Bredere functie Grote Kerk Veere WALCHEREN Huizen in zicht almanak Echt DINSDAG 7 februari 2012 17 Het centrum loopt goed, maar de straatjes eromheen niet 18 en 19 'Ook in de middeleeuwen werden de nissen verhuurd aan ambachtslieden om de kerk te kunnen onderhouden' door Henk Postma VEERE - De Grote Kerk in Veere krijgt een ruimere bestemming als cultureel centrum. De gebruiksmo gelijkheden worden uitgebreid, zo dat mogelijkheden ontstaan om in komsten te verwerven. Dat schrij ven B en W van Veere in een noti tie over de toekomst van de Veerse Nu is de Grote Kerk vrijwel alleen nog in gebruik als muziekpodium. Als de plannen doorgaan, wordt de kerk straks ook een volwaardig museum. Daar worden dan specia le, afgesloten ruimtes voor aange bracht. Het is de bedoeling daar naast ook allerlei andere activitei ten toe te staan, zoals verkoop van kunst en ambachtswerk, 'beperk te' horeca, culturele markten en symposia. Volgens het college sluit dit alles aan 'bij een zeer oud gebruik'. „Ook in de middeleeuwen werden de nissen verhuurd aan ambachts lieden om de Grote Kerk te kun nen onderhouden." Bij de musea le functie denkt het college aan een attractieve invulling die is ge richt op 'beleving', zoals in het Middelburgs Voetbalmuseum. De twee huidige musea in het stad je worden goeddeels opgeheven. Het stadhuismuseum De Vier schaar wordt te klein geacht voor een levensvatbare exploitatie. Bo vendien stoort de museumfunctie het representatief gebruik van het voormalig stadhuis. Handhaving van De Schotse Hui zen als museum is te duur gewor den, nu de Rijksgebouwendienst de huur sterk heeft verhoogd. Pri vate partijen zouden het gebouw willen kopen. Probleem daarbij is een schen- kingsacte, waarin is opgenomen dat de museale bestemming van De Schotse Huizen behouden moet blijven. Bekeken wordt of dat ruim kan worden geïnterpre teerd. Ideaalbeeld is dat private par tijen De Schotse Huizen exploite ren, deels met een museale func tie. Het is de bedoeling dat alle musea in de gemeente zichzelf bedrui pen. Jaarlijkse exploitatiesubsidies worden vervangen door eenmalige bijdragen voor speciale projecten, gericht op kwaliteitsverbetering, bijzondere tentoonstellingen of sa menwerking met andere musea. Voorwaarde is dat een museum wordt gedragen door vrijwilligers, en wordt samengewerkt met com merciële marktpartijen. VLISSINCEN - Het werk ligt nu even stil in ver band met de vorst, maar wie al een tijdje niet meer langs het Dokje van Perry in Vlissingen was gefietst, ziet dat de huizenbouw er goed opschiet. Weer een rijtje is van steigernetten gevrijwaard, wat al een aardig beeld geeft van het Scheldekwartier. Nog even doormetselen - ze zijn nu ongeveer bij de neus - en ook de beeltenis van Michiel de Ruyter op het appar tementencomplex (op de foto rechts) is zicht baar. Halverwege maart worden de eerste wo ningen opgeleverd. Naar een uitbater voor het horecapaviljoentje in het Pomphuis wordt nog gezocht. Overigens ook naar kopers van de woningen, want ook daar zit geen schot in. foto Ruben Oreel MIDDELBURG Man zakt door door ijs bij achtervolging politie Een 32-jarige man uit Goes is maandagochtend vroeg rond 03.30 uur in Middelburg door het ijs ge zakt bij een achtervolging door de politie. Vlak daarvoor werd een parkeer automaat aan de ingang van de Geere Passage opengebroken. De politie zag twee mannen wegren nen. Eén van hen, een 23-jarige man uit Den Haag, werd direct aan gehouden. De Goesenaar liep echter het ijs op en rende richting Albert Heijn. Hij zakte in totaal vijf keer door het ijs voor hij opgaf. Aan de kant werd hij aangehou den. De mannen werden naar het politiebureau gebracht. Daar is de Goesenaar onderzocht op onder koeling. Het tweetal is naar Toren- tijd gebracht, op verdenking te zijn betrokken zijn bij het openbreken van de automaat. ARNEMUIDEN Informatieavond over wegomleggingen De werkzaamheden aan de door gaande route in Arnemuiden, ge deelte Schuttershof/Nieuwlandse- weg, beginnen maandag 20 februa ri. Daarom is er donderdag een in formatieavond, waarbij de gemeen te en de aannemer uitleg geven over de plannen en de gevolgen van de wegwerkzaamheden. De bij eenkomst is om 19.30 uur in het Oude Raadhuis aan de Langstraat. Tip? redactie@pzc.nl Er zijn van die woorden die ook als plaatsnaam worden gebruikt. Zo heb je het Twentse Goor of het Gel derse Dieren. Daar dacht die Middelburgse echter niet aan toen zij in deze courant een bericht tegenkwam met een opmerke lijke titel: 'Parkiet veroorzaakt ver keersongeval'. Daarboven stond in duidelijk leesba re letters: 'Echt'. Kijk, meende zij, dat is nu precies waarmee een goede krant zich van een slechte onder scheidt: dat er meteen ook bij wordt gezet welk bericht waarheidsge trouw is. Wij namen de complimenten dank baar in ontvangst. En verzwegen dat in het Limburgse een plaatsje ligt dat ook zo heet. Echt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17