Checkpoint gaat vrijuit Extra verpleegkundigen op centrale meldkamer Éflïjsod] Carnavallen bij Karla Waarschuwing KNMI voor gevaarlijk weer Ontvoering bewoner na woningoverval BINNENLAND BUITENLAND PZC Blauw-witte datafabriek lijkt voor iedereen onontkoombaar Voetbalgeweld komt militaire regime in Egypte prima uit 6 en 7 Hof verwijt Openbaar Ministerie langdurig gedogen bevoorrading coffeeshop Terneuzen door Emile Calon DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft het Openbaar Mi nisterie afgestraft voor de manier waarop de medewerkers en eige naar van de Terneuzense coffee shop Checkpoint zijn vervolgd. Het OM is door het hof niet ont vankelijk verklaard. Daarmee ver vallen alle straffen die de Middel burgse rechtbank twee jaar gele den oplegde. Het OM reageerde gisteren zeer teleurgesteld op de uitspraak. Advocaat-generaal John van Krieken zei dat hij had gere kend op een veroordeling. Hij weet nog niet of hij in cassatie gaat. Hij gaat de komende dagen het arrest bestuderen en neemt daarna een beslissing. Raadsman Martijn van der Want, een van de advocaten van Checkpoint, ziet geen gronden voor het OM om in cassatie te gaan. Hij wees erop dat het hof zeer uitvoerig het arrest heeft toegelicht en dat er geen on duidelijkheden zijn.Het hof oor deelde dat de bevoorrading van Checkpoint lange tijd door ge meente en OM is gedoogd. „On der deze omstandigheden mocht Checkpoint erop vertrouwen dat het OM de belangen van de coffee shop en zijn medewerkers op rede lijke wijze zou meewegen bij de beslissing tot vervolging over te gaan", aldus het hof. Het OM had volgens het hof eerst moeten laten weten dat er niet meer i zou worden en dat vanaf een be paalde datum elke overtreding van de gedoogregels tot vervolging zou leiden. Nu het OM dat niet heeft gedaan heeft het zijn recht tot ver volging verspeeld, aldus het hof. pagina 2/3: gedoogbeleid over de knie pagina 3: commentaar MIDDELBURG - De prinsen en -prinses en de burgemeesters van de Zeeuwse carnavalsge meenten hosten gisteren in het provinciehuis op uitnodiging én op kosten van commissaris van de koningin Karla Peijs. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst overhandigde Pe ijs de sleutel. Op haar beurt onderscheidde ze hem in de provinciale orde van de "juun', want: 'zo gek als een juun' past bij carnaval. Daarna traden Peter Heidi Weinhaus (Edy van Driel en Petra de Boevere) op met hun hit Alp voor de Zeeuwse kust.foto Mechteld Jansen DE BILT - Het KNMI heeft donder dagavond een waarschuwing uitge daan voor gevaarlijk weer op vrij dag. Vanaf 7 uur 's ochtends trekt een gebied met sneeuw over het land. De sneeuwval kan tot ver- keershinder leiden. Volgens een woordvoerster van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Insti- tuüt kan er 3 tot 5 centimeter sneeuw per uur vallen, met uit schieters tot lokaal 5 tot 8 centime ter. Rond het middaguur heeft de sneeuw het midden van het land bereikt, is de verwachting. De neer slag trekt verder zuidwaarts. In het Zuidwesten is er een kleine kans op natte sneeuw of ijzel. MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland pompt eenmalig bijna een half miljoen euro in een reor ganisatie van de meldkamer ambu lancezorg. Van dat geld worden onder meer extra verpleegkundig gediplomeer de centralisten opgeleid. Dat geeft de garantie dat er altijd minimaal twee centralisten op de meldka mer aanwezig zijn, die een nood oproep voor een ambulance kun nen beoordelen, aldus verantwoor delijk bestuurder René Verhulst. De veiligheidsregio staat sinds 18 januari voor een periode van vier maanden onder verscherpt toe zicht van de inspectie voor de ge zondheidszorg. De instantie nam de maatregel naar aanleiding van een klacht over het negeren van een noodoproep. Ook de huisart senpost vond het niet n'odig een ambulance te laten uitrukken. De patiënte overleed twee weken la ter. Verhulst presenteerde gisteren een plan van aanpak, op basis waarvan vandaag met de inspecteur wordt gesproken. Met minimaal twee ver pleegkundig centralisten per dienst wordt volgens hem nu wel aan de norm voldaan. Dat laat vol gens de Goese burgemeester onver let dat de bestaande werkwijze vol deed aan de bestaande wetgeving. HOOFDDORP - Bij een gewapende overval door meerdere overvallers op een woning in Hoofddorp is woensdagavond een mannelijke bewoner ontvoerd. Hij is later die nacht op een carpoolplaats in het Hazerswoude aangetroffen. De auto van het gezin blijkt door de overvallers te zijn meegeno men. De wagen is gedumpt in de Ring vaart bij Leimuiden. De brand weer heeft de auto uit het water ge takeld en veilig gesteld voor spo renonderzoek. Van de overvallers ontbreekt ieder spoor. Of er iets is buit gemaakt, is niet bekendgemaakt. DE STELLING Checkpoint moet weer open Reageer op pzc.nl UW MENING 308 reacties Emergis moet niet fuseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1