trekt ;eeland 115 Verkoop appartementen Yerseke voor de zomer 'Deuren dicht actie' krijgt vervolg in Goes maandag 6 februari 2012 door Lilian Dominicus YERSEKE - Projectontwikkelaar Top Level Development heeft ondanks het wegvallen van twee marktpar tijen goede moed in het slagen van de gebiedsontwikkeling rond De Zaete in Yerseke. Directeur Jan Sips verwacht dat de verkoop van de appartementen nog voor de zomer begint. „Ik heb nu al een lijst van vijftien a twin tig belangstellenden die graag op de hoogte gehouden willen wor den als de verkoop begint", zegt hij. De nieuwbouw van onder zoeksinstituut Imares is heel con creet aan het worden, meldt Sips. „Ik denk dat we eind van het jaar kunnen beginnen met bouwen." Eind december, bij de onderteke ning van de koopovereenkomst, werd bekend dat wooncorporatie R&B Wonen had afgehaakt. „Jam- Ondanks het winterweer namen talloze mensen zaterdag de gele genheid te baat om een kijkje te nemen in het nieuwe, straks uit vier gebouwen bestaande woon zorgcentrum Erasmuspark in de Goese Polder. door Luc Oggel Het karkas van de oude Erasmusflat, die zeer binnenkort tegen de vlakte gaat, steekt schril en troosteloos af tegen zijn naastge legen opvolgers. Drie spiksplinter nieuwe, moderne gebouwen, die samen het nieuwe Erasmuspark vormen. In maart begint de bouw van het vierde, complementeren de appartementencomplex. Al met al een behoorlijk ingrij pend project, waar de omgeving af en toe ook best wat last van heeft gehad en nog krijgt. Daarom was er zaterdag een open dag, primair bedoeld voor mensen uit de buurt. In Erasmuspark werken talloze or ganisaties en disciplines samen, het is dan ook-de bedoeling dat het een soort wijkfiinctie krijgt. Niet alleen voor de bewoners, maar nadrukkelijk ook voor omwo nenden. „We hebben subsidie gekregen om activiteiten te organiseren voor' de buurt", zegt Cora Schouten van Bij fysiotherapiepraktijk De Clavers in woonzorgcentrum Erasmuspark konden bezoekers zaterdag proeven van de seniorenfitness. foto Willem Mieras mer, maar gezien de ontwikkelin gen bij de woningstichtingen te be grijpen. Kijk maar wat er met Ves- tia in Rotterdam is gebeurd. Direc teuren durven minder, omdat ze bang zijn er over een aantal jaar op te worden aangesproken", zegt Sips. AM Zeeland is afgehaakt na dat bekend werd dat het Neder landse hoofdkantoor gaat reorgani seren en er ontslagen zouden val len. Voor Top Level Development zijn er, ondanks de tegenslag, ge noeg zekerheden om met het pro ject De Zaete door te gaan. „De ge meente staat achter het project, Imares is bijna rond, we zijn in ge sprek met een partij die het hotel wil neerzetten. Dat is allemaal heel concreet. En verder ben ik er van overtuigd' dat er behoefte is aan gelijkvloerse woningen voof Senioren, met uitzicht op de Oos- terschelde. Dat is er bijna niet." zorgaanbieder SVRZ. Van die orga nisatie is onder meer het restau rant, tijdelijke opvang, dagverzor ging en ontmoetingscentrum in het Erasmuspark. Verder huizen er een kapsalon, pedicure, fysiothera piepraktijk. Ook Palazzoli, woning corporatie RWS (die uiteraard pro beerde om toekomstige bewoners voor het nog te bouwen complex te werven), ontwikkelaar Marsaki, wijkvereniging, stichting buurt werk, welzijnsorgansiatie SMWO en inloophuis Oase gaven acte de présence. Omwonenden Wim en Gezina de Moor toonden zich onder de in druk van het Erasmuspark. „Mooi ruim opgezet en licht", zei Wim, terwijl hij één van de fitnessappa raten van fysiotherapiepraktijk De Clavers had uitgeprobeerd. Hij en zijn vrouw zijn in 1981 in de wijk komen wonen en spraken zater dag van een 'aanwinst'. „Het is leuk om nu even zonder smoes binnen te kunnen kijken. Normaal doe je dat toch niet zo snel. En je moet toch een beetje weten wat ei speelt in je wijk." Overlast van de bouw hebben ze niet gehad. „En anders moet je in de Zak van Zuid-Beveland gaan wonen", lachten Wim en Gezina. „Straks krijgen we er ook nog een nieuwe supermarkt bij, prima." Of ze misschien zelf ooit in het Eras muspark zouden willen wonen? Wim: „Dan heb ik wel een extra kamer nodig om wijn te kunnen blijven maken." Het Erasmuspark is met een reali- satieprijs van dertig miljoen euro het grootste project van ontwikke laar Marsaki. GOES - Milieuorganisatie ZMf, ge meente Goes en Ondernemersver eniging OOG houden opnieuw de zogeheten 'deuren dicht actie' voor winkeliers Doel van de actie is om ondernemers te stimuleren de deur van hun winkel bij koud weer dicht te doen, zodat er geen warmte verloren gaat en er dus energie wordt bespaard. Er zijn honderd bordjes met de tekst 'Na tuurlijk zijn we open, de deur is al leen dicht om energie te besparen' gedrukt, die winkeliers gratis kun nen aanvragen via info@zmf nl of 0113-230075. Vorig jaar, toen de actie voor het eerst werd gehouden, vroegen zo'n honderd ondernemers een bordje aan. Volgens de ZMf is uit onderzoek gebleken dat een open deur van twee bij drie meter jaar lijks 4000 euro extra stookkosten betekent. MIDDELBURG Eigenaar jas en tas gezocht MIDDELBURG - De politie zoekt de eigenaars van een jas en een tas die afgelopen weekeinde zijn gestolen in een horecagelegenheid op de Vlasmarkt in Middelburg. Het gaat om een jas met ruiten en een ca- melkleurige tas. De eigenaars kun nen zich melden op het bureau. GOES Honkbalknuppel en wiet in auto Op het Tiendenplein in Goes werd zondagochtend rond 00.30 uur in de auto van een 28-jarige automobi list uit Dordrecht 6,5 gram wiet, waarvan één gedraaide joint, en een honkbalknuppel aangetroffen. Hij verklaarde de wiet even daar voor in een zaak op de Grote Markt te hebben gekocht De man bleek ook nog voor enkele honderden eu ro's aan boetes open te hebben staan. Hij kreeg zowel voor de honkbalknuppel als voor de wiet een bekeuring en heeft afstand van beide gedaan. GOES Rijbewijs ingevorderd van jonge drankrijder Op de A256 bij Goes is zondagoch tend rond 5.30 uur een 20-jarige Middelburgse automobilist onder invloed van alcohol uit de bocht ge vlogen en in de berm beland. De bestuurder zelf en een inzitten de bleven ongedeerd. Een blaastest wees uit dat de Middelburger, een beginnend bestuurder, vierenhalf keer de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. Hij kon zijn rijbewijs inleveren. Z2 Kijk dagelijks naar het video-journaal Zeeland in twee minuten van de PZC via www.z2.nl of www.pzc.nl STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst MMBHMNnMnsRMNMKB988MmaBBB5MMM GOES Mishandeling met glas op Grote Markt In de Lange Vorststraat in Goes werd zondag rond 01.30 uur een 24-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den wegens mishandeling. De man had een 31-jarige man uit de ge meente Borsele tijdens een handge meen op de Markt met een fles in zijn gezicht gestoken. De 31-jarige man liep daardoor letsel op in zijn gezicht en is daarvoor behandeld bij de huisartsenpost. De 24-jarige ging er vandoor maar kon even la ter worden aangehouden. Hij is in verzekering gesteld. MIDDELBURG Ernest van der Kwast in Zeeuwse Bibliotheek Schrijver Ernest van der Kwast is morgen, dinsdag, te gast bij SLAZ in de Zeeuwse Bibliotheek. Hij debuteerde in 2005 met de ro man Soms zijn dingen mooier als er mensen klappen. In 2010 brak hij door met de de roman Mama Tandoori. Kaarten voor de lezing kosten 7,50 euro en zijn verkrijgbaar bij de Dr- vkkery in Middelburg en de Zeeuw se Bibliotheek. MIDDELBURG Thema-avond over sterrenbeeld Orion Jan Minderhout en Jan Hellema ge ven woensdag elk een lezing over het sterrenbeeld Orion voor Volks sterrenwacht Philippus Lansber gen in Middelburg. Ze spreken onder meer over de my thologie rond dit sterrenbeeld, over amateurwaarnemingen, opna mes van Hubble en wat men zelf kan waarnemen. De presentaties beginnen om 20.00 uur in de sterrenwacht aan de He rengracht 52 in Middelburg. Toegang tot de lezing is twee euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49