'Kleine supermarkten Borsele in gevarenzone' WMO-rapport: veel klachten over vervoer i8l zeeland 'Milieu-educatie valt in gat' Borsele succesvol met toerisme zonder heffen van toeristenbelasting Gezinsdienst Nu Kortingen tot wel 70% Ijsvogels in Oudelande houden IJsfeest Gewonden bij aanrijding in Scherpenisse AutoTeam donderdag 2 februari 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Uitbreiding van het aantal marktkramen in de Bor- selse dorpen kan de doodsteek be tekenen voor de plaatselijke mid denstand. De CDA-fractie in de ge meente Borsele uit deze bezorgd heid in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. In het nieuwe standplaatsenbeleid van de gemeente wordt het aantal standplaatsen in de dorpen ver ruimd en het aantal dagdelen dat er 'markt' mag worden gehouden vergroot en het te verkopen pro duct wordt vrijgelaten. „Er is geen sprake van maatwerk. Alle dorpen worden hier over een kam gescho ren en dat vindt de fractie jam mer", stelt CDA-raadslid Marga van de Plasse in de brief. Van de Plasse wijst op het voorzieningen niveau in de dorpen dat heel di vers is. Dorpen met een ruim aan bod van winkels, dorpen waar nau welijks nog wat te koop is en dor pen waar de eigenaar van de buurt super door hard werken een win- - kei probeert open te houden. „Hoe komt het dat we het onder scheid in het voorzieningenniveau niet terug zien in dit nieuwe be leid. Wetend dat de middenstand in de kleine dorpen alle omzet broodnodig heeft om overeind te blijven, lijkt het vrijgeven en het verruimen van het standplaatsen beleid niet erg handig." De CDA-fractie onderschrijft hier mee deels de eerder geuite kritiek op het nieuwe standplaatsenbeleid van de dorpsraad Nieuwdorp. De ze dorpsraad pleitte al eerder voor SS3SSSS<aSBÏS»K»ïMMSeM5MWfl* door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele slaagt er in zonder het heffen van toeristenbelasting toch succes vol te zijn op het gebied van platte- landstoerisme. De gemeente kreeg hier gisteren tijdens het landelijke symposium 'De Kracht van Samen werking' in Gorinchem een prijs voor. Burgemeester Jaap Gelok nam de prijs in ontvangst. „We zijn voor deze prijs aangedragen door onze eigen ondernemers. Daarom ben ik erg blij met deze prijs." Er zit geen geldbedrag gekoppeld aan de prijs. „Het moet vooral wor den gezien als een stuk waarde ring", zei een woordvoerder van de gemeente. De jury roemde gisteren voorzie ningen als de Tropical Zoo in Kwa- dendamme, diverse routes, de zwartebessendag, diverse theetui nen, de wijnmakerij, de klompen maker en de kaasboerderij. „En de ze voorzieningen zijn er gekomen zonder een cent toeristenbelas ting. Want deze belasting heffen we niet. En juist daarom hebben we de prijs gekregen." Om ook het verblijfstoerisme een impuls te geven, heeft de gemeen te onlangs beleid op het gebied van bed&breakfast ontwikkeld. Ook Energiek Borsele, het samen werkingsproject van diverse onder nemers, kreeg gisteren lof VLISSINGEN - Teleurgesteld is ze, en bovenal bezorgd dat Micmec Wal cheren al wordt gesloten voordat duidelijk is hoe het werk zal wor den voortgezet en wie dat gaat doen. „Ze laten ons vallen en de milieu-educatie valt in een gat", waarschuwt coördinator Els van GOES - Lee Ann Vermeulen van The Kids Crew leidt zondag 5 fe bruari een gezinsdienst voor de evangelische gemeente Rafaël in Goes. De dienst met als thema UR- Special begint om 10 uur in het Pontes Goese Lyceum aan de Vo- gelzangseweg. (^^Modehuis "OJity" LangevieCe 57, MidcCeCfrurg 0118-635215 Op de gehele collectie Blouses en rokken al vanaf 10,00 de Kerkhof Door bezuinigingen komt er minder geld voor Micmec. Dit jaar 5000 euro, oplopend tot 15.000 euro over drie jaar. Het be stuur wil daarvoor de verantwoor delijkheid niet meer nemen en heeft besloten de organisatie on middellijk op te heffen. Per 1 juli OUDELANDE - IJsclub De Ijsvogels in Oudelande houdt zaterdag een ijsfeest op de ijsbaan achter de wei van de schutterij aan de Stations straat. Momenteel is het bestuur nog druk in de weer om de ijsbaan zo glad en zo mooi mogelijk te krij gen. Zaterdagochtend kunnen de schaatsers al op de baan, maar pas om 13.30 zal de baan officieel wor den geopend. Dan begint ook het ijsfeest met muziek en kleine wed strijdjes. De ijsclub zorgt ook voor verlichting en natuurlijk ook voor warme dranken en lekkers in een heuse koek- en zopie. De baan is zo lang open als het vriest. gaat het milieu-educatiecentrum in Vlissingen dicht. Onbegrijpelijk, reageert Van de Kerkhof, één van de twee vaste krachten. „Natuur lijk moet er gesproken worden over andere oplossingen, maar daar hadden we ook een jaar de tijd voor kunnen nemen." maatwerk per dorp en betreurt het dat het college daar niets mee heeft gedaan. Ook de buurtwin- kels uiten in een brief kritiek. Het nieuwe standplaatsenbeleid is voortgekomen op aandringen van de centrale vereniging voor de am bulante handel, de winkeliersvere niging en de dorpsraad van Hein- kenszand. „Het is natuurlijk goed dat deze adviezen niet in de wind worden geslagen en serieus wor den genomen maar waarom dan ook niet de kleine middenstand om advies gevraagd", vraagt Van de Plasse zich af „Het CDA is er niet op tegen dat wijzigingen wor den doorgevoerd, maar pleit er voor te kijken naar het bestaande voorzieningenniveau." Het CDA vraagt het college de re gelgeving aan te passen. Er zijn veel klachten over het taxivervoer voor hulpbehoeven den. Verder vinden mensen het onrealistisch dat ze eerst moe ten zoeken naar eigen oplossin gen, voor ze bij de gemeente aankloppen. Scoop onderzocht de ervaringen met de WMO. door Lilian Dominicus en Nadia Berkelder Onzekere aankomst- en vertrektijden: het is een van de vervelende aspecten van het taxi vervoer voor hulpbehoevenden in Zeeland. Wie met de taxi naar het ziekenhuis moet, weet niet zeker of-ie wel op tijd aankomt. En het kan zomaar gebeuren dat je alweer wordt opgehaald vóórdat je ook maar één arts hebt gesproken. Ook zijn er voorbeelden van onbeleef de bejegeningen door chauffeurs. De vervoersproblemen zijn een van de conclusies van de WMO-Monitor 2011, een onder zoek naar de ervaringen met de wet maatschappelijke ondersteu ning door Scoop, het Zeeuws Insti tuut voor Sociale en Culturele Ont wikkeling. In elke Zeeuwse ge meente interviewden de onderzoe kers tien gebruikers van de WMO en verwerkten de gesprekken in een handzaam rapport, uitgewerkt per gemeente én Zeeland breed. Tien is misschien weinig, erkent Scoop, maar door de interviews was het wel mogelijk om meer de verdieping in te gaan over klantte vredenheid. De problemen met het taxivervoer zijn een algemene klacht. Alleen in Tholen heerst tevredenheid over het vervoer. Slechts een onte vreden reactie tekenden de inter viewers daar op over onvoorspelba re ophaaltijden en te grote vertra gingen. Andere respondenten er kenden op zich wel dat er wachttij den zijn, maar ervaarden die niet al een probleem. Belangrijke onderzoeksvraag in de WMO-monitor was het relatief nieuwe beleid De Kanteling, dat in houdt dat mensen eerst eigen op lossingen moeten zoeken voordat ze aankloppen bij de gemeente voor een hulpvraag. „Een aanzien lijke groep geeft aan het principe onrealistisch te vinden. Zij realise ren dat de tijden veranderd zijn en je niet veel hulp' van kinderen kunt verwachten", aldus de onder zoekers. Ook hier is Tholen weer de uitzondering op de regel. De grote meerderheid kan daar een beroep op hun kinderen doen. De meeste geïnterviewden zijn te vreden over de gemeente als het gaat om het meedenken bij het in vullen van een hulpvraag. Op Noord-Beveland geven 9 van de 10 geïnterviewden zeer tevreden te zijn, in Reimerswaal zijn dat 7 van de 10 en in Kapelle geldt dat voor iedereéh. Borsele lijkt laag te sco ren met maar 5 respondenten die tevreden zijn over de gemeente. Het blijkt echter dat de andere 5 wel blij zijn met de geboden hulp, maar dachten dat die van de thuis- hulporganisatié afkomstig was. Op vallend is wel het antwoord dat vier mensen gaven over de hulp in de gemeente Goes. De medewer king zou erg persoonsafhankelijk zijn. Ook is er ontevredenheid over de leverancier van scootmo- biels. SCHERPENISSE - Op de Langeweg in Scherpenisse deed zich woensdag rond 13.30 uur een aanrijding voor tussen twee personenauto's waar bij gewonden vielen. Een 59-jarige vrouw uit de gemeente Tholen kwam uit de richting van Scherpe nisse en draaide de Langeweg op. Zij zag daarbij een auto komende uit de richting van Sint Maartens dijk over het hoofd. In deze auto zaten een 44-jarige vrouw, een 12-jarig meisje en een 8-jarige jon gen, allen uit de gemeente Tholen. Alle betrokkenen hadden klachten en zij zijn voor controle naar het ziekenhuis gegaan. Beide auto's zijn geheel vernield. jaar gratis 'onderhoud LJL—voel je v r i j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60