Tea Party lijkt onzichtbaar Besmet schaap wordt immuun Extra hoge inruilkorting! buitenland j 9 Syrië verdeelt Veiligheidsraad, weer veel doden prominent Zitten, relaxen of liggen? 3 functies voor de prijs van 1! Ontdek de grootste collectie banken bij de zitspecialist! Bf L L Bon voor een gratis brochure donderdag 2 februari 2012 Schmallenberg Duitse onderzoekers zien scha pen die besmet zijn geweest met het Schmallenbergvirus daarna weer gezonde lamme ren baren. Ze verwachten dat het virus zich daardoor veel minder snel zal verspreiden. MUNSTER - Het Schmallenbergvi rus, dat in Nederland, België en Duitsland veel doodgeboortes bij dieren veroorzaakt, zal zich trager uitbreiden en op den duur minder infecties veroorzaken dan tot dus ver gedacht. Dat verwachten Duit se deskundigen. Geïnfecteerde schapen blijken na melijk immuun te worden voor het virus. „Ze brengen daarna weer gezonde lammeren ter we reld", aldus chef Rolf Allmann van de diergezondheidsdienst CVUA in Münster gisteren. Daardoor zal het aantal doodgeboortes volgens hem op den duur dalen. Drachtige dieren hebben het virus in de herfst doorgegeven aan onge boren lammeren. Daarna hebben ze antistoffen ontwikkeld. „Het aantal infecties zal waarschijnlijk snel zichtbaar afnemen", verwacht Allman. „Op enig moment is de hele dierstapel immuun en be schermd." In Duitsland werden de eerste do de pasgeboren dieren gemeld in de eerste week van januari. „In april zal het laatste lam geboren zijn", denkt de deskundige. Bij de volgende lammerperiode zou de si tuatie er beter uit kunnen zien. Het Schmallenbergvirus wordt door knutten (een muggensoort) overgedragen. Voor mensen is het ongevaarlijk. Het virus is ver noemd naar het Duitse stadje Schmallenberg, waar het virus voor het eerst is vastgesteld. Veel boeren vreesden tot dusver voor een ramp in hun stallen. DAMASCUS/NEW YORK - Door het politieke gewéld in Syrië zijn giste ren weer tientallen doden geval len. De VN-Veiligheidsraad is er opnieuw niet in geslaagd het eens te worden over een resolutie over de situatie in het Arabische land. Volgens het Syrische Observato rium voor Mensenrechten kwa men ten minste 59 mensen om. Een debat in de VN-Veiligheids raad over Syrië is in de nacht van dinsdag op woensdag gestaakt. China en Rusland bleven zich ver zetten tegen een ontwerpresolutie van westerse en Arabische landen. Daarin wordt president Assad op geroepen de macht over te dragen. Het kwartet Republikeinse kandidaten dat president van de VS wil worden, pro beert de steun van de Tea Party te krijgen. Maar die is sterk verdeeld. Het gelijkspel is doorbro ken: Mitt Romney won dinsdagnacht de voor verkiezing in Florida en kan nu twee staten afvinken op zijn winstlijstje. Romney is (weer) de onbetwiste koploper in de strijd om de Republikeinse nomi natie voor de presidentsverkiezin gen in november. Romney zal het zelf belangrijker vinden dat hij NeWt Gingrich ver achter zich liet. Het verschil tussen de twee was groter dan in South Carolina, toen Gingrich met 11 pro cent verschil wist te winnen. Nu ACHTERGROND door onze correspondent Hanneke Keultjes was Romney hem met 14 procent voor. Met dank aan, of ondanks, de Tea Party. Die conservatieve beweging, die strijdt tegen een grote, geldverslin dende overheid, liet bij de tussen tijdse verkiezingen van 2010 haar tanden zien. De Republikeinse par tij wist dankzij de Tea Party de meerderheid in het Huis van Afge vaardigden te veroveren. Maar waar is de Tea Party nu? Sa rah Palin, aanhanger van het aller eerste uur, besloot in Alaska te blij ven. Andere exponenten als Miche- le Bachmann en Herman Cain ble ken kansloos of gooiden al snel de handdoek in de ring. De vier overgebleven kandidaten dingen allen naar de hand van het Tea Party-electoraat. Gingrich en Rick Santorum noemen zich alle bei 'de ware conservatief en Tea Party-senator Rand Paul voert campagne voor zijn vader Ron. Met name Gingrich probeert de Tea Party het hof te maken. Hij nam in Florida Michael Reagan mee op campagne, die stelde dat zijn vader, oud-president Ronald Reagan, de eerste Tea Party-kandi daat was. Ook Tea Party-lievelin gen Palin en oud-kandidaat Cain steunden Gingrich. Romney werd door geen van de Tea Party-leiders aanbevolen; hij zou voor hun steun slechts 'krui mels' overhebben. Maar de uitslag toont dat de Tea Party te verdeeld is om één man een duw in de rug kan geven. Want juist Romney won, de gematigde voormalige gouverneur van Massachusetts. Politiek analisten menen dat Gingrich het bij de Tea Party heeft verbruid door te pleiten voor een permanente kolonie op de maan. De conservatieven zien dat dure plan als het bewijs dat Gingrich te rugdringen van de overheidsuitga ven niet serieus neemt. Maar het is te vroeg om de bewe ging af te schrijven. In conservatief ste districten van Florida, waarin kiezers zich volgens onderzoek ver eenzelvigen met het ideaal van de Tea Party, wist Gingrich wél te winnen. Daarom zal de oud-voor zitter van het Huis van Afgevaar digden de rol van Tea Party-kandi daat blijven opeisen. Hij kondigde gisteravond aan mee te doen tot het Republikeinse partijcongres in augustus. De volgende stop wordt Nevada, zaterdag, een staat met een grote Tea Party-aanhang. zie onze website:buitenland Romney opende na zege aanval op Obama: bekijk de speech www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 Als u tijdens de actieweek bij Prominent een bank koopt, profiteert u ook van een dikke kassakorting*. U kunt uw oude bank inruilen, maar óók uw stoel. Het aardige is dat u uw stoel straks waarschijnlijk niet gaat missen. Onze banken hebben namelijk veel overeenkomsten met luxe fauteuils. De manier waarop uw lichaam ondersteuning krijgt, is helemaal doordacht. Ook als u ervoor kiest om te liggen ofte relaxen op uw bank. Kom naar de showroom. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom bij u in de buurt. Relax hoekbank Goby jfij Kies de opstelling die past in uw interieur. Van compacte tweezitter tot royale hoekbank Relaxbank Java Een gastvrije plaats voor iedereen, een plaats om te liggen, ruimte om te relaxen. Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op maat Niet geldig i cm. andere acties Bezoek een winkel bij u in de buurt imtelveMi Handwrg 131 mersfoort wjwheidsmgs}! est f Indhwtnsweg 30 ruquiui Spjjmcwcj Jó Zutphen Gerr itsemwg S Zwolle iisdar.pltin 6 (gevestigd in FC Zwclte stadion) ma. t/m yr. open van 1008 uur :p v.v Voor iedere bezoeker ligt e n leuke attentie klaar! Eerst thuis proefzitten? Postcode Plaats Telefoon [jj E-mail 0341 - 26 06 76 Relaxbank Emilio Een bank die zijn innovatieve comfort verbergt achter een fantastisch huiselijke uitstraling. JA, stuur mij de grati^uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q Mevr TJ Adres j 3 Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen. Zo ziet u direct of het past! Zonder postzegel opsturen naar. Prominent. Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9