'Uitzicht op de polder een feest' O vrijdag 3 februari 2012 Te koop Dijkwoning, Kalverdijk 3, Walsoor den. Prijs: 369.000 euro Bouwjaar: 2000 Afmetingen: 1260 m2 incl. oprit Inhoud: 360 m3 Bijzonderheden: Dijkwoning ontworpen en gebouwd door zelfstandig architect. Voorzien van gevelisola tie, waardoor de stookkosten bijzonder laag zijn. Geschikt als vakantiewoning, want het huis wordt binnenkort omringd door vakantiefaciliteiten horende bij 'Plan Perkpolder' Verkoper: Frank van den Brul Zie: www.reham.nl door Christel Tuin foto's Peter Nicolai Frank van den Brul was in 1995 op zoek naar rust. De zelfstandige archi tect, afkomstig uit Utrecht, kwam na een zoektocht in Groningen, Friesland en de Ardennen uiteinde lijk in Zeeuws-Vlaanderen terecht. Hij kende het gebied van vakanties en vond het altijd al heerlijk om in de polder rond te rijden: „Het uitzicht op de polder vond en vind ik nog altijd een feest. Ook de nabij heid van Vlaamse steden als Antwerpen en Gent spreekt mij enorm aan." Al snel nam hij het besluit om zich in deze regio te vesti gen. Samen met makelaar René Hamelink reed hij Zeeuws-Vlaanderen door, zag de oude dijkwoning in Walsoorden en was ver kocht. Het oorspronkelijke huis, waarschijnlijk uit i860, stond op instorten; Van den Brul bi vakkeerde daarom bijna vijfjaar lang in een caravan op het terrein. Hij sloopte de bouw val en bouwde zijn nieuwe huis, dat hij als architect uiteraard zelf ontwierp, vanaf de fundering opnieuw. Frank koos voor gevel isolatie, dat ook gebruikt wordt in Scandina vië en de Alpenlanden. Dit zorgt ervoor dat het huis bijzonder energiezuinig is; de stookkosten zijn voor Van de Brul dertig procent lager dan in zijn vorige woning. Ver der is het huis voorzien van wandverwar- ming, waardoor er in het huis geen ontsie rende radiatoren of buizen zijn. De vloer op de benedenverdieping heeft Frank zelf gemaakt van 7500 blokjes Ameri kaans grenen. „Alle blokjes heb ik zelf afge zaagd en in het beton gelijmd, hierdoor is een onverslijtbare kophoutenvloer ont staan." Ook de trap is van Amerikaans grenen ge maakt, op de bovenverdieping is er een ber kenhouten vloer gelegd. Het huis heeft op de begane grond een woongedeelte, een keuken, toilet en douche. Het is ook mogelijk om beneden een extra slaapkamer te creëren. Boven zijn er nog twee slaapkamers en een badkamer. De ligging van de tuin is zuidzuidwest, er is achter het huis dus altijd wel een plekje om heerlijk van de zon te genieten. Het huis is volgens Frank geschikt voor een klein gezin of als vakantiewoning. De wo ning ligt namelijk midden op het terrein waar vakantiepark 'Plan Perkpolder' gereali seerd zal worden. Het huis zal voor de toe komstige bewoners dus in een wat meer bruisende omgeving liggen, omringd door een golfbaan en met een jachthaven in de buurt. Voor wie na het lezen van boven staande enthousiast is geworden, heeft Frank goed nieuws: „Ik heb achterstallig on derhoud aan de kozijnen en het schilder werk en ben daarom bereid om zon tien procent in prijs te zakken." Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met Reham Vastgoed: 0115-432514. Tips? Mail naar wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49