Inceptio geeft studenten extra zetje zeeland21 ILaebor Europese Top in Zeeland, Agri Aqua 2012 Toneelvereniging Veere brengt nieuwe klucht „Het is een unieke kans om te zien hoe je zo'n bedrijf van a tot z op kunt zetten." Stagiair Jobbe de Wilde dinsdag 7 februari 2012 Inceptio is onderdeel van het project iLaebor, een Europees ini tiatief dat in Nederland, België en het Verenigd Koninkrijk men sen met een achterstand op de arbeidsmarkt, op weg helpt. Sommige studenten hebben, om uiteenlopende redenen, moeite om aan een stageplaats te komen of dié te behouden, speciaal voor hen heeft het ROC Zeeland in de Walstraat te Vlis- singen het bedrijfje Inceptio op gezet. door Rens Wisse VLISSIGEN - „Er zijn verschillende redenen waarom een aantal van onze studenten niet aan een stage plaats kan komen", zegt Jan West- strate, projectleider bij het Econo misch College Zeeland. „Dat kun nen persoonlijke omstandigheden zijn, maar ook de situatie op de ar beidsmarkt. Voor hen is nu het be drijfje Inceptio opgericht, bedoeld om ROC-studenten economie, die - om welke reden dan ook - extra begeleiding nodig hebben, een sta geplek te bieden." Inceptio is zowel actief in de dienstverlening, als in de detail handel. Het biedt administratieve en commerciële diensten aan Zeeuwse bedrijven of organisaties. Daarnaast is er, in de Walstraat te Vlissingen, een eigen winkel. Hier worden onder meer schooltassen, verjaardagskaarten en opbergmap- pen verkocht. Nu nog op kleine schaal. Het is de bedoeling dit ver der uit te breiden. Het Economisch College van het ROC is zeer betrokken bij het be drijfje, maar op de achtergrond. Het is de bedoeling dat Inceptio als leer- en werkbedrijf zoveel mo gelijk zelfstandig opereert. Studen ten zetten het bedrijfje zelf op, en bedachten de naam. De dagelijkse leiding is in handen van een bedrijfsleider." Voor die functie heeft het ROC een beroep gedaan op het projectbureau EVE&. Dat heeft veel ervaring met stagiairs op MBO-en HBO-ni- veau, en beschikt over een uitge breid relatienetwerk. Gecombineerd met positieve erva ringen bij eerdere projecten zijn JANSSEN JANSSEN C.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij van 25-01-2012 blijkt dat op verzoek van De Vereniging van Eigenaren Coöperatieve Exploitatievereniging 'Onze Hoeve' UA. gevestigd te Bruinisse. die woonplaats heeft gekozen te Amstelveen. Van der Hooplaan 7 op het kantoor van de advocaat mr. W.J.J Lamers, is gedagvaard Dhr. H.L. Lennartz, die zonder bekende woon- en/of verblijfplaats is binnen en buiten Neder land, om op maandag 07 mei 2012 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. De vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een kopie van dit exploot kan door Dhr. H.L. Lennartz bij onderstaande deurwaarder wor den opgevraagd. M.L. Scheepbouwer t.k. Gerechtsdeurwaarder Postbus 1085,5602 BB Eindhoven Avignonlaan 9, 5627 GA Eindhoven dit voor het ROC belangrijke facto ren die Inceptio een succes kun nen maken, zegt Weststrate. Inceptio Wordt ondersteund door het Europese project ILaebor, be doeld om groepen op weg te hel pen die moeilijker aansluiting vin den bij de arbeidsmarkt. Weststrate: „We krijgen hier Euro pese subsidie voor, maar na een aanloopperiode moet Inceptio gaan draaien op eigen inkomsten." Jobbe de Wilde is stagiair van de opleiding Marketing en Communi catie. Er is volgens hem genoeg te doen bij Inceptio. „Op dit mo ment zijn we nog bezig om het be drijf op te starten. Het is een unie ke kans om te zien hoe je zo'n be drijf van a tot z op kunt zetten. Je moet met van alles rekening hou den. Dat is best heftig als je nog geen ervaring hebt met onderne men." VROUWENPOLDER - Toneelvereni ging Tot Leringhe ende Vermaeck speelt de komende weken de klucht 'Pension van Lichte Zeden' in het verenigingsgebouw in Vrou wenpolder. De klucht vertelt het verhaal van het echtpaar Betty en Cor van Gin- kel, dat op het pension van een be vriend echtpaar past. Dan komen er gasten langs die zeggen dat zij gereserveerd hebben. Het huis blijkt eigenlijk een pension voor vegetariërs te zijn. Betty en Cor spelen het spel mee en doen zich voor als de eigenaren van hét huis, met alle gevolgen van dien. Bijwo nen van de voorstelling kost 4,50 Zijn collega-stagiair Mustafa Awa- leh vult aan: „We moeten zelf een businessplan schrijven. Ik ben nu bezig de inventarisverzekering van het pand te regelen. Ook dat is aan poten. Soms moet je echt je best doen om je deadlines te kunnen halen." De locatie in de Vlissingse Wal straat is niet willekeurig gekozen. Het winkelgedeelte op nummer 17 huurt het ROC zelf De administra tieve diensten vinden plaats op nummer 15. Dat pand wordt ge huurd door Foyer de Jeunesse. Zij begeleiden jongeren bij hun studie of werk. De doelstellingen van In ceptio sluiten daar op aan. Daar om mag Inceptio een deel van het pand gratis gebruiken. Weststrate: zo ontstaat een win-win situatie voor beide organisaties." De officiële opening van Inceptio is op 9 maart. euro. De opvoeringen zijn op: 11 februari, 19.45 uur, verenigings gebouw in Vrouwenpolder. 18 februari, 14.00 uur, bij de toneel verenging in Yerseke. 3 maart, 20.00 uur, bij de oranje vereniging in St. Laurens. 9 maart, 20.00 uur, bij de sociëteit in Gapinge. 16 maart, 20.00'uur, bij de buurt vereniging in 't Zand. 17 maart, 14.00 uur, bij de Zonne bloem in Vlissingen. 31 maart, 19.45 uur, bij Het Ak koord in Veere. Entree is hier zes euro met dansen na. 13 april, 20.00 uur, bij de oranjever eniging in Arnemuiden. Zeelandhallen - zie www.agri-aqua.nl, ook voor kortingskaarten Kioti tractors, o'.a. groot in Amerika en Canada, John Deere over de hele wereld, Navalu met boten uit Marseille, Cocco Luciano voedselverwerking uit Italië, AKW hydrocyclonen uit Duitsland, Haith Tickhill Industrial Food Handling uit Engeland, internationale expertise van Roem van Yerseke en Krijn Verwijs, bjo- toxine testprogramma's uit Schotland, Donaghys A horticulture Nieuw Zeeland bij W. Bakker, koeltechnische installaties uit verschillende landen, bezoekers uit alle agri- en aqua- 'sectoren, meer dan 600 congresgangers en volop aandacht in de landelijkse (vak)pers. Donderdag 9 februari: 14.00 - 22.00 uur- Vrijdag 10 februari: 11.00 18.00 uur Stagiairs Jobbe de Wilde (r) en Mustafa Awaleh aan het werk bij leer- en werkbedrijf Inceptio. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21