zeeland 123 Meldpunt slechte ervaringen met IGZ Zo belangrijk is die Een beetje vroeger toets nu ook weer niet naar bed, dat is alles brieven Zakelijk zorgeloos Drie maanden uitprc abonnement aanpas tijdelijk dinsdag 7 februari 2012 MIDDELBURG - Zeeuwen die onte vreden zijn over de manier waar op de Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) hun klacht heeft afgehandeld, kunnen hun ervaring melden bij het klachtenbureau van Klaverblad Zeeland of via een enquête op www.meldjezorg.nl. Ook patiëntenorganisatie Klaver blad Zeeland heeft tevergeefs aan geklopt bij de IGZ, laat directeur Ad van de Kreeke weten. Het Kla verblad verwijst bij incidentele ge vallen klagers door naar de IGZ om in een 'persoonlijk traject' ver haal te halen. Komen er over een zorgverlener echter meerdere klachten binnen', dan onderneemt het Klaverblad zelf actie. Zo stapte de patiëntenor ganisatie naar de Inspectie toen herhaalde malen geklaagd werd over een Zeeuwse huisarts. „Wij zijn niet tevreden over de manier waarop de inspectie onze'melding heeft afgehandeld", laat Van de Kreeke weten. Klaverblad heeft dan ook contact gezocht met het Tros-programma Radar, dat samen met de Nationa le Ombudsman en het Landelijk Platform GGZ de enquête op www.meldjezorg heeft opgezet. De ervaringen zullen worden ge bundeld in een rapport. Melden kan daar alleen met naam en toenaam. Wie anoniem zijn verhaal kwijt wil, kan bellen met Het Klaverblad: 0113-212783 of ask@klaverbladzeeland.nl „Zo belangrijk is de Cito-toets nu ook weer niet. De juf bepaalt ook leerlingen van 193 Zeeuwse nflar welke brugklas je gaat." basisscholen beginnen vandaag aan de Cito-toets. Remco Fierloos, leerling groep 8 basisschool De Meidoorn Nisse Remco Fierloos (11) uit Nisse heeft zin in de Cito-toets, maar dan vooral in de pauzes. „En aan het eind mogen we naar de snoepwinkel en naar de speeltuin", zegt hij glunderend. De sommen, daar kijkt hij minder naar uit. „Ik denk dat het best wel moeilijk is, want in de oefentoetsen had ik best veel fout." Vooral de spelling van werkwoorden is niet zijn sterkste punt. „Maar rekenen vind ik makkelijk." Remco verwacht dat een havo/vwo ad vies er wel in zit. Dat moet ook wel, want hij wil volgend jaar naar de brug klas van het technasium op het Pontes Coese Lyceum in Goes. „Daar zit m'n broer ook op, en het klinkt heel leuk." Om dat doel te halen moet hij minstens 542 punten halen bij de Cito-toets, weet hij. „Bij de entree-toets vorig jaar,-werd een score van 544 voorspeld", zegt Remco vol vertrouwen. Juf Marion de Kort heeft haar leerlingen laten weten dat de Cito-toets niet allesbepalend is. „Het is een momentopname", zegt zij. En dat heeft Remco goed onthouden. „Zo belangrijk is de toets nu ook weer niet. De juf be paalt ook naar welke brugklas je gaat." Annabel Huijssoon (12) uit Nisse heeft zin in de Cito-toets. De oefenopga- ven vond ze leuk om te maken. „Je moet veel meer doordenken en echt logisch nadenken", vindt ze. Zenuwachtig? „Een heel klein beetje mis schien. Je hoort er veel over en ze zeggen dat het heel belangrijk is. De uit slag zegt iets over wat je later gaat doen." Annabel verwacht dat er een mavo/havo-advies uit de toets rolt. „Dat is ook wat de juf zegt." De vragen over spelling van werkwoorden, daar ziet ze nog het meest tegenop. „De regeltjes van verleden tijd en tegenwoordige tijd vind ik lastig." Toch heeft ze niet extra geoefend voor de Cito-toets. „Ik ga alleen iets vroeger naar bed." Ze neemt ook een mascotte mee. „Het is een klein knuffelhondje, dat ik heb gekregen toen mijn opa dood ging. Hij staat normaal altijd om de kast in mijn kamer. Als dat hondje er is, heb ik het gevoel dat het goed is." De juf heeft aan het eind van de toets nog een beloning voor de leerlingen. Annabel verheugt zich er nu al op. „We gaan met de hele klas naar het snoepwinkeltje in het dorp. Dan mogen we allemaal iets lekkers kopen." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Beeldschermen Een aantal middelbare scholen gaat de boeken afschaffen. De leer lingen krijgen daarvoor in de plaats i-pods of laptops. Een gemiddelde dag van een door snee kind komt er dan als volgt uit te zien: 's Morgens eerst je face- book bekijken en wat berichtjes twitteren. Bij het ontbijt met de mobiel naast je bord tweetjes versturen terwijl het brood naar binnen wordt ge schoven. Op school je laptop installeren en tijdens de les op saaie momenten stiekem surfen op het net. De antwoorden van de te maken taak worden ondertussen doorge maild door je vriend. In de pauze komt de mobiel weer tevoorschijn en wordt er weer get- witterd. Na schooltijd op de fiets ondertus sen een smsje sturen dat je eraan komt. Bij thuiskomst huiswerk ma ken op je laptop met de mobiel voor de pak. Na het avondeten lekker voor de buis hangen en daarna in bed na- kletsen over die leuke film. Fijn, morgen weer zo'n dag! M. Golsteijn E. Vetermanstraat 3 Middelburg Hedwigepolder Na al dat getouwtrek over de Hedwigepolder wordt het tijd dat de belastingbetaler helderheid krijgt. Want zo ik het nu bekijk van uit de lucht is het toch logisch dat je daar de dijken doorsteekt Want bij andere alternatieven is de doelstelling niet in het geding.Het gaat helemaal niet om natuurher- stel dat is onzin! Waar het wel omgaat is, en dat kan je goed zién van uit de lucht, dat bij Antwerpen het water niet weg kan. Dus dan moet je natuurlijk niet-in de buurt van Vlissingen de polder onder water zetten. Dat heeft geen zin. Want als het over natuurherstel gaat, denk ik dat de boeren al ge noeg landbouwgrond hebben moe ten afstaan Dus Bleker heeft wel verstand van paarden maar niet van de stroming van de westerschelde Overigens is er getekend dus je kan niet meer terug. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand voor ondernemers 'üii«sWP Met Samsung Galaxy Note Met gratis Toestel vervangservice: bij defect binnen 4 uur een leentoestel /mnd excl. btw* •Ubclaclt u '0 iï. i i d-jari., -:i;4rljfsBuru&lWc b SOU obotu-,' in tvou!-- 'T' t - 'met :i l'tv/ .ie nv."igeVoirW3n»d£fU: kpn busines s center j kpri.com/zakelijk 0800 Gif

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23