Elfstedentocht lonkt PZC zoekt deelnemers Elfstedentocht Ziekmakend virus in partij oesters Sluis Eefde open Vereniging Friesche Elf Steden werkt met man en macht aan prepareren schaatsroute LEEUWARDEN - De zestiende Elfste dentocht komt binnen bereik, als er bij bestendige vorst geen rare dingen gebeuren. Het bestuur en de rayonhoofden van de organiserende vereniging De Friesche Elf Steden hebben gis teravond de vooruitzichten bespro ken en de toestand van het ijs op de 200 kilometer lange route in kaart gebracht. Conclusie: de ijs vloer heeft nog nergens de vereiste dikte van 15 centimeter. Vooral in het merengebied in de Zuidwest hoek heeft De Friesche Elf Steden af te rekenen met windwakken en een pakketje sneeuw. Soms meten de rayonhoofden maar 4 of 5 centi meter op de baan. Maar het ijs is in drie dagen zo hard gegroeid, dat vandaag een grote knelpuntenin ventarisatie op touw wordt gezet. Zolang het weer zich houdt aan de huidige voorspelling - vorst tot en met het komende weekeinde - zal deze week met man en macht wor den geprobeerd om de route klaar te krijgen voor de tocht, die op 4 januari 1997 voor het laatst kon worden gehouden. De afkondiging van de eerste rayonhoofdenvergadering miste gisteren zijn uitwerking niet. Er ontstond direct een run op hotel kamers en vakantiehuisjes in Fries land. Nederland raakte dit weekeinde in de ban van de eerste officiële kou degolf sinds 1997. In Flevoland werd in de nacht van vrijdag op za terdag met min 22,8 graden Cel sius de laagste temperatuur in 27 jaar gemeten. Zaterdag en gisteren was het iets minder koud. Veel schaatsliefhebbers trokken er op uit, hoewel het ijs nog lang niet overal veilig was. Na de chaotische toestanden op het spoor door sneeuwval vrijdag, hadden de NS en Prorail ook zater dag en zondag te kampen met sto ringen en stremmingen. Minister Melanie Schultz van Haegen (Infra structuur) eist opheldering van de NS en Prorail over de chaos op het spoor. Een meerderheid in de Ka mer wil dat zij met spoed uitleg komt geven. De NS verklaarde gis teren ruimhartig te zullen omgaan met eventuele claims van reizigers. Voor vandaag verwacht de NS van wege de aangepaste dienstregeling grote drukte in de treinen. De hoop op een Elfstedentocht groeit, nu de winter van geen wijken weet. Ook deze week blijft het voorlopig streng vrie zen. De PZC is op zoek naar schaat sers die zijn ingeloot voor de Tocht der Tochten en al volop in training zijn. Deelnemers kunnen zich melden via sport@pzc.nl. Zet in de mail naam en telefoonnum- SPORT Nu is er ook op het veld crisis bij Ajax MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren A I Zonnige 6 februari 2012 I 254e jaargang nr. 31 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 perioden,-3° BINNENLAND Opnieuw zelfmoord agent in opleiding pagina 2 en 3: Zeeuwen massaal de schaatsbanen op pagina 6 en 7: 'Al drie winters wordt ons beterschap beloofd' pagina 25: Zwitser held in Oostenrijk pagina 29: Liever de Tocht dan het WK allround pagina 33: Gebroeders Mesu klaar voor NK op natuurijs Terwijl de Elfstedenkoorts toeneemt, trokken vele liefhebbers afgelopen weekeinde al hun baantjes, zoals hier bij Westkapelle. foto Lex de Meester SflKSS SSSS555KSSSBG SSStBSSSSaSHBItt YERSEKE - In een partij Nederland se oesters is vorige week het noro- virus in een dusdanig gevaarlijke hoeveelheid aangetroffen, dat ze van de markt zijn gehaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (nVWA). Om welk bedrijf het gaat, wil de nVWA niet zeggen. Het norovirus is zeer besmettelijk en veroorzaakt diarree. Op de plaats waar het virus is aan getroffen, worden extra controles gehouden. pagina 15: Norovirus gevonden in par tij oesters EEFDE - Rijkswaterstaat laat van morgen om half tien het eerste schip (de Nautictrans) weer door de sluis bij Eefde varen. Sinds 3 ja nuari, toen een sluisdeur in het Twentekanaal naar beneden viel, liggen 42 schepen vast. Een tijdelij ke hefconstructie moet de komen de weken soelaas bieden. DE STELLING Ik heb ook Elfstedenkoorts Reageer op pzc.nl UW MENING 453 reacties Nederland is te kwetsbaar voor normaal winterweer eens 1 oneens 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1