er slapelozen bij storm Dirk dus! zeeland 121 Beter horen? Ga naar Beter Horen Wandeling voor spierziekte ALS op Z-Beveland Al 100 jaar donderdag 2 februari 2012 herdacht. Ook In Nieuwerkerk (foto) was veel animo voor het bijwonen van de plechtigheid, foto Dirk-Jan Gjeltema 1953 stelde is uiteindelijk positief beantwoord. Rabelink: „Ja hef is goed gekomen. Dankzij de hulp vanuit binnen- en buitenland, maar eerst en voor al dankzij de enorm wilskracht van de mensen zelf en hun vermo gen om na de ramp de draad weer op te pakken, hoe groot het per soonlijke verlies soms ook was." Bram Stoutjesdijk (76) uit Tholen en Gerrit de Meulmeester (75) uit' Zierikzee kunnen zich helemaal vinden in de woorden van burge meester Rabelink. 'Het is goed gekomen. Eerst en vooral dankzij de enorme wilskracht van mensen' GOES - ALS Zeeland houdt zater dag het wandelevenement 'ALS Stap voor Stap de wereld uit'. Er zijn vier wandelingen uitgezet op Zuid-Beveland (5, 10, 15 en 20 km). De 5 km tocht is ook begaan baar voor mensen in een scootmo- biel. De start is om 10 uur bij reva lidatiecentrum De Lindenhof in Goes. Deelname kost 5 euro (5/10 km), 7,50 euro (15/20 km) of 15 eu ro (gezin). Na de wandeling wordt een gratis lunch aangeboden. Daar om graag aanmelden op aanmelden@alszeeland.nl. Alle op brengsten komen ten goede aan onderzoek naar en behandeling van de spier-/zenuwziekte ALS. Stoutjesdijk was 18 ten tijde van de ramp en hielp bij het oprui men. „Er spoelde van alles aan. Allerlei rommel, meubelen, maar ook lij ken. Natuurlijk ben je dan even on der de indruk, maar daarna ging het opruimwerk weer gewoon door. En werden er zelfs moppen getapt." De emoties komen, weten Stout jesdijk en Meulmeester vaak pas la ter. Veel laten Stoutjesdijk: „Net alsof het dan pas tot je door dringt." Meulmeester: „En vooral als het stormt. Dan komen de herinnerin gen weer boven." Dat weet ook Richard Dekker, voorzitter van de dorpsraad van het destijds zwaar getroffen Nieu werkerk. Tijdens de drukbezochte herdenking in Nieuwerkerk pleitte hij voor het blijven doorgeven van herinneringen. Wethouder Wim Stouten sloot zich daarbij aan. „Het is goed en nuttig te blijven herdenken. We moeten onze gevoelens niet weg stoppen." Dat het allemaal goed gekomen is wil niet zeggen dat de aandacht voor de dreiging het water mag verslappen. Burgemeester Rabelink: „Als er iets is wat de ramp van 1953 ons ge leerd heeft is dat waakzaamheid geboden blijft. Alleen als we tijdig maatregelen nemen kunnen we het water te vriend houden. Dan pas kan Nederland leven met het water." Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een vestiging bij u in de buurt. De hoorspecialist ]§:- Geldig t/m zaterdag 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63