4\ iKttrOuCtiej- dinsdag 7 februari 2012 Helma Wegdam van Promotie Zeeland Delta staat al klaar met haar smartphone. Bij het zeil en surfcentrum Brouwers- dam staat een groot bord met informatie over het Damspel. Dat lijkt het startpunt van het spel, maar dat is het niet. We worden verder gestuurd in de richting van het bos. Onderweg op het asfalt zien we weer een qr-code. Het kost eveh moeite om de boodschap via de telefoon te ontcijferen. We zijn nog niet bij het begin. Dat blijkt een stukje verderop te vinden zijn. Het is een qr- vierkantje dat op een paaltje is gemonteerd. Helma houdt haar telefoon boven de code die vlot wordt gescand. De eerste vraag verschijnt in beeld. In totaal zijn 24 vragen voor de deel nemers beschikbaar, die ze in afwisselende foto's Marieke van de Weghe - - - Bezoekers van het bosje op de Kabbelaarsbank pal naast Port Zélande moeten niet vreemd opkijken als ze af en toe op een rotsblok, een paaltje, een toiletgebouw of midden op de weg een zogenaamde qr-code tegenkomen. Dat zij die zwart-witte mozaïekachtige vierkantjes die je steeds meer in vooral de gedrukte media tegenkomt. Op de Kabbelaarsbank zijn ze dus her en der in het wild te vinden en niet zonder reden. De qr-codes zijn daar aangebracht als onderdeel van het zoge naamde Damspel. Een interactief spel waar de deelnemers een smartphone voor nodig hebben. Met behulp daarvan worden ze op pad gestuurd voor een wandeling met opdrachten door het bos. volgorde voorgeschoteld krijgen. Er is ook een punt waar de deelnemers een sms-je kun nen versturen waarna ze via hun telefoon een geluidsfragment te horen krijgen. Helma Wegdam: „Van de 24 vragen gaan er 7 over de watersnood.Verder zijn er verschil lende vragen over de Deltawerken en over de Brouwersdam. In de loop van de tijd zullen we het aantal vragen wel uitbreiden." Vragen kunnen natuurlijk ook fout beant woord worden. Dat blijkt als we, aangekomen bij een rond bosje, in de richting van een vogeluitkijkpunt worden gestuurd. Wanneer we de vraag daar beantwoorden blijkt dat we eerder een verkeerd antwoord hebben gegeven en dat betekent dat we weer een stukje terug kunnen. Al met al is het geen onplezierige wandeling door het bos. Maar je moet wel uit kijken, want het kan zo maar gebeuren dat je al gezellig kletsend een paaltje voorbij loopt. En dan krijg je bij het beantwoorden van een van de vragen het antwoord: u bent verdwaald. Het initiatief voor het Damspel komt van Promotie Zeeland Delta. De provincie Zuid- Holland is een van de instanties die er aan mee hebben betaald. Ook Staatsbosbeheer heeft medewerking aan de realisatie verleend. Ondernemers en overheden die met de Brouwersdam te maken zijn al enige tijd bezig om van de Brouwersdam, dé watersport- en natuurboulevard van Nederland te maken. Het moet een gebied worden waar alle activiteiten op watersportgebied actief en passief te bele ven zijn. Daar past het Damspel prima in.In dat kader wordt ook gewerkt aan het vormen van een duidelijk beeld van de Brouwersdam, met één logo en op centrale punten van de dam dezelfde vlaggen. Het spel kan op dit moment al gespeeld wor den, mits tenminste een van de deelnemers over een smartphone beschikt. Er kunnen ook groepen tegen elkaar spelen. Het gaat er om wie het traject het snelst aflegt. Deelnemers kunnen hun tijd via de smartphone doorge ven en kunnen zo zien waar ze in de totale ranglijst terecht zijn gekomen. Wij zijn ondertussen ook op het eindpunt aangekomen. Als we onze eindtijd in willen tikken blijkt dat de directeur van Promotie Zeeland Delta ons net iets te snel afis geweest. Dan hadden we maar niet zo gezellig moeten kletsen en wat meer door moeten lopen. Binnenkort komen brochures over het spel be schikbaar en wordt dé website www.hetdam- spel.nl in gebruik genomen. RenéSchrier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36