zeeland 125 3000 Zeventig bomen weg in Sluis PZC Winters weertje in tunnel Cadeau Gemeente Sluis verkoopt een complete straat 10 jaar Maxima en Willem Alexander vrijdag 3 februari 2012 Het aantal brillen dat Van Voorenberghe tegemoet kan zien door een kort interviewtje in het radioprogamma Theater van het Sentiment. De program mamakers verwachten dat er nog wel wat meer brillen worden toegezegd. Van Voorenberghe is vier keer in Keta geweest. Dat de inwoners blij zijn met de brillen die hij naar pater Sjef Cremers brengt, laten ze hem tel kens blijken. Een prachtig houtsnijkunstwerk heeft een ereplek in zijn huiskamer gekregen. Jacques van Voorenberghe doet een doosje open. Om te laten zien dat elke doos vol zit met honderden brillen. foto Peter Nicolai SLUIS - Dethon Groen begint op korte termijn met de kap van zo'n zeventig bomen aan het wandel pad over de wallen, achter de Hoogstraat. Vierenvijftig ervan zijn populieren. Daarnaast wordt 4660 vierkante meter bosplant soen aangepakt en opnieuw inge plant. De werkzaamheden zijn onder deel van een herinrichtingsplan van groen in de gemeente Sluis, dat de gemeenteraad eerder vast stelde. Uitgangspunt daarbij was dat de omgeving er fraai uit moet blijven zien, maar dat onderhoud van het groen op efficiënte wijze uitgevoerd moet kunnen worden. Strengere regelgeving -onder meer het verbod op gebruik van bepaal de onkruidbestrijdingsmiddelen maken dat onderhoud wel steeds arbeidsintensiever. Het vellen van de bomen achter de Hoogstraat is de meest ingrij pende maatregel in het stadje Sluis. Over de werkzaamheden is vorig jaar een informatiebijeenkomst ge weest. Volgens een woordvoerster van de gemeente waren er toen weinig aanmerkingen op de plan- SCHOONDIJKE - Is de gemeente Sluis er op financieel vlak zo slecht aan toe dat ze nu al hele straten moet verkopen? Wie leest dat Sluis de Curiestraat in Schoondij- ke mogelijk van de hand doet, zou het bijna denken. Wie de situatie ter plekke kent, weet beter. De Cu riestraat is niet meer dan een ver edelde parkeerplaats bij een bedrij- vengebouw. Dat is in gebruik bij het Hydrauvision. „Dat bedrijf heeft ons gevraagd om de grond te verkopen, zodat ze die op een voor hen efficiënte manier kun nen inrichten", vertelt een ge meentewoordvoerster. De deal is nog niet rond, maar beide partijen zijn welwillend eruit te komen. Koninklijk echtpaar Op 2 februari 2012 waren Prinses Maxima en Prins Willem Alexander 10 jaar getrouwd. Om dit te vieren is i.s.m. hét royaltyprogramma Blauw Bloed deze Jubileum Editie DVD ontwikkeld. Op deze dvd's de mooiste beelden van hun memorabele trouwdag en de 10 jaar die volgde, inclusief nooit eerder vertoonde beelden! Speelduurll6 minuten. Adviesprijs-€-24r95 Lezersprijs 19,95* 'Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games TERNEUZEN - Het was gisterochtend opnieuw raak in de Westerscheldetun- nel. Door de vrieskou in combinatie met de oostenwind vormden zich ijspe gels, alleen in de oostbuis van Terneuzen naar Borsele. Frank van Wijnen en Ton Stok van de Kombinatie Middelplaat Westerschelde hadden een half uur nodig om alles te verwijderen, waardoor de buis even dicht moest. De pegels hingen tot anderhalve kilometer van de ingang, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69