Regio laat Belastingdienst niet gaan Negatief advies fusie Emergis ZEEUWS-VLAANDEREN Streekavond in Scheldetheater zonder poespas VANDAAG DRAAIT HET OM JOU ZATERDAG 4 februari 2012 21 Eerste bundel van dichter TijsvanBragt 22 en 23 Terneuzen, Goes en provincie financieren onderzoek naar gevolgen vertrek door Wout Bareman TERNEUZEN - De provincie en de ge meenten Terneuzen en Goes laten onderzoeken welke gevolgen het mogelijke vertrek van de Belasting dienst naar Breda heeft. De dienst heeft nu nog kantoren in Terneu zen en Goes. In belastingkringen wordt al een paar jaar gespecu leerd over concentratie van de dienst in Breda. Van daaruit zou dan heel Zuid-West-Nederland worden bestreken. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De cliëntenraad van het Regionaal geestelijk gezond heidscentrum Zeeuws-Vlaanderen (Rgc) heeft een negatief advies uit gebracht over de voorgenomen fu sie tussen Emergis en de grotere Parnassia Bavo Groep, omdat on duidelijk is welke gevolgen de fu sie voor Zeeuws-Vlaamse cliënten heeft. De raad vindt het onaccepta bel dat cliënten in de toekomst mo gelijk ver moeten reizen voor be handelingen en bepleit behoud van een ruim aanbod voor geeste lijke gezondheidszorg in Zeeuws- Vlaanderen. In een reactie laat voorzitter Rick Mentjox van de Raad van Bestuur van het Rgc weten dat de vrees van de cliëntenraad ongegrond is. Het is volgens hem - 'met of zon der fusie' - allerminst de bedoeling minder zorgverlening in Zeeuws-Vlaanderen te bieden. „We willen de samenwerking tus sen Emergis en ZorgSaam in het Rgc juist uitbreiden, onder meer voor wijkgerichte en chronische zorg." Het botert overigens al eni ge tijd niet tussen de cliëntenraad en het bestuur. De raad zou niet gekend zijn in diverse besluiten. In november kwam het tot een ver trouwensbreuk. De cliëntenraad benadrukt dat de zorg niet te lij den heeft onder dit conflict. Onderzoeksbureau Ecorys heeft opdracht gekregen de consequen ties van het eventuele vertrek op een rij te zetten. Terneuzen, Goes en de provincie delen de kosten. Uit eerdere studies blijkt dat bij vijf rijksdiensten - Belastingdienst, het parket, politie, rechtbank en Rijkswaterstaat - die deels of hele maal uit Zeeland zouden moeten vertrekken, 3100 voltijders werken. Die constatering was voor onder nemersverenigingen in heel Zee land reden de krachten te bunde len en een brandbrief te sturen naar de minister van Binnenland se Zaken. De belangenvereniging van Register Belastingadviseurs on derschrijft de protesten vanuit de regio tegen het vertrek van de Be lastingdienst. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Twee jaar geleden kregen we in Den Haag te horen dat we te vroeg waren met ons protest en nu wordt gezegd dat we te laat zijn. Dat is onacceptabel. Bij de dienst werken zowel in Terneuzen als Goes honderden mensen. We vinden bovendien dat de dienst in de regio thuishoort en niet op gro te afstand. Moet je vanuit bijvoor beeld Sluis naar Breda om je aan gifte toe te lichten of zo, dan ben je toch al snel anderhalf uur kwijt." Volgens hem circuleren bin nen het management van de Belas tingdienst verschillende scenario's. Maar steeds weer komt de variant Breda boven drijven. Eén van de scenario's gaat uit van verhuizing van de dienst in Ter neuzen naar Goes en een latere concentratie in Breda. Lonink: „We hebben onderling afgespro ken dat we elkaar in de strijd voor behoud van de dienst niet gaan be concurreren - zoals in andere geval len vaak wordt gesuggereerd - maar samen optrekken in het be lang van de Zeeuwse zaak. We gaan elkaar dus zeker geen vliegen afvangen." De uitkomst van het onderzoek wordt binnen enkele maanden ver wacht. TERNEUZEN - Muziek, cabaret, verhalen. Dat zijn de klassieke ingrediënten van streekshow Van Bij Ons, die gisteravond de alweer vijfentwintigste editie beleefde in het Terneuzense Scheldethea ter. Speciale gast was violist Mathieu van Bellen die lang geleden al bij Van Bij Ons optrad als tien jarig ventje. Ellen Shae vermaakte het publiek met een aantal ballads. Ook Jan Hamelink (foto) liet zijn stem klinken. Petra de Boevere bracht een reprise uit haar cabaretshow Ik worstel en drijf af en Anita Maas vertelde een zelfgeschre ven streekverhaal. Volksmuziekgroep Ambras ontbrak niet als vast onderdeel. Van Bij Ons, met Rosemary van Nieuwenhoven als presentatrice, maakte het weer waar. foto Peter Nicolai «BBOBBaHa BRESKENS Geen bezwaren tegen bouw appartementen Er zijn geen bezwaren ingediend te gen het ontwerpbestemmingsplan 'Wapen van Breskens'. Dat bete kent dat de Sluise gemeenteraad het plan voor de bouw van een ap partementencomplex op de plek van het voormalige hotel-restau rant aan de Grote Kade in Breskens deze maand kan goedkeuren. De sloop van het hotel kan daarna snel beginnen. TERNEUZEN Postbussen verhuizen al naar andere locatie Het bestelcentrum van postbedrijf PostNL aan de Hughersluis in Ter neuzen sluit 'pas' tussen november dit jaar en april 2013, maar de post bussen zijn er vanaf dinsdag 14 fe bruari al weg. Ze zijn met ingang van die dag bij Bouman Kantoor Totaal aan de Lange Reksestraat 21F op bedrijventerrein Handelspoort te vinden. Voor de postbussen zijn nieuwe sleutels nodig. OPEN DAG U FEBRUARI VAN 10.30 TOT 15.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109