Functioneren rechter ieder jaar bekeken BEL&WIN 61 binnenland Zorgen over missie door macht Taliban KELTUM 0909-5010105 Metrobouwers gaan Noortje ontmantelen Voor 6 winnaars: de 24-delige bestekcassette 'Tango' van Keltum t.w.v.249,- the art of dining donderdag 2 februari 2012 Opstelten: Straf voor wie slecht werk levert DEN HAAG - Rechters krijgen jaar lijks een functioneringsgesprek. Als ze hun werk verzuimen, kan salaris worden ingehouden. Bij ruzie met collega's kunnen ze worden overge plaatst naar een ander gerecht. Minister Ivo Opstelten (Justitie) zei gisteren in overleg met de Tweede Kamer dat hij met de rechterlijke macht in gesprek is over nieuwe maatregelen voor rechters op wie iets aan te merken valt. De minister kondigde al aan met meer maatregelen te komen, om dat een rechter nu alleen maar een schriftelijke waarschuwing kan krij gen of de laan kan worden uitge stuurd. Straks is ook een schorsing of een schriftelijke berisping moge lijk. Voor rechters die ook naar buiten toe duidelijk in de fout gaan, wil Opstelten disciplinaire maatregelen wettelijk regelen. Bij akkefietjes die zich vooral binnen de muren van de rechtbank afspelen, kan de rech terlijke macht zelf ordemaatregelen opstellen. Te lage straffen zijn geen reden om een rechter naar een an dere baan te.laten uitzien. Wel moeten ze om de paar jaar beoor deeld worden op hun functione ren, vindt PW-Kamerlid Lilian Hel der. Haar fractievoorzitter Geert Wil- ders had eerder gezegd dat rechters die te slap straffen maar wat anders moeten gaan doen, maar dat noem de Helder nu een 'fout standpunt' omdat de regering geen rechters mag ontslaan die niet streng ge noeg straffen. Ze vindt wel dat rechters net als an dere werknemers een beoordeling moeten krijgen. Dit kan gebeuren door een college dat door de rech terlijke macht is ingesteld. Helder zei dat dit nu het officiële PW-standpunt is. De PW is erop tegen dat rechters voor het leven worden benoemd, maar de meerderheid in de Tweede Kamer wil daar wel aan vasthou den om te voorkomen dat rechters in hun oordelen rekening gaan hou den met hun loopbaan. AMSTERDAM - De bouwvakkers die de nieuwe metroverbinding Noord- Zuidlijn aanleggen, werpen een eer ste blik op het graafwiel van boor Noortje. Zij ligt al sinds oktober 2010 diep onder de grond van het Amsterdamse Rokin, waar een me trostation moet komen. De bouwers gaan Noortje uitgraven en ontman- €0,60 per gesprek Bel naar: door Arjen de Boer Keltum staat voor klasse en kwaliteit. Het moderne bestekmodel Tango is met groot vakmanschap vormgeven en vervaardigd. Keltum Tango is een gepassioneerd duet. De heften smelten in een innige verstrengeling samen met de toppen. U toont met het staccato ontwerp van Tango smaak op tafel. Geraffineerd en krachtig tegelijk. De geheel uit hoogwaardig 18/10 edelstaal vervaardigde cassette is geschikt voor zes personen en bestaat uit zes tafelmessen, -vorken, -lepels en zes koffie/minilepels in een luxe geschenkverpakking. Een ideale cassette om te starten met het stijlvolle Keltumbestek. Voor meer informatie: www.keltum.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 («o,6o per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 8 februari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hurt prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) De boodschap in een geheim Amerikaans rapport dat gisteren uitlekte is duidelijk: het Afghaanse leger en de politie werken samen met de Taliban en de Pakistaanse gehei me dienst trekt als een poppenspe ler aan de touwtjes. De studie rept over infiltraties, collaboratie en beïnvloeding en dat baart diverse partijen in de Tweede Kamer zorgen. Want hoe veilig is het nog voor de Neder landse politietrainers en militairen in de Afghaanse provincie Kun- duz? ChristenUnie-Kamerlid Joël Voor dewind wil van Defensieminister Hans Hillen weten of de Nederlan ders in Kunduz gevaar lopen. Ook D66 en SP verwachten dat Hillen tekst en uitleg geeft over de situa tie. „Mogelijke infiltratie was al bij het begin van de missie een punt", zegt Harry van Bommel van de SP. „De minister mag, met dit rap port als uitgangspunt, uitleggen of de risico's goed zijn ingeschat." De zorgen zijn begrijpelijk, maar Afghanistan is een groot land en de Taliban zijn niet overal even sterk vertegenwoordigd, reageert directeur Rob de Wijk van het Haagse Centrum voor Strategische Studies (HCSS). „Je moet ontzettend uitkijken om heel Afghanistan over één kam te scheren. De situatie in het noor den, waar Kunduz ligt, is totaal an: ders dan in het zuiden." In het noorden van Afghanistan is de situatie veel veiliger. Natuurlijk wordt daar ook gevochten en zijn er aanslagen, maar lang niet zo veel als in het zuiden, de geboorte grond van de taliban. In Kunduz en andere noordelijke provincies zijn de Taliban zo goed als verslagen, beweerde de Duitse Isaf-bevelhebber Markus Kneip vo rige maand nog. Het meeste ge vaar daar is te duchten van crimi nele groepen, aldus HCSS-direc- teur De Wijk. „Maar in het zuiden is de opstand nog op grote schaal aan de gang. Als de Navo-troepen daar vertrek ken, dan vullen de Taliban dat gat op", zegt De Wijk. Kamerlid Van Bommel stelt ook dat het noorden "veiliger is, maar uiteindelijk de dans niet ont springt. „Het zit in de Afghaanse geschiede nis gebakken om mee te werken met degene die de macht heeft of het meest betaalt." Dat is, aldus de parlementariër, nu eenmaal de overlevingsstrategie in een land dat nooit een gekozen re gering of vastomlijnde wetten heeft gekend. „Daarom schaken Afghanen op twee borden. We moeten er dus re kening mee houden dat er verban den zijn tussen de Taliban en leger en politie. Die vermenging zal ook in het noorden op den duur veel meer spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6