Woede na veto over Syrië buitenland! 9 Britse onderzeeër naar de Falklands MK Nederlander voor moord opgepakt Stedentrips DUITSLAND KRAS. maandag 6 februari 2012 LONDEN - De Britse marine stuurt een kernonderzeeër naar de Falk- landeilanden. Het schip moet de eilandengroep beschermen tegen Argentinië. Dat meldde de krant, Daily Mail zaterdag. Premier David Cameron he/sft de missie van de onderzeeër persoonlijk goedge keurd, aldus de krant. De afgelopen tijd is de spanning tussen het Verenigd Koninkrijk en Argentinië om de Falklandeilan- den opgelopen. Afgelopen donder dag kwam de Britse prins William aan op de Falklandeilanden. Hij gaat daar zes weken aan het werk als piloot van een reddingshelikop ter. Argentinië noemde de uitzen ding eerder een 'provocatie'. Ook; besloot Londen een oorlogsschip^ te sturen. Het gaat om het laatste paradepaardje van de Britse mari ne, een zogenoemde Type 45 tor- pedobootjager. Buenos Aires ver oordeelde ook die Britse zet. Vol gens Londen gaat het om een rou tine-uitzending. De diplomatieke spanningen tussen de twee landen zijn sinds 2010 opgelopen. Toen gaf de Londen toestemming voor proefboringen naar olie in de wate ren rond de eilanden. Het bedrijf Rockhopper Exploration liet in 2010 en 2011 weten 'substantiële' olievondsten te hebben gedaan. Argentinië vindt dat het recht heeft op de Falklandeilanden, om dat ze dicht bij het Zuid-Ameri kaanse land liggen en omdat het land de eilanden zou hebben geërfd van-het Spaanse koloniale rrijk. Groot-Brittannië zegt dat de bewoners Brits willen blijven. Dertig jaar geleden viel Argentinië de eilandengroep binnen. In de oorlog die volgde, vonden circa 650 Argentijnse en 250 Britse mili tairen de dood. GUAJIRA - Een Nederlander is in het Colombiaanse Guajira opge pakt, omdat hij een politiekadet op Curacao zou hebben vermoord. De man zou in oktober 2010 in een nachtclub hebben geschoten op de kadet, die in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleed. Na het incident vluchtte hij naar Co lombia met zijn vriendin. Door een veto uit te spreken over een VN-resolutie die het geweld in Syrië veroor deelt, hebben China en Rus land de woede van de we reld over zich afgeroepen. Teleurstelling en woede overheersen in de wereld na het veto van Rusland en China zaterdagavond. Die twee landen blokkeerden een VN-resolutie die de Syrische presi dent Bashar al-Assad vraagt te ver trekken wegens het geweld tegen de burgers. „Bespottelijk", zei de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Hillary Clinton, gis teren over het zeldzame dubbele veto. Ze gaat proberen de economi sche en politieke sancties tegen het land aan te scherpen. Minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken noemde de veto's 'een enor me klap voor de Syrische bevol king, Assad moet opstappen'. De Franse president Nicolas Sarkozy wil een contactgroep vormen van westerse en Arabische landen die het Syrische verzet steunen. Rusland had geëist dat militair in grijpen in Syrië uitdrukkelijk zou worden uitgesloten. Het land wil namelijk niet dat opnieuw een VN-'beschermingsmissie' uit mondt in militair ingrijpen zoals in Libië. Rusland eiste bovendien dat de resolutie het geweld van de oppositie zou veroordelen. De wes terse en Arabische landen weiger den zulke aanpassingen, ondanks koortsachtig overleg van de betrok ken ministers van de VS, Rusland en Duitsland. De druk op Rusland en China was zaterdag erg toegenomen, nadat be richten waren binnengesijpeld over het dodental in Homs. Een bombardement door het Syrische leger op de opstandige stad vrijdag bleek minstens 260 levens te heb ben gekost. De Syrische oppositie sprak over een van de bloedigste incidenten sinds het begin van de opstand bijna een jaar geleden. In de periode zijn naar schatting zes duizend doden gevallen. De Syrische Nationale Raad, waar in de oppositiegroepen zich heb ben verenigd, noemde de veto's 'een vrijbrief voor verder bloedver gieten'. De Syrische autoriteiten verwelkomden gisteren de veto's. Volgens de staatskrant Tishrin kan de Syrische regering nu zelf hervor mingen doorvoeren. Na het bombardement op Homs ontstonden veel betogingen bij am bassades van Syrië. Ambassades in Londen, Athene, Cairo, Koeweit en Berlijn zijn aangevallen door be togers. Tunesië zet zelfs de ambas sadeur uit en erkent het regime van president Bashar al-Assad niet langer. Bij het Syrische consulaat in Den Haag was niets aan de hand, aldus de politie. Een kopstuk van Harnas heeft gis teren uit vrees voor zijn veiligheid het Hamashoofdkwartier in de Sy rische hoofdstad Damascus verla ten. Volgens Hamas was Imad al-Alami wegens het geweld in Sy rië niet langer veilig. Harnas geeft tot dusver niet toe aan de roep om afstand te nemen van het bewind van president Bashar Assad en uit Syrië te vertrekken. Harnas heeft de macht in de Gazastrook in han den, maar handhaaft uit angst voor een Israëlische aanval het hoofdkwartier in Damascus. zie onze website:buitenland Veel geweld en overleg in de week De stad Homs werd zaterdagochtend bestookt met mortieren en raketten. Daarbij vielen 260 slachtoffers. Deze foto, die beschikbaar is gesteld door de Syrische oppositie, zou de begrafenis van de slachtoffers tonen. foto AP/Local Coordination Committees in Syria 2/3/4/5 dgn AKEN Aankomstdata: van 13/2 t/m 31/10 verblijf in Hotel Buschhausen, inclusief ontbijt, net over de grens, in Aken met o.a. een restaurant, bar, binnenzwembad t*i en sauna (gratis) de Dom van Aken mag niet missen! .kras.nl/51763 Aankomstdata: van 14/21/m 30/10 verblijf in het Ramada Leipzig City Center****, inclusief ontbijt, op ca. 10 minuten lopen van het centrum met o.a. liften en een bar bekijk het indruk wekkende Alte Rathaus .kras.nl/51484 3/4/5/8 dgn TRIER Aankomstdata: van 13/2 t/m 29/10 verblijf in het NH Trier, inclusief ontbijt, direct aan de Moezel! met o.a. liften, een restaurant en bar maak een wandel- of fietstocht langs de oevers van de Moezel en proef de wijnen! 3/4/5/7/8 dgn DRESDEN EKël Aankomstdata: van 13/2 t/m 28/10 verblijf in het L'Hotel Dresden Altstadt. inclusief ontbijt, op ca. 1 km van het centrum, nabij de gezellige terrassen langs de Elbe met o.a. een lift, bar en restaurant bezoek de Semperoper "vT/TA: Zie www.kras.nl/17629 menu. in har^e stad met o.a. een lift. restaurant, sauna en stoombad (beide gratis)* bezoek één van de 35 musea! - KRAS.NL: dé Duitsland-specialist! waarom zou je meer betalen 2-/3-/4-/5-/7-/8-daagse autovakanties Aankomstdata: van 13/2 t/m 3 r verblijf in het Park Inn Hannover* I inclusief ontbijt, op ca. 8 km van het centrum van Hannover met o.a. liften, I een restaurant en sauna (gratis) bezoek het Sprengel Museum BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen, len/ij anders vermeld. Prijzen zijn erdusiel reserveringskosten en Cal3iniieileiilunds SSi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9