Kou trotseren met thermo onderbroek Connexxion stapt in huisartsenvervoer dinsdag Winterweer De krant 6 weken voor 18 euro! dinsdag 7 februari 2012 door Marleen Blommaert Gezond weer zeggen sommigen. Ik denk daar anders over. Ik mopper tegen meneer B. dat bij deze temperaturen nooit leven zou kunnen hebben ont staan. Hij werpt een begripvolle glimlach mijn kant op. Een warm gevoel sijpelt langzaam mijn ijzig humeur binnen. Hij weet dat ik niet van de kou ben. Ik hou van 22 graden (boven nul) en een zacht briesje. Maar hij en mijn jongste dochter zijn gemaakt van ander materiaal. Ergens in die voorou derlijke lijn moet een ijsbeer heb ben gezeten, vermoed ik. Of een genetisch experiment met anti vries. Ook met snijdende oosten wind en -4 fietst het kind gewoon zonder handschoenen naar huis, een uur lang door een open pol derlandschap. Als ik mijn af schuw daarover uitspreek steekt ze haar handen uit. Als ik ze aan raak vloeit de warmte in mijn ij zige handen. Terwijl ik met sjaal en dikke trui hier in huis zit, loopt zij op blote voeten en in haar T-shirtje rond. Een wonder lijk tafereel. Maar op enig moment dit week end besloot ik toch met mijn Haag se gasten de kou te trotseren en een lange wandeling te maken. In gepakt van top teen vervloekte ik de wind. Tot opeens de zon ver scheen en we uit de wind een wei delandschap instapten. We zagen een vossenpaartje dat zich onbe spied waande en op zoek was naar eten. Trippelend door de sneeuw, neus op de grond, op zoek naar prooi. Even stopten ze en beroer den ze eikaars neus. Hun volle staarten rustten even in de sneeuw. Toen werden we opge merkt We zagen het wit van hun borst en ze verdwenen in het riet. Daarna zagen we over de kreek twee reeën over het ijs rennen, sierlijk als altijd en misschien nog sneller dan anders. Ze doken het riet in, vervolgens de weg op, de dijk over en gingen op zoek naar een veilige plek. Het is waar: de winter is mooi, het waren prachtige beelden en het was de moeite meer dan waard. Zelfs voor een koukleum. Een tip voor alle koukleumen: uit de wind, in de zon, tegen twaalven naar buiten en voor de rest met een goed boek voor het haardvuur. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: beveianden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28> D ik neem een proefabonnement van 6 weken vc (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) )r 18,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC Rekeningnummer m het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie aan. 2T 1 „Ik vind het eigenlijk vooral vervelend voor de krantenbezorgers. In het donker is het moeilijk om te zien waar de gladde stukken zich bevinden." Grietje Plansoen, postbode in Middelburg Gladde wegen en bevroren stoe pen. Kou die je niet wil trotse ren zonder vele lagen kleding aan te trekken. En toch moeten sommige mensen naar buiten. Denk maar aan de postbezor gers of de kooplieden die tel kens op de markt staan. door Rob Nobels Grietje Plansoen uit Middelburg werkt zelf al zeven jaar als postbode in haar stad. Met Handschoe nen aan en een muts over haar hoofd getrokken fietst ze voorzich tig naar de kant van de weg. Ze is goed gekleed op de kou. Nu de winter echt is begonnen, door staan de postbodes zware dagen. Gladheid en kou trotserend. „Eigenlijk vind ik het vooral erg voor de krantenbezorgers vroeg in de ochtend. Zij werken in het don ker en zien de gladde stukken veel minder goed. Wij postbodes wer ken overdag en met een beetje ge luk nog in het zonnetje ook. Zelfs in de winter." De gladheid is voor Plansoen daar om ook niet echt een probleem. „Natuurlijk ben ik wel een enkele keer uitgegleden, maar van PostNL hebben wij speciale noppen gekre gen die we onder onze schoenen kunnen klikken. Als het echt glad is, gebruik ik die. Knap als je dan alsnog uitglijdt!" Ze weet de meeste gladde plekken wel al makkelijk te herkennen. „Het zijn vooral de klinkers. En de stoepranden die van leisteen zijn gemaakt. Die worden echt heel link als de dooi inzet en ze dus heel nat worden. Daarom loop ik ook grote stukken in plaats van de fiets te gebruiken. Stoepranden zijn eigenlijk altijd verraderlijk, je Postbode Grietje Plansoen. De kou en gladheid trotseren op de fiets. foto Marcelle Davidse ziet de rand zelf niet zo goed als het heeft gesneeuwd." Maandag is haar tas vaak nog licht. Die dag wordt er in de regel niet veel post bezorgd. Op dinsdag is het een ander verhaal. Dan komt de bulk binnen. „En moeten we ook heel wat reclamefolders rond brengen. Dat maakt de tas veel zwaarder en het balanceren van de fiets een stuk moeilijker. Je glijdt dan veel sneller uit." En dan is er nog die ijzige kou. „Ik zorg ervoor dat ik enkele lagen kleding aan heb: een dikke, dubbelgelaagde jas, een warme trui. Desnoods twee en daaronder nog een hempje. Meerdere als het echt nodig is. Dus de kou heeft mij niet zo snel te pakken. Doe daar nog een ther- mo-onderbroek onder en je bent echt klaar om dit weer te trotse ren. Een warme winterbroek krij gen we trouwens niet van PostNL, dus die moet je gewoon zelf maar regelen." Wat haar het meeste irriteert? „Niet geveegde stoepen. Vooral in de buitenwijkjes zie je dit vaak. Mensen nemen de moeite niet om hun stoep fatsoenlijk te vegen en daar kunnen wij wel eens last van hebben. Maar al met al mag ik nog niet klagen over de winter van dit jaar. Dan was de vorige toch wel vervelender. Qua gladheid dan." Maar al die winterellende brengt ook een leuk aspect met zich mee. „Mensen vertellen me af en toe dat ze echt veel bewondering voor de postbodes hebben. Ze zijn zo blij dat ze de post toch op tijd krij gen en hebben wel respect voor ons. Dat is echt leuk om te horen." Al met al heeft Plansoen niet zo heel veel last van de winter. „Ik vind eerlijk gezegd de regen vele malen erger dan de sneeuw die we nu hebben. De post wordt daar zo doorweekt van. Geef mij dus maar liever dit weer hoor! Die kou neem "ik daarbij wel op de koop toe. En een leuke bijkomstigheid van een postbode is dat je niet de hele dag aan het werk bent, maar dat je 's ochtends zelf ook nog even kan gaan schaatsen." door Marcel Modde MIDDELBURG - Connexxion Ambu lancezorg neemt het huisartsenver voer van Medi-Expresse over. Het medisch taxibedrijf werd vorige maand failliet verklaard. Medi-Expresse reed met huisarts ten van de centrale posten in Zee land, Venlo, Klaaswaal, Den Haag en Lelystad. De meeste chauffeurs en ook de lease-auto's gaan mee naar de nieuwe organisatie. „Dat betekent .een rimpelloze overgang naar het nieuwe bedrijf En dat is waar het om gaat", zegt directeur Ruud Münstermann van de Stich ting Huisartsenstructuur Zeeland. De stichting exploiteert de centra le huisartsenposten. Münstermann is blij dat de ambu lancedienst in het gat is gestapt. „Dat Connexxion dit zou gaan doen, had van begin, af aan ook on ze voorkeur. We kennen dit be drijf goed van het ambulancever voer in onze regio en hebben er al le vertrouwen in dat ze ook dit goed zullen doen." Münstermann heeft er nooit een geheim van ge maakt dat hij weinig op had met de doorstart die Medi-Expresse van plan was onder de huidige di recteur. Het personeel van de fail liete vervoerder is gisteren op een bijeenkomst in Den Haag bijge praat. De chauffeurs zijn blij met de oplossing laat één van hen, Edwin van de Velde uit Zierikzee, weten. „En Connexxion kan deze tak mooi gebruiken als kweekvij ver voor ambulancechauffeurs."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2