Idee uit het hoofd komt op het hoofd 2 o I zeeland 'Kijken hoeveel huizen echt nodig zijn in Hulst' Twijfels over supermarkt in centrum 'Leuk man, volleyballen' kpn winkel kpn.eom Q800 Een aantal creaties van hoedenmaakster Serière du Bizournet. door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet alle projecten voor woningbouw eens goed doorlichten om te kij ken welke plannen er echt nodig zijn. Daarvoor pleitte Alex de Rechter (Progressief Hulst) in de raadscommissie Ruimte. Zodra er een duidelijk beeld is voor welke doelgroepen woningen nodig zijn kan de gemeente de bouwactivitei ten daarop richten, betoogde De Rechter. Hij reageerde daarmee op het besluit van de Raad van State om woningbouw ten oosten van het Hof te Zandeplein in Klooster- zande niet toe te staan. Ook volgens Jos van Eek (eigen lijst) zijn er plannen voor te veel woningen. „Je moet geen concur rent van jezelf worden", doelde Van Eek op de woningen die straks nog moeten worden ver kocht in het plan Perkpolder. De uitspraak van de Raad van Sta te heeft volgens wethouder Diana van Damme-Fassaert geen grote gevolgen voor de plannen voor de bouw van een zorgcentrum in het gebied. „Alleen moeten we daar voor dan een apart postzegelbe stemmingsplan maken. We willen samen met Curamus en Woon- goed bekijken wat de mogelijkhe den zijn." donderdag 2 februari 2012 TERNEUZEN - Lars (8) vindt het prachtig dat hij de begin selen van het volleybal onder de knie krijgt tijdens een clinic in sportcentrum Vliegende Vaart. Zo gauw hij klaar is met zwemles en judo er aan geeft, gaat hij ten nissen en volleyballen. Zulke gedrevenheid kan Anrïco van Hecke, medewerker SportPunt, waarderen. Tenslot te wil de gemeente Terneuzen de jeugd enthousiast ma ken voor sport. Ook verenigingen, nu W Scheldesport, profiteren er van. In de voorjaarsvakantie badminton en basketbal op de 'promotierol'. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten HULST - De oppositie in de Hulster gemeenteraad twijfelt of er nog wel een supermarkt terug komt in de binnenstad van Hulst. Er wordt al lang over gesproken, maar wethou der Diana van Damme-Fassaert kon ook deze week in de commis sie Ruimte nog geen witte rook la ten opstijgen. Sinds Albert Heijn vorig jaar uit de binnenstad verhuisde naar het Sta tionsplein is er geen supermarkt meer. „Een groot gemis", betoogde Toon Maas (Algemeen Belang Groot Hulst) in de commissie Ruimte. „We zijn er nu al zo lang over aan het praten, volgens ons komt er geen supermarkt meer. Of durft de wethouder dat niet te zeg gen?" „Als dat zo zou zijn durf ik dat best te zeggen", reageerde de wethou der. „We proberen een supermarkt in de binnenstad te krijgen. Het ver loopt moeizaam, maar we zijn nog in onderhandeling." Met vier grote supermarkten op een steenworp afstand heeft vol gens onafhankelijk raadslid Jos van Eek. Heeft een winkel van 750 vier kante meter 'absoluut geen reden van bestaan. Wie is dan die weldoe ner die daar iets wil beginnen'. Op grond van cijfers die de raad ooit heeft gekregen zet Van Eek grote vraagtekens bij de haalbaarheid van een supermarkt. Wethouder Van Damme: „De intentie van het college is in ieder geval om die su permarkt daar te krijgen." Corine de Serière du Bizournet is modiste door Sheila van Ooorsselaer Al zolang ze zich kan herinneren, is Cori ne de Serière du Bi zournet (53) bezeten van textiel. Stoffen, lapjes, linten, band, als ze ergens iets van haar gading ziet, en dat is eigenlijk meestal, dan moet het mee naar haar atelier in Walsoor den. Daar worden die kleine schat ten uiteindelijk een keer onder deel van de hoeden of bloemen van Corine. De Walsoordense komt uit een groot gezin waar moeder altijd alle kleding naaide. Ze bracht haar ken nis en kunde al vroeg over op haar dochters. „Als we in een blad een mooie jurk hadden gezien, zei moeder: 'Wil je die hebben? Nou, ga dan maar alvast aan de slag met het patroon'. Ik was toen een jaar of tien. Een van de hoogtepunten was dat ik met mijn moeder mee mocht naar de winkel waar we stof gingen uitzoeken. Dat vind ik nog steeds fantastisch." Toen ze zestien was, ontwierp ze haar ei gen jurkjes. „Op reünies wordt me nog steeds gevraagd: 'Draag jij nog steeds van die gekke jurkjes?" Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Hoeden 8c Bloemen. Het kleding maken had Corine dus wel onder de knie, maar er was een textieldiscipline waar ze het fijne nog niet van wist; hoe den maken. „Dat ambacht intri geerde mij enorm. Bij hoeden zag je nooit een naad zitten. 'Hoe kan dat nou', vroeg ik me dan af" sluit je aan 'bij een 2-jarig Bel-SMS-Web abonnement de eerste 9 maondèb vbó?2S,; Na 9 maanden betaal je de teguliete abonnemeutskosteac? aas je jè.obo naar boven of béneden aan. Vraag naar de overige voorwaarden Z |sj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68