Topsportgala levert altijd discussie op 321 sport Marathonschaatsers in dubio: al dan niet vol gas op Weissensee serieuze kennismaking Loting beker door afgelasting één week verzet Vannen bellen 0906-50.50.555 (€0,80 per minuut) Vrouwen bellen GRATIS 0800-4140! vrijdag 3 februari 2012 door William Pomp TECHENDORF - De marathonschaat sers keren morgen na de Alterna tieve Elfstedentocht (de tweede Grand Prix-wedstrijd) met gezwin de spoed naar huis. Over de nog te verrijden tweehonderd kilometer op de Weissensee heerst verdeeld heid. Een aantal schaatsers wil er vol voor gaan, maar een deel zegt zich te zullen sparen voor de op handen zijnde klassiekers op eigen bodem. Aanvankelijk was het plan om door te rijden naar Italië, maar de Grand Prix-wedstrijd op de Res- chensee die daar volgend weekein de zou worden verreden is defini tief gecanceld. Een bittere pil voor de organisatie, de Stichting Alter natieve Elfstedentochten (SAE), die diep teleurgesteld heeft gerea geerd op de voorkeur die de schaat sers geven aan klassiekers in eigen land. „In slechts één situatie had den we hier begrip voor gehad en dat is als de enige echte Elfsteden tocht was uitgeschreven." Het is echter reeds een gepasseerd station, het besluit van de ploegen staat vast. De vraag die de mara thonschaatsers nu vooral bezig houdt is of de tweehonderd kilo meter lange en naar alle waar schijnlijkheid barre tocht op het koude Oostenrijkse bergmeer mor gen nog met volle overgave moet worden aangegaan, of dat de be nen beter kunnen worden ge spaard voor de op handen zijnde Nederlandse klassiekers en het NK dat mogelijk wordt uitgeschreven. Daarover lopen de meningen sterk uiteen. „Als er volgende week klassiekers in eigen land op het programma staan, gaan wij ons zaterdag tij dens de Alternatieve Elfsteden tocht niet helemaal naar de kloten rijden", stelt Lammert Huitema. De oud-schaatscrack uit Roden is ploegleider van JB Besturingstech niek. „Als je tweehonderd kilome ter vol gas gaat geven, heb je daar zeker een week last van. Daarvoor zijn de klassiekers op eigen bodem toch te belangrijk, daar moeten we het tenslotte van hebben. De kans bestaat dat wij na honderd kilome ter uitstappen." Er zijn meerdere ploegen die met deze gedachte spelen, waaronder de schaatsers van de sterke BAM-ploeg. Iemand die er geheel anders over denkt is de Groninger Karlo Timmerman van SOS Kin derdorpen, titelverdediger op de Weissensee en één van de favorie ten. Hij laat weten er sowieso vol voor gaan op de Weissensee. „Je moet het allemaal nog maar af wachten in Nederland. Het weer kan ook zo weer omslaan en dan is dit wel een heel grote prijs die je dan laat glippen." Zijn vrouwelijke collega Danielle Bekkering uit Den Ham, meerdere malen winnares van de Alternatieve Elfsteden tocht, denkt er net zo over. „Zo lang er nog niets officieel is uitge schreven voor volgende week, ga ik gewoon rijden. Ik spaar me niet voor iets dat ik niet zeker weet of het ooit gaat gebeuren. Ik heb mijn vader gebeld. Volgens hem ligt er nog heel veel water open door de harde wind. Het is dus al lemaal nog maar afwachten. En dit is ook een mooi evenement." Ook Youri Lissenberg, de Almeer- se ploeggenoot van onder andere Jan Maarten Heideman bij Husqvarna-Gardena en echtgeno te van Bekkering, zegt er morgen vol in te gaan. „Als je dat niet doet, heeft het geen zin. Dan kan je net zo goed helemaal niet star ten. Je moet er niet over na gaan denken wat er in Nederland alle maal staat te gebeuren, want dan ga je anders rijden en red je het hier niet. Tuurlijk voel je tweehon derd kilometer in de benen, maar dat is van later zorg." Door het wegvallen van de wed strijd op de Italiaanse Reschensee bestaat de Grand Prix-cyclus nu nog maar uit drie races. Op 18 fe bruari is de finale in het Zweedse Falun. Anthony van Assche wordt in Goes gekroond tot Zeeuws Sportman van het Jaar, Lesley Kerkhove wint bij de vrouwen. Veel discussie is er niet over die categorieën, maar wel over de winnaar in de categorie 'Sport ploeg van het Jaar'. door Barry van der Hooft GOES - Dione de Graaff is een erva ren presentatrice, die haar huis werk altijd netjes doet. Op deze donderdag in het Goese theater De Mythe voelt ze dan ook perfect aan dat de winnaars van deze avond voer voor discussie zullen zijn. Zij weet rond de klok van half acht al wie er gaan winnen en probeert de verliezers al een beetje voor te bereiden. „Ik spreek uit ervaring", zegt De Graaff, „dankzij het Sportgala van NOCNSF dat wij met de NOS pre senteren en uitzenden. Er is altijd wat. Het is nog nooit gebeurd, dat iedereen tevreden was. Waarom is die niet genomineerd? Waarom heeft die niet gewonnen?" Aansluitend vertelt ze dat de ze venkoppige vakjury, die de win naars via stemming aanwijst, be staat uit mensen die nauw betrok ken zijn bij allerlei verschillende sporten. Het blijken allemaal tek sten in de 'voorbereidende sfeer' te zijn. Dat Björn Scherbeijn het grootste talent van Zeeland is, MIDDELBURG - Vanwege de algehele afgelasting in het amateurvoetbal van komend weekend, heeft de KNVB de loting voor de districts beker met een week verzet. De loting zou in eerste instantie aanstaande zondag 5 februari plaatsvinden bij Terheijden, dat onlangs hoofdklasser Hoek uitscha kelde. De loting is nu verzet naar zondag 12 februari. Om 17.00 uur zal geloot worden in de kantine van voetbalvereniging Marvilde in Veldhoven. Na die loting weten de vijf overgebleven Zeeuwse clubs wie ze treffen in de vierde ronde van de districtsbeker. Kloetinge, VC Vlissingen, RCS, Biervliet en Steen schaarden zich onlangs bij de laatste zestien. Onder meer UNA, Kozakken Boys, Unitas, Jeka en Nuenen zijn potentiële tegen standers voor de Zeeuwse clubs in de vierde ronde. daar heeft iedereen vrede mee. Er wordt genoten van de gulle glim lach op het grote scherm van een andere winnaar, Joannathan Duin- kerke. En er wordt gelachen als zit- skiër Kees-Jan van der Klooster vanuit Frankrijk even met zijn moeder praat, die zijn prijs in ont vangst neemt. De rubriek waar vooraf al het meest om te doen is geweest, komt dan steeds dichterbij. Bij wij ze van proef heeft iedereen via in ternet kunnen stemmen op zijn fa voriete sportploeg. De basketbal lers van BC Vlissingen maken kans en de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen vinden het na vier kampioenschappen op rij wel eens tijd voor zo'n prijs. Maar in de tussenstand hebben niet die twee teams, maar het danskoppel Ciccio Pecoraro/Jas- mijn van Jole de ranglijst aange voerd. Zij hebben het slim ge speeld, door vooral via sociale me dia alles en iedereen in hun omgé ving te mobiliseren. Terwijl gedeputeerde Ben de Reu de microfoon toevertrouwt wat zijn droom over een Zeeuwse etap pe in de Vuelta inhoudt („Dat wil len we graag, het is alleen de vraag wanneer") wippen de zaalvoetbal lers en basketballers zenuwachtig heen en weer op hun stoel. Nadat De Reu de envelop heeft ge opend en de winnaar bekend maakt, klinkt vanuit het midden van de zaal gejuich op. Het dans- duo is gekozen tot Zeeuwse Sport- t> BILJARTEN Driebanden groot. Tweede divisie. Polka Print - Teletronika 2-6: Jean Paul de Kra- ker-René Vermeiren 26-40, 34; Dirk Vle- rick-H. Hanegraaf 40-36, 57; Meerten Dallin- ga-Cees Jochems 28-35, 47; Louis Dallinga—Er- win Vissenberg 24-35, 55. Driebanden groot. Vierde divisie. L&B Leder- mode-3BSD Hydrozorg 2-6: Brian Bakkers-Phi- lip van der Male 25-30, 53; Corné Bakkers-Jan Suykerbuyk 20-25,44; Ad Braspenning-Piet Kox 25-20, 41; Rien Bakkers-John Hatzman 19-20, 69. GOLF Doha. Europese Tour, Qatar Masters. Stand na eerste ronde: 1. Fernandez-Castafio (Spa) 66 (-6), 2. Daly (VSt) 67, 3. Day (Aus) 68, Choi (ZKo) 68, 5. Colsaerts (Bel), Lawrie (Sch), Hanson (Zwe), Willett (Eng), Finch (Eng) 69. 37. Lafeber, Derksen 72, 125. Muntz 81. HOCKEY Rosario. Champions Trophy, vrouwen. Kwartfinales: Nederland-Nieuw-Zeeland 3-0 (1-0). 26. Lammers 1-0, 41. Paumen 2-0 (sc), 57. Weiten 3-0. TENNIS Zagreb. Mannen. Tweede ronde: Lacko (Slw)-Bogomolov (Rus/2) 6-0 6-7 (1) 6-1, Joezjni (Rus/3)-Zemlja (Slv) 6-1 6-3, Dodig (Kro/4)-Garcia-Lopez (Spa) 4-6 6-4 6-4, Bagh- datis (Cyp/6)-Kubot (Pol) 6-4 6-2. Montpellier. Mannen. Tweede ronde: Ber- dych (Tsj/1)-Serra (Fra) 6-0 6-2, Monfils (Fra/3)-Russell (VSt) 6-3 6-3, Mahut (Fra)-Mayer (Dui/6) 7-6 (3) 6-3. Vina dei Mar (Chl). Mannen. Tweede ronde: Berlocq (Arg/7)-Junqueira (Arg) 6-1 6-0, Del Bonis (Arg)-Bellucci (Bra/3) 6-2 7-5. •&el o°)0b-50.50.sss^°^ en. Vróuwen du o? *W- zlin, wflor stntwze towuswntovg- Lees hieronder een aantal advertenties. Wilt u reageren op een advertentie toets dan een 4 in het dating hoofdmenu en daarna het 6 cijferige boxnummer dat onder de advertentie staat vermeld. Maak zelf ook een box nummer aan. Dat maakt het reageren makkelijk, snel en anoniem. Hallo ik ben Pinny, 21 jaar en ik ben op zoek naar een leuke vent tussen de 20 en 30 jaar. Lijkt het je wat, laat dan even wat van je horen. Boxnummer 360923 Bel: 0906-50.50.555 0,80 p/m) Hallo, met Angel. Ben jij diegene die mijn bloementuintje in mijn hart kan verzorgen? Wie weet. Ik heb de gieter wel. Alleen het water is even een noodzaak. Dus ik zou zeggen kom eens langs en bekijk eens wat er bloeit in mijn hart! Boxnummer 380243 Bel: 0906-50.50.555 (0,80 p/m) Hallo mannen van Nederland! Ik zoek een lieve, eerlijke, spontane man om een relatie mee op te bouwen. Want wat is er nou mooier dan in deze don kere dagen een warme relatie óp te bouwen! Spreekt je dit aan, reageer dan. Boxnummer 282790 Bel: 0906-50.50.555 (0,80 p/m) Mijn naam is Judith. Ik ben een hon den en kattenliefhebber. Via deze weg ben ik op zoek naar een lieve en seri euze man. Ik hoop snel iets van je te horen. Boxnummer 335989 Bel: 0906-50.50.555 (0,80 p/m) Goededag, is er nog een symphatieke, leuke man tussen 60-65 jaar die net als ik het alleen zijn moe is en er nog iets heel moois van wil maken. Met tweeen is het allemaal veel leuker dan alleen. Graag enkel serieuze reacties. Ik woon in het zuiden van het land. Boxnummer 305081 Bel: 0906-50.50.555 (0,80 p/m) Hallo met Karin, ik ben 65 jaar, vol slank, eerlijk en gezellig en zeker mo nogaam! Zijn er ook nog mannen die deze eigenschappen hebben? Meld je dan! Boxnummer 209850 Bel: 0906-50.50.555 0,80 p/m) Hallo ik ben Marco, ik ben een man van 32 jaar, afkomstig uit Brabant. Wat ik zoek is een leuke, spontane, eerlijke meid voor gezelligheid en wie weet meer! Ik hoop snel iets van je te horen. Groetjes. Boxnummer 723904 Vrouwen bellen GRATIS: 0800-4140 Hoi ik ben Marcel, en ik ben op zoek naar een jonge dame waarmee ik een- spannende relatie aan kan gaan. Heb jij zin dan hoor ik het graag. Boxnummer 781223 Vrouwen bellen GRATIS: 0800-4140 Ik ben Berni, 43 jaar, 1.87m, kort don kerblond haar en grijze ogen. Ik zoek een leuke vrouw om samen gezellige dingen mee te doen. Wat ik zoal leuk vind, is winkelen en zwemmen. Ik ben een sociale, zachtaardige man. Wil je meer van me weten? Bel me snel! Boxnummer 847915 Vrouwen bellen GRATIS: 0800-4140

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32