Monument Jachthaven blijft nog jaar op slot Nieuwbouw Tweede verdachte opgepakt voor woningo verval De kerkraadvoorzitter Snow Patrol tribute in Panta Rhei pzc.nl/webwinkel "nrvfi 10 jaar Maxima en Willem Alexander vrijdag 3 februari 2012 door Annemarie Zevenbergen Enorme houten spanten vormen de basis van de uitbouw van de Odulphuskerk. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen De Ichtuskerk aan de Berg weg in Meliskerke wordt, verkocht. Het is de bedoe ling dat op de plaats waar het kerk gebouw (bouwjaar i960) staat, hui zen gebouwd worden. Het gebied je van 2800 vierkante meter wordt aangemerkt als een zogenoemde inbreidingslocatie. De gemeente Veere staat positief tegenover de nieuwbouwplannen. Wethouder jaap Melse: „We heb ben al een stedebouwkundige naar de mogelijkheden daar laten kijken. Het liefst zien we daar een mix aan verschillende woningen. Van appartementen tot starterswo- ningen en wat dies meer zij. Ge schikt voor jong en oud." De verkoop behelst overigens al leen het kerkgebouw en het bijbe horende parkeerterrein. De pasto rie staat apart te koop. Volgens Jan Wisse, voorzitter van de kerkraad van de PKN-gemeente Biggekerke/Meliskerke wordt het voorlopig koopcontract deze week ondertekend. Melse: „Het zou goed zijn als dit sa menloopt met de ontwikkeling van het perceel waarop de Zeester stond. Dat stuk grond wordt waar schijnlijk in vier kavels opgedeeld. Voor zover ik weet is PKN bezig met Zeelandgoed Planontwikke ling. Die gaat het gebied van de kerk exploiteren. De gemeente zal er geen geld in investeren. Wij heb ben echter wel een inspanningsver plichting. Dat betekent dat we zo snel en zo goed mogelijk meewer ken aan een bestemmingsplan en vergunningen voor zover dat juri disch kan. Het zou een mooie af ronding van het dorp betekenen." De beslissing om de Ichtuskerk te verkopen, was snel gemaakt door de PKN-gemeente. Wisse: „De Odulphuskerk is een monument, dat mag je niet zo maar verkopen. Bovendien is het een stukje histo rie voor het dorp. Maar we kon den geen twee kerkgebouwen on derhouden, daar hebben we sim pelweg het geld niet voor. De Ich- thuskerk is een makkelijker object om te verkopen." DOMBURG - Het gebied bij jachtha ven Oostwatering in Veere blijft voorlopig nog een jaar 'op slot'. De Veerse gemeenteraad ging gis teravond akkoord met de verlen ging van het voorbereidingsbesluit dat afgelopen jaar al voor het ge bied werd genomen. Dat betekent dat er geen ruimtelijke ontwikke lingen mogen plaatsvinden gedu rende de tijd dat het besluit van kracht is. De herinrichting van het gebied aan het Veerse Meer laat nog steeds op zich wachten. Vol gens verantwoordelijk wethouder René Molenaar is het 'een com plexe kwestie omdat veel er ver schillende partijen bij betrokken zijn en de eigendomsverhoudin gen ingewikkeld liggen'. „Ik zal voor de zomer een duidelijk beeld schetsen van het plangebied. Hoe groot het is, welke scenario's er lig gen en wat voor mogelijkheden er zijn. Ik wil dan een plan van aan pak presenteren met, voor zo ver mogelijk, ook een financiële onder bouwing." Afgelopen voorjaar ver oorzaakten schetsen voor vier ap partemententorens en een groot schalig hotel grote beroering in het stadje Veere. MIDDELBURG - De politie Zeeland heeft donderdagmiddag een twee de verdachte aangehouden in ver band met de gewapende overval in een woning aan Vreedenburg in Middelburg. Die vond plaats op 26 januari. De achttienjarige man is in een woning aan de Landluststraat in Middelburg aangehouden. Hij was in het bezit van goederen die afkomstig zijn van de overval. Vrijdag 27 januari werd een 26-jari- ge Middelburger aangehouden in een supermarkt in Vlissingen. Ook hij wordt verdacht van betrokken heid bij de overval. Beide mannen zijn ingesloten. De kerk en de toren van de Odulphuskerk in Meliskerke stammen uit onge veer 1400. Opvallend is de scheefstand van de toren. Volgens de overleve ring is die ontstaan door verzakkingen tijdens de bouw. 'Wij willen een open kerk zijn voor iedereen. Niet al leen voor de geloofsgemeenschap, maar voor een ie der die een gevoel heeft voor de kerk. Daarom zijn we in de zomer ook open op woensdagen en zater dagen. Er zijn ook exposities in de kerk.' VLISSINGEN - Voor wie het niet ge lukt is een kaartje te bemachtigen voor de concerten van Snow Pat rol in Ahoy volgende maand: niet getreurd. Vanavond staat dé tribu te van deze populaire band, Snow Control, op het podium van Panta Rhei in Vlissingen. Snow Control staat dit jaar ook op Tribfest, het grootste tribute festi val van Engeland. In de band zit nog een Zeeuw ook, Olaf Sinke. In het Vlissingse strandpaviljoen speelt Snow Control vanaf 21.30 uur alle grote hits en dat optreden is gratis te bezoeken. categorie dvd's en games J£~ £4 ^1 Om dit te vieren is i.s.m. hét royaltyprogramma Blauw Bloed deze Jubileum Editie DVD ontwikkeld. Op deze dvd's de mooiste beelden van hun memorabele trouwdag en de 10 jaar die volgde, inclusief nooit eerder vertoonde beelden! WEBWINKEL Koninklijk echtpaar Op 2 februari 2012 waren Prinses Maxima en Prins Willem Alexander 10 jaar getrouwd. Speelduurll6 minuten. Adviesprijs-€-24r95 Lezersprijs 19,95* Vanafprijs 87.000,- k.k. Wij nodigen u van harte uit de verschillende appartementen zaterdag 4 februari te komen bekijken tussen 9:30 uur en I IJO.uur! U kunt iich meiden aan de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25