pi Zonvakanties TURKIJE 8| Nederlandse vogelaar ontvoerd op Filipijnen Honger dreigt in Sahellanden Koken voor de vrede BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm SU donderdag 2 februari 2012 MANILLA - Op de Filipijnen is een Nederlander ontvoerd. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren bevestigd. De Fili- pijnse autoriteiten hebben het mi nisterie van de ontvoering op de hoogte gebracht. Details wil Bui tenlandse Zaken niet vrijgeven. Volgens een woordvoerder van het Filipijnse leger gaat het om een Ne derlandse vogelliefhebber. Naast de Nederlander werden ook een Zwitserse toerist en een Filipijnse gids gegijzeld. Een andere Filipijn wist te ontkomen. Nederlander ontvoerd Op het Filipijnse eiland Tawi-Tawi zijn gisteren een Nederlander, een Zwitser en hun Filipijnse gids ontvoerd. Manila Filipijnen Maleisië Brunei V Tawi-Tawi Borneo infographic CRW De Nederlander en de Zwitser wa ren met de gidsen vogels aan het bekijken in de eilandengroep Ta wi-Tawi, vlak bij het Maleisische deel van het eiland Borneo. Vijf ge wapende aanvallers dwongen het trio in een speedboot te stappen. De politie legt de schuld bij de gid sen. Die zouden geen beveiliging hebben geregeld. Buitenlandse Zaken ontraadt alle reizen naar Tawi-Tawi en andere eilanden in de regio. In het gebied zijn radicaalislamitische en com munistische rebellen actief Zij ont voeren vaker westerse toeristen om losgeld te krijgen, maar het is niet bekend of zij ook achter deze ontvoering zitten. De verantwoor delijkheid is nog niet opgeëist. Volgens het ministerie wordt Bui tenlandse Zaken jaarlijks op de hoogte gebracht van de ontvoe ring in het buitenland van drie tot vier Nederlanders. Die ontvoerin gen hebben verschillende achter gronden. Soms is het een crimine le kwestie, soms spelen politieke motieven een rol en andere keren gaat het om een familieruzie. De ontvoering op de Filipijnen is de tweede in een paar maanden tijd in het buitenland waarbij een Nederlander het slachtoffer is. Eind vorig jaar werd in Mali een Nederlander met vier andere wes terlingen ontvoerd. Terreurnet werk Al Q_aeda eiste toen de ver antwoordelijkheid op. NAIROBI - In het West-Afrikaanse Niger is 44 procent van de kinde ren chronisch ondervoed. Van de kinderen jonger dan 5 krijgt 10 pro cent veel te weinig te eten; 60 pro cent van de bevolking leeft onder de armoedegrens. Dat betekent dat mensen het met minder dan 1 euro per dag moeten stellen. Droogte zal hun bestaan drama tisch verslechteren als niet snel hulp wordt geboden, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de VN, WFP. 'Miljoenen inwoners van Niger lopen het risico om te komen van de honger'. Niger is één van de zwaarst getrof fen landen in de Sahel, in Noord- west-Afrika. De regering voorspelt dat de komende tijd zeker 5,5 mil joen .mensen voedselhulp nodig hebben om te overleven. Andere landen in de regio die voor de der de keer in tien jaar kampen met een ernstig tekort aan regen en mislukte oogsten zijn Mauritanië, Mali, Senegal, Burkina Faso, Tsjaad en Gambia. In Mauritanië werd het afgelopen seizoen 46 procent minder voed sel geoogst. „Families in de Sahel worden opnieuw geteisterd door een voedselcrisis op een moment dat ze zich net een beetje aan het herstellen waren van de vorige droogte in 2010", aldus het WFP. TEL AVIV - Chef-koks van verschillende staatshoofden hebben gisteren in Tel Aviv meegewerkt aan het initia tief 'Koken voor de Vrede'. Op de foto zijn Bernard Vaus- sion (rechts) uit Frankrijk en Christian Carcia uit Mona co bezig voor een galadiner. Israëlische en Palestijnse koks kookten recepten van hen. foto Oliver Weiken/EPA Hotel Royal Wings***** 6 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 7 februari t/m 31 oktober Zeer populair en luxe familieresort, direct aan het lange zandstrand van Lara. Met groot Lunapark en aquapark en talloze •andere faciliteiten! .kras.nl/72063 Club Resort Atlantis* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 28 april t/m 23 oktober Zeer ruim opgezet vakantiedorp, gericht op Europese vakantiegangers. Gelegen op een schiereiland, in een baai en direct aan het zandstrand! w.kras.nl/72597 Hotel Club Green Nature***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. al! inclusive Vertrek: van 24 april t/m 24 oktober Populair complex, gelegen in een bosrijke omgeving. Bestaande uit twee gebouwen, gelegen rond het grote zwembad. Met faciliteiten voor jong en oud! Hotel Akka Alinda 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 1 april t/m 25 oktober Al jaren een gezellig en populair hotel, direct aan het strand. Metde gemoedelijke sfeer en prima faciliteiten is dit hotel een echte aanrader! Hotel Turquoise Resort***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1 april t/m 31 oktober Populair en hoog gewaardeerd resort, prachtig gelegen temidden van de pijnboombossen. Ook luxe villa's te boeken, direct aan de villa-zwembaden! w.kras.nl/77509 Hotel Sensimar***** 8 t/m 2-2 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 1 april t/m 28 oktober Nieuw hotel, geopend in 2011! Hotel Sensimar ligt direct aan het privé-strand en beschikt over tal van faciliteiten, uitsluitend voor volwassenen! - Zie www.kras.nl/77849 ■■mm Gratis massage bij vertrek van 1 t/m 15 april! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosien en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8