Ruiterroute Veere eind dit Jaar klaar 19 'Scheldepiein was voor ons een bewuste keuze' Pim Kraan -a f Thuis in.. dinsdag 7 februari 2012 „We gaan met pandeigenaren praten over het verlagen van huurprijzen. Anders is het aanloopverlies en dus de drempel om een winkel te starten, te groot." -TV Bloemenzaak Flower-World opende vorige week de deuren aan het Scheldepiein in Vlissingen. foto Lex de Meester door Theo Ciele VLISSINGEN - Wil van Oevelen wil de per se voor Valentijnsdag open zijn. En dat is gelukt. Vorige week opende hij op het Scheldepiein in Vlissingen Flower-World. Een bloemenzaak, en voor bloemisten is de veertiende februari een top dag. Het Scheldepiein ligt aan het begin van de Walstraat. Eigenaar Van Oevelen heeft bewust voor de ze locatie in de Vlissingse binnen stad gekozen. Hij zit tussen een ju welier en een parfumerie in. Een mooie plek waar veel winkelend publiek het Vlissingse winkelge bied binnenkomt. „Iemand die wat voor Valentijnsdag zoekt, vindt alles op een rij", zegt Van Oevelen. Hij was voorheen bedrijfsleider van Floradore, onderdeel van de (horeca-)groep Amadore, aan de Coosje Buskenstraat. Die zaak is ge sloten omdat Amadore alleen met horeca verder gaat. Van Oevelen besloot voor zichzelf te beginnen. De mensen met wie hij bij Flora dore werkten zijn met hem meege gaan. En de bloemist hoopt dat dat ook voor de klanten geldt. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Ruiters in de gemeen te Veere kunnen eind dit jaar ge bruik maken van een apart route netwerk voor paarden. Het Route bureau Zeeland is inmiddels ge start met de voorbereidingen voor de aanleg ervan. Volgens projectleider Reinder de Jong wordt het netwerk eind dit jaar opgeleverd. „We zijn nu in ge sprek met alle belanghebbenden zoals grondeigenaren, Staatsbosbe heer en het Waterschap. We had den van hen al groen licht gekre gen voor de aanleg, en we gaan nu na of dat nog steeds zo is. Als die gesprekken zijn afgerond, begin nen we daadwerkelijk. Maar wan neer dat precies is, hangt af van die gesprekken." Het totale netwerk is 220 kilome ter en telt 100 knooppunten. Om dat een geheel nieuw netwerk te duur was, loopt de route deels langs bestaande, verkeersluwe we gen met brede bermen. Bestaande ruiterpaden krijgen een opknap beurt en er worden nieuwe verbin dingen gelegd. De bewegwijzering wordt eveneens aangepakt en er wordt van het routenetwerk een kaart gemaakt. Veere is dé paardengemeente van Zeeland. Niet alleen heeft het de grootste paardendichtheid, twintig procent van alle rijdieren staat er ook gestald. Toch ontbrak het er aan een goede ruiterroute, en de kwaliteit van de bestaande paden liet vaak te wensen over. Boven dien waren er geen verbindingen tussen de ruiterpaden onderling. Veere is op te delen in drie gebie den; het strand, de kuststrook met duinen en het achterland (land bouwgebied). De meeste maneges en stallingen liggen in het achter land, maar missen vaak een direc te aansluiting op de huidige pa den. Met het nieuwe netwerk moet dat verbeteren. De route Het netwerk van ruiterroutes is 220 kilometer lang en telt 100 knooppunten. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel. 0118 - 615151 www.donrisicobeheer.nl SHSSKBHraaU! loopt 22 kilometer over strand, 52 km over ruiterpaden en 147 km langs bestaande wegen. De totale kosten voor de aanleg be dragen ruim 150.00 euro. De ge meenteraad van Veere ging in ok tober van het afgelopen jaar al ak koord met een gemeentelijke bij drage van ruim 68.000 euro. De rest wordt gedekt door een bijdra ge van de provincie en Europese subisidie. Over de jaarlijkse onderhoudskos ten (55.000 euro) wil de gemeente afspraken maken met manegehou ders en terreinbeheerders. Dat geldt ook voor het opruimen van paardenpoep. In de nieuwe APV van Veere is daarvoor overigens een ruimingsplicht opgenomen. GOES Grote opbrengst wandeltocht ALS De wandeltocht 'ALS Stap voor stap de wereld uit' heeft afgelopen weekeinde 2516,45 euro opge bracht. Aan de tocht, die in Goes vertrok en over Zuid-Bevelend voerde, deden 167 mensen mee. Het geld werd opgebracht door de wandelaars, sponsors en een lote rij. Het geld komt ten goede aan de stichting ALS, die wetenschappe lijk onderzoek doet naar de spier en zenuwziekte ALS. Deze wandel tocht wordt jaarlijks gelopen. Vol gend jaar is dat op 2 februari. VLISSINGEN Wim Bevelander in kerk West-Souburg Zanger Wim Bevelander brengt zondag 12 februari een bezoek aan de adventkerk in West-Souburg. Wim Bevelander reist door het he le land. Zijn songs worden geken merkt door hun filosofische tek sten en thema's als liefde, geloof en onzekerheid. De muziek van Be velander is beïnvloed door onder anderen Mark Knopfler en Bob Dylan. Begeleiding is er van gita rist Jay-P. De dienst begint om 19.30 aan de kerklaan 19 in West-Souburg HEINKENSZAND Kerk vol passie, Pasen, poëzie en Pinksteren De protestantse kerk in Heinkens- zand houdt nog de hele maand fe bruari een bijzondere tentoonstel ling in de dorpskerk in Heinkens- zand. De expositie is getiteld 'Zeeuwse Staties'. Niet alleen zijn er schilderijen te zien met als on derwerp passie, Pasen en Pinkste ren maar daar zijn ook Zeeuwse ge dichten bij geschreven. De tentoonstelling in de kerk is tè zien op woensdagen en zaterdagen op 15, 18, 22, 25 en 29 februari van 13.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN Kinderjurybus doet basisscholen aan De twee brede scholen binnen de gemeente Vlissingen, Het Kroonju weel en De Combinatie, krijgen de ze week bezoek van de Kinderjury bus. Aan boord bevinden zich een klein museumpje, een gezellige leesruimte en een heleboel boeken. Leerlingen kunnen er loungen en de Kinderjuryboeken lezen. De bus stopt vandaag bij het Kroon juweel in Souburg-Noord en don derdag bij De Combinatie in het Vlissingse Middengebied. Die mid dag staat de bus op het plein bij bi bliotheek 't Spui.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19