sport 125 Brons voor hockeysters na spektakelstuk UCI moet tourzege Schleck bevestigen dinsdag 7 februari 2012 De zaak Contador 21 juli 2010 Contador ondergaat op de tweede rustdag van de Ronde van Frankrijk een controle, die later positief blijkt te zijn. 25 juli 2010 Contador wint voor derde keer de Tour. 24 augustus 2010 De internationale wielrenunie UCI legt een voorlopige schorsing op. Bij de controle in de Tour zijn minieme sporen van het verboden middel denbuterol gevonden. 30 september 2010 Contador laat uitlekken dat hij positief is bevonden. De renner zegt dat Vervuild vlees' de oorzaak van alle ellende is. Pas als de internationale wielrenunie het bevestigt, is Andy Schleck de winnaar van de Ronde van Frankrijk van 2010. Dat verklaarde tourbaas Christian Prudhomme in een reactie op de schorsing van de Spaanse renner Alberto Contador. „Het zou logisch zijn als Andy Schleck de winnaar van die Tour wordt Het is aan de UCI om dat te bevesti gen", zei Prudhomme. Reacties Wetenschapper Douwe de Boer is hoogst verbaasd over de schor sing van twee jaar die het interna tionaal sporttribunaal CAS Alberto Contador heeft opgelegd voor overtreding van de dopingregels. „Buitenproportioneel, het lijkt op een politiek compromis op weten schappelijke basis", zegt de Neder lander die in eerste instantie deel uitmaakte van het verdedigings team van Contador. Juan Carlos Castano, baas van de Spaanse wielerbond: „We moeten deze uitspraak respecteren maar het is duidelijk dat we het er niet mee eens zijn. Het is slecht voor de wielersport en slecht voor de sport in Spanje in het algemeen." Andy Schleck is niet verheugd over de straf voor zijn concur rent: „Er is geen reden om blij te zijn. In de eerste plaats leef ik mee met Alberto. Ik heb altijd geloofd in zijn onschuld. Dit is een trieste dag voor de wielersport. Het enige positieve is dat er een einde komt aan een periode van 566 dagen vol onzekerheid. We kunnen eindelijk verder. Mijn doel is de Tour win nen op een sportieve manier. Ik wil de beste zijn van alle deelnemers, niet voor de rechters. Als ik dit jaar win, beschouw ik dat als mijn eer ste tourzege." j Erik Breukink, technisch direc teur van de Rabo Wielerploegen: „Het kon alle kanten op, dit hing al zo lang boven zijn hoofd. Wel vind ik het vreemd dat hij ook zijn zege in de Ronde van Italië van 2011 moet inleveren. Hij mocht daar starten en heeft niets onreglemen tairs gedaan." Ook oud-wielrenner Eddy Mer- ckx is het niet eens met de schor sing: „Er zijn blijkbaar mensen die de wielersport willen vermoorden. Je ziet het ook alleen in deze sport. Dit is voor niemand goed, en ook een heel slechte zaak voor de sponsors. Contador won de Tour in 2010 en de Giro vorig jaar, hij verdient dit niet." 30 maart 2011 Het mondiale antidopingbureau Wada tekent ook beroep aan. 29 mei 2011 Contador wint voor de tweede keerde Giro. 24 juli 2011 Contador besluit een voor hem tegenvallende Tour als vijfde. 26 juli 2011 Het CAS stelt hoorzittingen op verzoek van Wada uit. 27 augustus 2011 De data zijn bekend: 21 tot en met 24 november wordt de zaak door het CAS behandeld. gjy 24 november 2011 Het CAS zegt 6 tot 8 weken nodig te hebben voor een besluit. 6 februari 2012' Contador wordt voor 2 jaar geschorst met terugwerkende kracht. Schorsing loopt af op 5 augustus. 15 februari 2011 Advocaat bevestigt het gerucht dat Contador is vrijgesproken. 24 maart 2011 De UCI gaat in beroep bij het CAS tegen vrijspraak. 8 november 2010 De UCI verzoekt de Spaanse wielerbond een strafproces te openen tegen de renner. 26 januari 2011 De Spanjaard bevestigt mediaberichten die spreken van een strafeis van een jaar. fÉr 28 januari 2011 Contador meldt in beroep te gaan 'waar dat ook nodig is' tegen de schorsing van een jaar. ROSARIO - De troostfinale deed zijn naam eer aan bij de Cham pions Trophy. De hockeysters van Oranje hielpen zichzelf een hand je door een dag na de verloren hal ve finale tegen Argentinië (na shoot-outs), de Duitse vrouwen te verslaan: 5-4. Daarmee stelde de ploeg het brons veilig. In de eerste helft wees niets erop dat het zo spannend zou worden. Binnen twintig minuten stond Ne derland met 4-0 voor, door doel punten van Maartje Goderie, Car- lien Dirkse van den Heuvel, Lide wij Weiten en Kitty van Male. Duitsland, nummer drie van de wereld, kwam terug tot 4-2, maar nog voor rust vergrootte Marilyn Agliotti de marge weer tot drie. Na rust toonde de Oosterburen veerkracht, maar verder dan 5-4 kwam Duitsland niet. De wedstrijd gaat de recordboeken in als meest doelpuntrijke in de Champions Trophy. Drie keer eer der werd in een duel ook negen keer gescoord. De Argentijnse hockeyvrouwen wonnen de Champions Trophy. Het thuisland versloeg in de finale Groot-Brittannië met 1-0. Het enige doelpunt viel in de eer ste helft uit een strafcorner. De treffer van Silvina D'Elia bleek be slissend. De Argentijnse bondscoach Carlos Retegui was vol lof over de Britse vrouwen die voor het eerst de fina le bereikten. „Zij zijn zeker kandi daat voor olympisch goud in Lon den", sprak hij. „Voor ons was dit een goede wedstrijd. We'begon nen slecht aan het toernooi. Maar we zijn hard blijven werken en dat zullen we ook de komende perio de blijven doen op. weg naar de Spelen." ALMERE Vermeulen bondscoach van volleybalsters Gido Vermeulen heeft een contract tot 2018 ondertekend als bonds coach van de volleybalsters. In de verbintenis zit om de twee jaar een evaluatiemoment waarop bei de partijen de samenwerking kun nen beëindigen. „Die clausule zit erin op basis van ervaringen uit het verleden", aldus Michel Everae- rt, directeur topsport bij de bond. LUSAIL Garmin sterkste in ploegentijdrit Qatar Wielrenner Thomas Dekker heeft met Garmin-Barracuda de tweede etappe van de Ronde van Qatar ge wonnen. Het was een ploegen tijdrit over ruim elf kilometer. Gar min kwam tot een tijd van 12.38 en bleef daarmee Omega Phar- ma-Quick-Step van klassementslei der Tom Boonen zeven seconden voor. De Belg behield wel de lei ding in het algemeen klassement. LONDEN Laureus Awards voor Djokovic en Cheruiyot De Servische tennisser Novak Djo kovic en de Keniaanse atlete Vi vian Cheruiyot hebben de presti gieuze Laureus Award gekregen. Djokovic werd verkozen tot sport man van het jaar. Cheruiyot, we reldkampioene op de 5000 en ïo.oo'o meter, kreeg bij de vrouwen de meeste stemmen. FC Barcelona is de sportploeg van het jaar. SEVILLA Sevilla ontslaat trainer Marcelino Garcia Sevilla heeft trainer Marcelino Gar cia ontslagen. Het bestuur van de Spaanse voetbalclub nam dat be sluit na een reeks tegenvallende re sultaten. Sevilla is inmiddels afge zakt naar de elfde plaats in de Pri- mera Division. De thuisnederlaag tegen Villarreal van zondag (1-2) gaf de doorslag. Garcia was bezig aan zijn eerste sei zoen. DELFT Jasmien de Koeyer mag naar NK Jasmien de Koeyer uit Sint Jan steen heeft in Delft met de vos-ruin TC Take Lt Easy het Zuid-Hollands dressuurkampioen- schap Z2 op haar naam geschreven. De vijftienjarige Zeeuws-Vlaamse amazone stuurde de Florestan I af stammeling met 66,73 procent naar de zege. De Koeyer verzekerde zich van een startbewijs voor het NK. ZEIST Halve finales beker op 21 en 22 maart De halve finales van het toernooi om de KNVB-beker worden op woensdag 21 en donderdag 22 maart gespeeld. Dat heeft de KNVB gisteren besloten. In het Abe Lens tra-stadion strijden sc Heerenveen en PSV op woensdag om een plek in de eindstrijd, AZ en Heracles Al melo doen dat donderdag in Alk maar. Beide wedstrijden beginnen om 20.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25