Aanpak overlast Wemeldingse jeugd BEVELANDEN/THOLEN Spijkeren voor de koolmezen almanak Stroom DONDERDAG 2 februari 2012 17 PZO Verpleegster op de motor door de polder 20 en 21 Politie benadert ook ouders na brandbrief verontruste ouderen door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - De politie gaat de jeugd van Wemeldinge, althans het groepje van wisselende samen stelling dat van tijd tot tijd flink overlast veroorzaakt, meer achter de broek zitten. Burgemeester An ton Stapelkamp van Kapelle heeft de dienders daartoe aangespoord. Aanleiding is een brief met een aantal handtekeningen van oude ren die in het centrum van Wemel dinge wonen. Op het dorpsplein, bij de Rabobank en bij de Wemel veroorzaken groepjes jongeren van af en toe flinke overlast. Aanwo- nenden die hen erop hebben aan gesproken, werden uitgelachen en voelden zich soms ook bedreigd. De burgemeester heeft de brief ui terst serieus genomen en is met een in Wemeldinge poolshoogte wezen nemen. „Dan zijn ze na tuurlijk in geen velden of wegen te bekennen want met deze kou ga je niet op van die metal'en bank jes zitten of op een stenen portiek- trap. Ik had de jongeren graag zelf willen spreken, want ik vind echt wel dat ze een goede plaats in sa menleving verdienen. Ze mogen best op de bankjes hangen, of sa menscholen op een plek die ze leuk vinden. Maar scheuren met scootertjes, voetballen tussen de auto's, 's avonds laat nog veel her rie maken en overal viezigheid la ten slingeren, dat zet natuurlijk kwaad bloed en het mag gewoon niet. In de buurt van het dorps plein wonen veel oudere mensen en die moeten daar met plezier kunnen leven. Stapelkamp stuurde de politie in november al achter de jongeren aan, nog voor er sprake was van een brandbrief Hij heeft de in druk dat het wel wat geholpen heeft. „De politie heeft vooral de ouders benaderd en vrijwel alle ouders hebben beloofd hun kinde ren eens ernstig aan te zullen spre ken op hun gedrag. Zo moet het ei genlijk. De samenleving van We meldinge moet die jonge gasten een beetje kunnen sturen. Het zijn geen criminelen, ze moet alleen nog veel leren." Voor de jeugd tot 18 jaar, die af en toe ook deel uitmaakt van de over last gevende hanggroepjes, gaat in maart de nieuwe JOP open. In de kelder van dorpshuis De Wemel is een ruimte in orde gemaakt voor de jongere jeugd. Het verscherpte toezicht van de politie op de hangjongeren gaat door zolang de klachten over over last niet ophouden. GOES - Vogelbescherming Nederland kan te vreden zijn. Al ver voor de Week van de Nest kast, die pas 13 februari begint, zijn er in Goes al een kleine veertig nestkastjes bijgeko men. Kinderen kwamen ze gisteren eigenhan dig timmeren bij het Milieu Educatie Centrum in De Hollandsche Hoeve in Goes. Onder lei ding van biologiestudent Matthijs van der Werf lijmden ze eerst een kastje stevig in el kaar om het vervolgens met spijkers nog dege lijker te maken. Koolmeesjes, die graag in ste vige houten kastjes broeden, zijn nu al bezig om goede plekjes te zoeken. Daar kunnen ze zo lang het vriest ook lekker schuilen voor de kou. zie ook www.Z2.nl foto Willem Mieras wsssaxastxxseszxossasssssi GOES Cursus over Zeeuwse landschappen bij IVN De natuureducatievereniging IVN houdt in februari, maart en april een cursus over het natuurrijke cul tuurhistorische landschap van Zee land, met name op de Bevelanden. De cursus bestaat uit drie theorie avonden met evenveel dagexcur sies te voet of met de fiets. De les sen worden gegeven bij het Milieu Educatie Centrum (MEC) in Goes. Informatie: www.ivn.nl/zeeuwsedelta VLISSINGEN Weber is voortaan conservator Muzeeum Het bestuur van het Maritiem Mu zeeum in Vlissingen gaat op zoek naar een nieuwe directeur. De hui dige, Wilbert Weber, keert na een 'groot kerstverlof terug als conser vator. Financieel manager Caspar Mink neemt tot er een nieuw direc teur is, de functie waar. Alle par tijen zijn het erover eens dat We ber als directeur niet deugt maar als conservator juist uitblinkt. Dieven slaan weer toe in kassencomplex Tussen dinsdag 15.00 en woensdag 15.00 uur werd voor de tweede keer ingebroken in een kassencom plex aan de Nieuwlandse Kruisweg in Tholen. Dat meldt de politie. Tij dens de eerste inbraak, tussen 28 en 30 januari, werden 500 liter die sel, een aggregaat en diverse ge reedschappen gestolen. Na de laat ste inbraak mist de eigenaar twee kannen motorolie. Tip? redactie@pzc.nl Deze week meldde het Openbaar Mi nisterie dat vier medewerkers van energiebedrijf Delta waren opge pakt. Dat ze over de schreef waren gegaan, was gebleken tijdens het on derzoek naar de drugshandel rond om het in opspraak geraakte bedrijf Hoogwerkersservice (HWS) Zeeland uit Kapelle. Over de redactievloer schalmde vrij wel meteen: 'Hee, vier mensen van Delta opgepakt voorfraude'. Bij die mededeling stoven verslaggevers het internet op, speurend naar de laatste tweets. Eén rijpere journalist las onverstoor baar verder in zijn krant. „Ach", grimlachte hij, „ze zullen wel stie kem stroom mee naar huis hebben genomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59