6l I/Under Dewr Ze^maJcm Willemse Verlichting gebruikt de TifFany- techniek om een tafellamp te maken in de vorm van een fleurige vlinder. Je kunt kiezen uit verschillende kleurencombinaties, 's Avonds, wanneer je het lampje kunt aandoen, geeft de vlinder een bijzondere gloed. De lamp is ruim twintig centimeter hoog. Hij kost 37 euro en is te .bestellen via onder meer Neeker- mann: www.neck.nl De bouwstijl uit de jaren dertig is populair. Wijken met architectuur van die tijd verrijzen in heel Nederland. Heb je zo'n woning, dan wil je misschien ook wel bijpassende binnen deuren. Deurenfabrikant Weekamp heeft dan ook glas-in-looddeuren in het assortiment, zoals model 6552-4. Deze heeft een strak ont werp en is niet overdadig kleurig. Wat je voor zo'n deur betaalt, hangt af van het formaat en de beglazing die je kiest, maar reken op al gauw 200 euro. Kijk voor dealers op www. weekamp-deuren.nl Een koe gemaakt met de Tiffany-techniek is met recht een bonte koe. Oranje, bruin, wit, groen en blauw zijn de kleuren van deze Tifanny-lamp in de vorm van een koe. De lamp is handgemaakt, is 22 centimeter hoog en 26 centimeter breed. Er zit een klein lampje in, voor een sfeervol effect. De koe kost 110 euro via www.tiffany-lamp.nl Originele Tiffany-lampen van begin 1900 zijn onbetaalbaar. Voor liefhebbers van deze techniek, zijn er gelukkig volop reproducties te verkrijgen. Zo ook van de beroemde lamp model Roses. Deze Tiffany-kap pronkt met rode, lila en roze rozen. De voet is van brons. Het oorspronkelijk ontwerp komt uit de New Yorkse Tiffany studio's. Ook de reproductie is niet goedkoop: 1530 euro. De lamp is te koop via www.deblauwedeel-verlichting.nl dinsdag 7 februari 2012 Dennis Rijsbergen Het is een ambacht dat al eeuwen bestaat: het maken van glas in lood. Ooit ontstaan omdat het technisch niet mogelijk was om grote ruiten te maken. Het kleurenspel van stukjes glas zorgt echter ook in een woning van vandaag de dag voor een authentieke en gezellige sfeer. En het zijn niet alleen maar ruiten. Begin deze eeuw werd de Tiffany-techniek bedacht en zijn kleine stukjes kleurig glas zelfs verwerkt in lampen en beeldjes. Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 91,4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Sander van der Bijl en Leo Minnaard Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@pzc.nl Zierikzee Glasatelier is gespecialiseerd in glas in lood, zowel als enkelglas als dubbelglas. Het Zeeuwse bedrijf heeft ook één van de bekend ste online winkels in Nederland voor glas-in- loodgereedschap en -materialen. En dus kun je zelf aan de slag om een glas-in-lood-raam te maken. Een 30-delige set met gereedschappen als glassnijders en mesjes, breek- en gruistan- gen en een soldeerbout kost 546,90 euro. Meer info: www.glas-in-lood-shop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38