zeeland19 De Kanteling Kaaiweg Borssele krijgt na jaren praten eindelijk vrijliggend fietspad Iedereen kent de problemen met de taxi. Van anderen donderdag 2 februari 2012 'We mogen een kwartier voor en een kwartier na het afgesproken tijdstip komen, maar dat is zelden nodig' Taxichauffeur Chris van der Linden Het nieuwe beleid dat inhoudt dat mensen eerst in hun sociale omgeving naar een oplossing zoeken voor ze bij de gemeente aankloppen. Hoewel het principe wordt otnarmd, vinden respondenten het beleid toch onrealistisch. "T" a. Nee. Ze weten dat er veel I klachten zijn over het taxiver- I voer. Van anderen. Zelf heb- I ben ze het meestal erg getrof- fen. Theo en Martha en Moer- kerke bijvoorbeeld. Die stappen voor de deur van het ziekenhuis in Goes uit de taxi. „Mensen zitten hier soms een uur of langer", weet Theo. Maar zelf? „Daar hebben wij geen last van. En dat is maar goed ook, want na je behandeling wil je graag snel naar huis." Mevrouw Wattel uit Wissenkerke ook niet, want ze rijdt met Taxi De Koster. „Die komen altijd op tijd. En als ze het niet halen, dan bellen ze even. Dat was vroeger wel anders, toen ik nog met een ander bedrijf meereed." Chauffeur Chris van der Linden heeft op haar zitten wachten. „Mensen zijn echt tevreden over ons. We mogen een kwartier voor en een kwartier na het afgespro ken tijdstip komen, maar het ge beurt zelden dat het nodig is." In de wachtruimte voor de taxi in de hal van ziekenhuis wordt flink gemopperd. „Vandaag had ik een slechte dag", zegt een oudere me neer. „Ik moest om half één in het zie kenhuis zijn. De taxi was al te laat en die reed vervolgens ook nog een hele ronde door Goes. Toen was ik pas om vijf voor één in het 'De taxi was al te laat en die reed vervolgens ook nog een hele ronde door Coes.' ziekenhuis. Dat vind ik het grote nadeel ervan. Maar ja. Ie kunt wel klagen, maar het is toch ook wel prettig dat het zo geregeld kan wor den." Bij de draaideur zit een dame. „Sinds mijn schoondochter in de Vut zit, rijdt zij me overal heen. Daarvoor had ik wel eens moeilijk heden met de taxi. Ze kwamen nogal eens te laat. Maar dan zei ik het gewoon, ik heb nooit de ge meente gebeld. Zo'n meisje kan er ook niks aan doen. Die doet ook gewoon haar werk." THOLEN Kunstkring Tholen zoekt deelnemers De stichting Kunstkring Tholen is begonnen met de organisatie van de Kunstroute door de stad die eind april zal worden gehouden. Het thema is dit jaar 'dromen'. Be halve poëzie en muziek biedt de zestiende Kunstroute vooral beel dende kunst. De kring zoekt nog kunstenaars die hun werk tijdens het evenement willen exposeren maar ook naar mensen die hun huis twee dagen als expositieruim te willen openstellen. Opgeven via www.kunstroutetholen.nl GOES Oranjefonds draagt bij aan werkleerbedrijven De werkleerbedrijven van Emer- gis, met name het project Man 2.0, krijgt opnieuw een bijdrage uit het Oranjefonds, 25.000 euro. Het pro ject Man 2.0 helpt mannen die een zekere afstand hebben tot de maat schappij hun sociale netwerk uit breiden. Door te werken krijgen de mannen ook meer structuur in hun leven. In Vlissingen en Temeu- zen draaien de werkleerbedrijven van Emergis al volop. In februari beginnen twee bedrijven in Mid delburg en Goes. 's-H' HENDRIKSKINDEREN Blêês je wêrm in café Oranjeboom Voor de eerste keer houdt Café Oranjeboom in 's-Heer Hendrik skinderen vrijdag 3 februari een dweilbandfestival onder de naam Blêês je wêrm. Twee Zeeuwse dweilband, De Juuntrappers uit Wolphaartsdijk en De Blaosüuln uit Aardenburg. Wellicht voegt zich nog een andere dweilband in het rijtje. Het festival begint om 20.30 uur en rond middernacht houden de bands op. DJ Rens neemt het dan over. door Frank van Cooten BORSSELE - De gemeente Borsele begint waarschijnlijk in maart met de verbreding van delen van de Kaaiweg en de Weelhoekweg bij het dorp Borssele. Over deze plan nen is jaren gesproken. Belangrijk onderdeel van deze ope ratie is de aanleg van een vrijlig gend fietspad aan de westzijde van de Kaaiweg. Het college van burgemeester en wethouders noemt als oorzaken van de vertraging de moeizaam verlopen grondaankoop en de be zwaren tegen de verleende aanleg- vergunning. Zó pleitte de dorpsraad voor een heroverweging van het plan. De dorpsraad wilde een fietspad aan de oostzijde van de Kaaiweg. Vol gens de dorpsraad is deze optie veilliger, omdat de fietsers dan minder hoeven over te steken. Het gemeentebestuur vindt echter dat er geen doorslaggevende argu menten zijn voor wijziging van het bestaande plan. Wethouder Marga Vermue zei eerder dat er binnen vier jaar geen fietspad zou komen, als voor de oostzijde van de Kaaiweg was gekozen. Dan zou er immers opnieuw onderhandeld moeten worden met grondeigena ren. Het waterschap Scheldestromen had eerst de verantwoordelijkheid over de uitvoering van het plan. Er was echter met de gemeente ver schil van inzicht over onder meer de noodzaak van aanleg van het fietspad. Het project is daarom door het wa terschap overgedragen aan de ge meente Borsele. Voor de verbreding van de Kaai weg en de aanleg van het vrijlig- gende fietspad is een krediet be schikbaar van 1.500.000 euro. Vol gens het college is dit bedrag nog steeds voldoende om het project uit te voeren. De klus moet voor de zomervakantie klaar zijn. Theo en Martha Moerkerke stappen uit de taxi bij het ziekenhuis in Goes. foto Willem Mieras Ontdek de Costa de Lisboa en de Estremadura Hotel Miramar Si vertrek mei. juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61