zeeland19 Alp-dip is een kraker op YouTube Zorgen over gebruik Hof van Eede Rudi de Caluwe donderdag 2 februari 2012 Hotel Miramar Si .«„-vertrek reel, juni je moet je schermpjes steeds in de gaten houden, zit de gehele dag tv te kij ken, maar wel naar hetzelfde programma. Daarom kruip ik 's avonds niet meer achter de computer.' Rudi de Caluwe bestuurt met een joystick de grijparm van de reinigingswagen. rit staan, die ze daar overigens zelf hebben neergezet. We proberen zo goed mogelijk uit te leggen wat wel of niet kan. Dan stuit je nog wel eens op onbegrip." Er zijn genoeg leuke momenten, vooral in de zomer. Het cliché be staat echt. „Soms komen huisvrouwen bui ten nog snel wat wegbrengen, valt in de haast de badjas open en is onze dag weer goed. Of, zoals een collega wel zegt: 'Dat houdt de vuilnisman op de been'." Lugubere vondsten, zoals lijken of lichaamsdelen, zijn hem gelukkig bespaard gebleven. Jaren geleden was er wel sprake van een verwar de moeder, die haar baby in een vuilniszak zou hebben weggedaan. „We hebben nog gezocht op de vuilnisbelt. Nee, niets gevonden." Wel herinnert Rudi zich hoe een collega eens de verrassing van zijn leven beleefde. Hij moest een kli- kobak pakken. De deksel vloog open en een kat sprong er krijsend uit. „Die man schrok zich rot." Benny van den Hemel (45) is de bijrijder, pardon, de corrigeerden Bij het inrijden van de straat neemt hij zo snel mogelijk de si tuatie in zich op. Hoe eerder even tuele belemmeringen worden ge constateerd, des te efficiënter kan daarop worden ingegrepen. Staan de kliko's keurig in het gelid, of moeten er enkele worden verzet? Verkeerd geparkeerd auto's zijn de grootste irritatie. Tijdverslindend, omdat de bakken niet kunnen worden bereikt. Benny: „Wanneer foto Mark Neelemans alles netjes staat, geeft dat een mooi straatbeeld." Zodra hij zijn inventarisatie heeft opgemaakt, springt Benny uit de auto, om de situatie aan te passen, in zoverre dat mogelijk is. De Romanlaan in Aardenburg is een puinhoop. De weg is openge broken voor rioleringswerken in Plan West. De buizen liggen langs de kant gereed om in de grond te verdwijnen. Zijstraten zijn afgeslo ten. Rudi moet omrijden, zodat hij zijn route via een andere kant kan bereiken. Dan in zijn achteruit en kunstig manoeuvreren om een slordig geparkeerde auto te ontwij ken. Benny: „Het is net een puzzel- tocht. We hebben geluk, dat Rudi zo veel aan sudoku doet." EEDE - Het bestuur van multifunc tioneel centrum Hof van Eede maakt zich grote zorgen over de oplevering van het herbouwde centrum. De Sluise wethouder Jan Schaalje kondigde vorige week in de raadsvergadering aan dat het twee maanden langer duurt voor het gemeenschapscentrum weer in gebruik kan worden genomen. Raadslid William Gijsel, gemeente lijk vertegenwoordiger in het be stuur van het gemeenschapscen trum, vreest dat een aantal oude gebruikers niet terug komt naar de Hof van Eede als de heropening nog veel langer uitblijft dan ander halfjaar na de brand. Als hun tijde lijke onderkomen elders voldoet en beschikbaar blijft, is het maar de vraag of clubs en verenigingen terug willen komen, betoogt Gij- door Henk Boot BRESKENS - De dip van het carna valslied Alp voor de Zeeuwse kust van Zeeuwse Peter (Edy van Driel), geboren in Terneuzen, en Heidi Weinhaus (Petra de Boevere) uit Breskens is al bijna 47.000 keer be keken op internetkanaal YouTube. Het filmpje is de meest bekeken carnavalskrakers van 2012. Zelfs ruim voor de immens populaire Duifmeneer met 'Hoe'. Ook op de website van VARA-dj Giel Beelen dingt het liedje van Edy van Driel en Petra de Boevere mee naar de 'minst slechte carna valshit 2012'. Vanaf vandaag kan daarvoor worden gestemd via giel.vara.nl. Het liedje is gebaseerd op het idee van journalist en oud-wielrenner Thijs Zonneveld om in Nederland een nepberg van tweeduizend me ter hoog aan te leggen. Daarop zou den Nederlandse wielrenners hun Jdimcapaciteiten kunnen ontwik kelen en er zou in de winter ge skied kunnen worden. 'Alp voor de Zeeuwse kust' is ont sproten aan het brein van Edy van Driel. Het is een après-skinummer, waar in Zeeland aan een rondborstige Oostenrijkse wordt aangeprezen als een land dat naast mossels en bolussen ook tal van bergen telt. Zoals 'Middelberg, Seroosberge, Melisberge, Biggeberge en Water landbergje'. Rond de clip is een ware hype ont staan. Maar De Boevere, ook be kend van haar tweets als Het meis je van de Slijterij, gaat er niet mee op de planken. „Ik heb het veel te druk met andere zaken. Er moet wel geld worden verdiend." Van Driel zal een stand-in moeten zoe ken, wil hij met de carnavalshit op toernee. „Hooguit als verrassingsoptreden wil ik me nog wel een keertje in dat pakje steken", aldus Petra de Boevere. HULST Aansluiting nieuwe weg wordt aangepakt De aansluiting van de nieuwe on- sluitingsweg van het Back-terrein op de Absdaalse weg wordt in juni 'drastisch aangepakt', beloofde wet houder Clen de Kraker in de com missie Ruimte. Karei Martinet (CDA) wees er op dat huidige situa tie nogal verwarrend is. De Kraker: „Ik ben er ook niet blij mee." TERNEUZEN Voor duizenden euro's materiaal gestolen Onbekenden hebben tussen dins dagmiddag 17.00 uur en woensda gochtend 07.30 uur vanaf een bouwterrein aan de Alberdingk Thijmstraat in Terneuzen een hoe veelheid koperen leidingen en montagematerialen gestolen. Het gaat om materiaal met een waarde van duizenden euro's. SLUISKIL Vogelvrienden houden beurs in 't Meulengat De Sluiskilse Vogelvrienden hou den zondag de vijfde van zes vogel beurzen van het seizoen. De beurs wordt van 10.00 - 12.30 uur gehou den in 't Meulengat. Op de beurs kunnen vogelliefhebbers vogels ko pen, verkopen of ruilen. Er zijn en kele vogelhandelaren aanwezig. De volgende en laatste vogelbeurs is op zondag 5 maart. l£T W MEEST GELEZEN 1. Waterschap verwerft restaurant, 2. Vogelkijkhut Blikken afgebrand, 3. Woningen in Nieuwvliet. WEBLOGS PZC-redacteuren beheren weblogs over allerlei onderwerpen. Kijk op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto sel. Hij vindt dat de gemeente al eerder had mogen overgaan tot het instellen van een boeteclausu le om er zeker van te zijn dat de aannemer er alles aan doet om op tijd klaar te zijn. Gijsel denkt dat het terugdringen van het grondwa ter tot een aanvaardbaar niveau dan sneller had gekund. Hij vraagt het college alert te zijn en 'de vin ger aan de pols houden'. Ontdek Lisboa en de Estremadura Costa Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEll.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67