'Concurrentie is nu voorbij' 20| zeeland Al 100 jaar Verhuizen op stroom Nobelaer verbouwd Bouwprojecten Kamperland sterk afgeslankt Walcheren Ondernemersplein dinsdag 7 februari 2012 W Directeur woningcorporaties vindt afstemming gemeenten belangrijker dan fusie door Maurits Sep MIDDELBURG - Terwijl de Walcher- se gemeenten steeds meer en nau wer samenwerken, gaan de wo ningcorporaties een stap verder: zij faseren. De beoogde nieuwe di recteur, Eric de Ceuster, is blij met de toenadering die gemeenten tot elkaar zoeken. „Dat vind ik goed als burger, om dat sommige zaken dan goedkoper en beter kunnen. Maar ook als be stuurder van een woningcorpora tie vind ik die samenwerking tus sen gemeenten belangrijk. Vooral de ruimtelijke ordening en de pro gramma's voor woningbouw vra gen om goede afstemming", ver klaart De Ceuster, nu nog direc teur van Woongoed Middelburg. Hoe belangrijk die afstemming is, schetst hij met een praktijkvoor beeld voor twee buurdorpen. Mid delburg heeft plannen voor een nieuwe wijk in Sint Laurens; Veere voor een nieuwe wijk in Serooskerke. „Wat je natuurlijk niet moet krijgen, is een wijk in Sint Laurens-noord én een wijk in Serooskerke-zuid, van elk vijfhon derd woningen." Bang dat het zo mis zou lopen, is De Ceuster overigens niet. Tot zijn tevredenheid en opluchting zijn de bouwprogramma's steeds beter op elkaar zijn "afgestemd. „De pe riode dat er te veel concurrentie tussen de plannen van de drie ge meenten was, is wel voorbij." Fusie van Middelburg, Veere en Vlissingen tot één gemeente vindt hij mede daarom niet per se no dig. „Afstemming hoeft niet te lei den tot één wethouder volkshuis vesting en ruimtelijke ordening in plaats van de drie die er nu zijn. Als corporatie ga je toch steeds in gesprek met een wethouder over één concrete locatie." De drie grote Walcherse woning corporaties - Woongoed Middel burg, Woonburg en l'Escaut - kie zen op hun beurt wel voor de ver dergaande stap van fusie. De re den daarvoor is dat dat financieel noodzakelijk is vanwege hogere fi nanciële afdrachten aan het Rijk; door samen te gaan besparen ze daar enorm veel geld op. De drie wethouders die voor Mid delburg, Veere en Vlissingen belast zijn met de portefeuille 'samenwer king' zijn niet bang dat ze tegen el kaar worden uitgespeeld door die ene grote corporatie, of dat de be langen van Middelburg en Veere te lijden krijgen onder de enorme opdracht die er op woninggebied (nieuwbouw en renovatie) ligt in Vlissingen. Daar hoeven ze ook niet bang voor te zijn, zegt De Ceuster. „Wij blijven doen wat we doen. Het geld dat we door de fusie bespa ren, gaat naar alle gemeenten. En ja, natuurlijk leggen we de nadruk op Vlissingen, gelet op de ouder dom van de woningvoorraad. Maar als we dat uitleggen aan de wethouders in Middelburg en Veere, dan snappen ze dat wel. Ook omdat er ook voordelen voor die gemeenten zullen zijn." Belangrijker dan de schaalgrootte - of dat nu een corporatie is of een gemeenté - is dat je toegankelijk blijft, benadrukt De Ceuster. „Als je groot wordt, moet je ook naden ken over hoe je klein kunt blijven. Hoe je dicht bij de mensen kunt blijven voor wie je werkt." DE STELLING Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking Reageer op pzc.nl Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hoóroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service. De hoorspecialist MIDDELBURG - Mondial Vogel Ver huizingen heeft de eerste volledig elektrische Renault Kangoo ZE in gebruik genomen. De vestiging in Middelburg zet dit elektrisch transportmiddel in voor taxaties en andere kleinere klus sen. Op het industrieterrein, waar Mon dial Vogel Verhuizingen is geves tigd, staat een oplaadpaal voor elektrische voertuigen. Mondial Vogel Verhuizingen maakt onderdeel uit van de ver- hu isórganisatie Mondial Movers. In het hele land zijn vestigingen van deze organisatie actief in het j Maatschappelijk Verantwoord On dernemen. Het elektrisch rijden is een onder deel van deze duurzame manier van ondernemen. DOMBURG - Damesmodezaak De Nobelaer in Domburg heeft de winkel verbouwd. Het bedrijf ziet de toekomst, ondanks de economi- sche crisis, positiefin. De eigenaars,. Gerriè en Hans Peij- nenburg, vonden het tijd voor een nieuwe uitstraling: zowel strak als modern, warm en uitnodigend. Daarbij is er vooral ook op gelet de winkel ruim en overzichtelijk te maken. In de zithoek staat nu een televisiescherm waarop artikelen uit de collectie kunnen worden ge toond. Klanten kunnen er ook gro te sportevenementen, zoals het EK voetbal en de Olympische Spelen, op volgen. De winkel groeit volgens de eige naars nog steeds, mede dankzij klandizie uit het buitenland. KAMPERLAND - Twee grote bouw projecten in Kamperland zijn sterk afgeslankt. Het gaat om plan nen van de plaatselijke ontwikke laars Faasse. Reden is de crisis op de woningmarkt. Het plan voor een appartementen complex aan de jachthaven is met I driekwart teruggebracht. „We den- ken nu aan horeca met vier tot zes appartementen erboven." Van het appartementencomplex op de plek van restaurant D'Ouwe Veerstoep is het penthouse ge schrapt, evenals de parkeerkelder met autolift. Boven het nieuw te bouwen restaurant komen drie la- gen met elk twee appartementen. tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20