Boerkaverbod gekraakt Gewapende overval in bedrijf Goes Arctische taferelen in Renesse Zombies slaan toe Nieuw. BROS Tablet. DINSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren <£3> I Veel bewolking, 7 februari 2012 I 254e jaargang nr. 32 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 I -5' SPORT SIERADEN Contador moet zijn zege in de Ronde van Frankrijk 2010 inleveren Zeeuwse knop staat in volle bloei 24 en 25 Binnen Buiten Raad van State uit fundamentele kritiek op wetsvoorstel van kabinet DEN HAAG - De Raad van State kraakt het 'boerkaverbod'. Een to taalverbod op gelaatsbedekkende kleding is te uitgebreid, perkt de vrijheid van godsdienst te veel in en de noodzaak is niet bewezen. Toch zond het kabinet het wets voorstel twee weken geleden naar de Tweede Kamer. Eerder lekte via deze krant uit dat de Raad bezwa ren had. Het advies werd echter pas gisteren openbaar. In niet mis te verstane bewoordin gen rekent de Raad af met de doel stelling van het wetsvoorstel: open communicatie bevorderen, meer gelijkheid tussen mannen en vrou wen bewerkstelligen en een groter gevoel van veiligheid creëren. Vol gens het hoogste adviesorgaan van de regering is voor elk van de drie doelstellingen twijfelachtig of ze met een totaalverbod kunnen wor den gerealiseerd. De Raad vindt dat het niet aan de regering maar aan vrouwen zelf is om te bepalen of zij gelaatsbedek kende kleding willen dragen. Het argument dat zij kunnen worden gedwongen een boerka of niqab te dragen rechtvaardigt geen totaal verbod. „Aangenomen moet im mers worden dat het dragen van een dergelijk kledingstuk berust op een eigen keuze", aldus het ad vies. De inbreuk op de vrijheid van godsdienst die het voorstel ver oorzaakt, staat op gespannen voet met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. door Frank van Cooten GOES - Bij een gewapende overval gisteravond in het bedrijf Lukasse Dakbedekkingen in Goes is de eige naar gewond geraakt. Hij is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. De gewapende overval vond giste ren rond 17.45 uur plaats. Het be drijf is gevestigd aan de Albert Ples- manweg. De eigenaar en een werknemer werden door twee mannen over vallen. Deze overvallers waren ge wapend en droegen bivakmutsen. Binnen vond een schermutseling plaats tussen de eigenaar en de overvallers, waarna de overvallers zijn gevlucht. Volgens politiewoordvoerder Al- win Don is nog niets over de buit bekend. „De gewonde eigenaar van het bedrijf is nog niet in staat om'een verklaring af te leggen", zei hij gisteravond. Politiemensen arriveerden kort na de overval ter plaatse. In het poli- tiebusje werd van iemand een ver klaring afgenomen. Het is niet be kend of het om de betreffende werknemer gaat. Vrij snel werd voor het parkeerter rein van Lukasse Dakbedekkingen een lint gespannen om de eventue le aanwezigheid van sporen van de gewapende overval af te scher- Wild wonders of Europe 8 - delige DVD serie Ga naar nieuwstip.nl RENESSE - Het zijn dezer dagen ongewone taferelen op het Noordzeestrand van Schouwen-Duiveland. Op de grens van zee en strand liggen grote hoeveelheid ijsschotsen. Groot en klein, sommige enkele centimeters dik. Samen met de achtergebleven sneeuw op het strand vormen de schotsen een arctisch plaatje waar je je met enige fantasie een zeehond kunt voorstellen die op een ijsschots rond dobbert in de zee. Zover is het nog lang niet. Op de Noordzee zelf is nog geen flintertje ijs te ontdekken. foto Dirk-Jan Gjeltema Bekijk de video op www.pzc.nl/video mammmaMMtmmmmmMmmmmmmBmm JOHANNESBURG - De politie in Zuid-Afrika heeft gisteren een man opgepakt die zich voordeed als een in 2009 gestorven zanger. De 'zanger' zei dat hij slachtoffer was geworden van hekserij. Hij zou zijn vastgehouden tussen zom bies, op een plek die hij zich niet kon herinneren, maar zijn voorou ders zouden hem hebben gered. DE STELLING Aan de Cito-toets wordt te veel waarde gehecht Reageeroppzc.nl Zie ook pagina 3: Commentaar pagina 22 en 23: Leerlingen blikken vooruit uw MENING 398 reacties Ik heb ook elfstedenkoorts eens 21% oneens 79% Nieuws^ Geniet van de verrassend volle smaak van chocolade en de luchtige| smeltsensatie door unieke bubbels in een heerlijke laag chocolade. BROS Tablet is verkrijgbaar in de smaken melk en puur. BROS. Je mond gelooft zijn ogen niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1