L E Z E R SlJlulR 261 zeeland Uitstel zaak telefoontaps Echte mierenneukerij Duidelijkheid over taps Uitstel is juiste vonnis Besluit over ambulance valt medio februari De Koeijer uit Yerseke wint NK oesters openen Chatten met kindertelefoon vrijdag 3 februari 2012 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft in een tussen vonnis beslist dat er onderzoek moet komen naar onder meer de rechtmatigheid van telefoontaps die in een rechtszaak als bewijsma teriaal zijn gebruikt. Het gaat om tapegesprekken tussen een 25-jari- ge Axelaar en zijn 39-jarige werkge ver uit Terneuzen. Die zijn volgens de advocaat van de Terneuzenaar onrechtmatig in de zaak gebruikt. De taps werden al door het Open baar Ministerie gebruikt nog voor dat daar toestemming voor was verleend. De Axelaar en zijn werk gever worden ervan verdacht be trokken te zijn bij het seksueel mis bruik van een 16-jarig meisje uit Oostburg. Uit onderzoek van justi tie bleek dat de Axelaar en zijn werkgever contact hadden over diensten die de Axelaar kon leve ren. De Terneuzense werkgever had trek in een 'jong kippetje' en zijn medewerker wist wel iemand. De 39-jarige Terneuzenaar en het meisje (sinds 2008 onder toezicht gesteld door jeugdzorg en sociaal minder begaafd) spraken op 22 fe bruari 2010 af op een parkeer plaats in Sluis. Daar vonden seksu ele handelingen plaats. Het meisje kreeg voor haar diensten 150 euro van de Terneuzenaar. Twee weken geleden werd er tegen de beide mannen elk een celstraf van drie maanden voorwaardelijk plus een taakstraf van 180 uur geëist. De ad vocaten van de twee vonden dat hun cliënten vrijspraak verdien den omdat het meisje had ver klaard dat er niets was gebeurd en of er nu wel of niet werd vervolgd, het haar absoluut niet interesseer de. Wanneer de zaak weer wordt behandeld is nog niet bekend. Dennis Maes Dennis Maes (45) „Ik vind het zo enorm jammer dat een zaak die werkt als overblijf- echt over mensen gaat, in dit geval over een moeder en is vrijwilli- meisje, zo moet stranden in gedoe over papier- ger bij Jeugdzorg. werk. Het slachtoffer is een jong meisje met een ge dragsstoornis en de zaak wordt zo echt gedegra deerd tot een ordinaire ruzie over of het bewijs nu wel of niet rechtma tig is verkregen. Of het papiertje wel echt klopt. Natuurlijk weet ik wel dat het papierwerk gewoon in orde moet zijn, maar waarin de zaak nu is beland is, - als ik het zo mag zeggen - geko men tot mierenneukerij. Echt gezeik over die papieren. Het gaat hier over een meisje! En ja, helaas is er nog geen echte uitspraak gekomen, maar ik hoop dan dat die alsnog snel volgt. Mocht die binnenkort nog komen, dan zal ik die zeker met grote interesse volgen en ik hoop ook dat de verdachten dan hun straf krijgen die het Openbaar Ministerie voor ze heeft geëist." Cees van Kampen (63), gepensioneerd landenmanager voor een groot bedrijf. Gerard Willemse „Er is eigenlijk maar één reactie mogelijk. Het is terecht dat de rechtbank meer informatie wil over hoe de telefoontaps zijn verkregen. Er moet tot de bodem worden uitgezocht of deze rechtvaardig zijn verkregen en dat kan de latere zaak zeker beïnvloeden. Wat me verder toch nog zeker opvalt, is dat het meisje helemaal geen in teresse heeft voor de toekomstige uitspraak over de verdachten. Het maakt haar niet uit of ze straf krijgen of niet. Mocht ze dan toch nog ge vraagd worden om meer informatie te geven over de gang van zaken, dan betwijfel ik of ze daar met interesse aan meewerkt. Het belangrijkste van dit huidige vonnis is echter de rechtmatigheid van het bewijs. Het OM moet meer duidelijkheid gaan geven of het wel rechtmatig is verkregen en dat zal dan allemaal naar boven moeten komen in het ver dere onderzoek." Gerard Willemse „Ik vind het wel goed dat de zaak wordt uitge- (63) verdient de kost steld. Er is nu een situatie waarin de verdachten als adviseur voor telkens niet aanwezig zijn. Vragen van de recht- mkb-ondernemers. bank kunnen dan ook niet beantwoord worden door de verdachten. Ze kunnen zich nu dan ook niet puur baseren op de dossiers zelf. Daar om is het een goed idee dat het slachtoffer, het meisje, weer wordt ge vraagd om haar kant van het verhaal te vertellen. Op basis van de verkla ringen van het meisje kan er dan een beter beeld worden gevormd van de situatie. Ik weet trouwens niet of je verdachten kunt verplichten om naar de rechtbank te komen, maar ik vind dat hierbij nu wel gepast. Ook belangrijk is dat de rechtbank vindt dat ze onvoldoende geïnfor meerd is over of het bewijs wel of niet rechtmatig is verkregen. Mocht er dus naar boven komen dat dit niet zo is, dan kan het OM toch nog niet ontvankelijk worden verklaard en is er dus geen zaak meer." MIDDELBURG - Petra van Eenenaam van de Kindertelefoon deelde gisteren fietszadelhoesjes uit bij Nehalennia in Middelburg. Met die actie werd de aandacht gevestigd op de nieuwe website www.kindertelefoon.nl, speciaal 5BWSK8S33555ÏS53S DEN HAAG - Een besluit over de fi nanciering van de extra ambulan ce op de kop van Walcheren valt in de eerste helft van februari. Dat blijkt uit een brief van minister Edith Schippers (Volksgezond heid) aan de Tweede Kamer. Ze stelt daarin nog niet te kunnen ant woorden op vragen van PvdA, SGP en SP. De minister en zorgver zekeraar ruziën over de vraag wie de extra ambulance gaat betalen. De Nederlandse Zorgautoriteit rondt in de eerste week van februa ri de gesprekken af met de zorgver zekeraar en neemt daarna een be sluit. Dan ook zal Schippers de Ka mer informeren. door Lilian Dominicus YERSEKE - Bas de Koeijer van Le Pe tit Pêcheur uit Yerseke heeft woensdag het Nederlands Kam pioenschap oesters openen gewon nen tijdens de BBB Horecavak beurs in Maastricht. Tweede eindigde Peter Oreel uit Kapelle van Le Petit Pêcheur en de derde plaats werd ingenomen door Percy Timmers van Les Trois Seaux uit Maastricht. Tijdens de wedstrijd komt het aan op snelheid en zorgvuldigheid van de deelnemers. Kapotte schelpen of gruis betekenen aftrekpunten. De tien deelnemers moesten in zo kort mogelijke tijd 25 creuses en 25 platte oesters presenteren. De Koeijer zegt het oesters ope nen te hebben geleerd van de oudere mensen in Yerseke. „Ik heb ruim vijftien jaar in de oesters ge werkt. Het is een handigheidje, overal doen ze het weer anders. In Frankrijk openen ze oesters aan de zijkant, hier aan het kopje. In mijn vorige baan bij Zeeland's Roem vroegen ze of ik niet ook mee wil de doen aan dat kampioenschap. Ik dacht dat is meer iets voor koks, maar dat bleek niet zo te zijn." De wedstrijd is een initiatief van de Stichting Europa Culinair en Krijn Verwijs Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70