusie'. „Door de intentieover eenkomst op te zeggen, wordt Prowonec het voordeel ontnomen dat ze nu heeft." De fracties van CDA en Alert! zijn tegen het ont binden van de overeenkomst. Vol gens Bea Flach van het CDA stelt Verseput niet het belang van Brou wershaven voorop. Ze vindt dat Prowonec de tijd moet krijgen om de huidige plannen te verbeteren. buurt van de zwaan te komen. Die schrok zo dat hij zich uit het ijs losrukte en wegvloog. Een brandweerman met een glimlach: „Missie Tip? redactie@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Zodra basisscholen op basis van leerlingaantallen niet lan ger recht hebben op tijdelijke noodlokalen, moeten deze meteen worden weggehaald. De WD-frac- tie in de gemeenteraad wil dat dit in het vervolg de norm wordt op Schouwen-Duiveland. Aanleiding voor het voorstel is de commotie rond de plaatsing van drie noodlokalen bij de Kirreweie in Burgh-Haamstede. Die lokalen werden aanvankelijk weggehaald bij scholen die er al enige tijd geen recht meer op hadden. Raadslid Laurence Haack wil voorkomen dat er in de toekomst opnieuw strijd ontstaat over 'overbodige' lo kalen die nog wel nuttig worden gebruikt door scholen. Schoolbesturen mogen wat Haack betreft ook de lokaaltjes houden, mits ze zelf opdraaien voor alle kosten. „Dan kiezen scholen er wel voor om geld in stenen in plaats van onderwijs te stoppen." Momenteel inventariseert de WD hoeveel noodlokalen er nog zijn. Afhankelijk van de uitkomst, komt de partij mogelijk al komende raadsvergadering met een voorstel. Er zijn van die woorden die ook als plaatsnaam worden gebruikt. Zo heb je het Twentse Goor of het Gel derse Dieren. Daar dacht die Middelburgse echter niet aan toen zij in deze courant een bericht tegenkwam met een opmerke lijke titel: 'Parkiet veroorzaakt ver keersongeval'. Daarboven stond in duidelijk leesba re letters: 'Echt'. Kijk, meende zij, dat is nu precies waarmee een goede krant zich van een slechte onder scheidt: dat er meteen ook bij wordt gezet welk bericht waarheidsge trouw is. Wij namen de complimenten dank baar in ontvangst. En verzwegen dat in het Limburgse een plaatsje ligt dat ook zo heet. Echt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41