zeeland 121 Huisnaam Beter horen? Ga naar Beter Horen Beleefd Trouwen mag op elke plek in de gemeente Veere Al 100 jaar 'De wijkzuster was vrolijk en doortastend' Zelfgemaakt embleem voor Olympia donderdag 2 februari 2012 ichouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met iijzondere namen, n deze serie worden ze verklaard. Joop van Zijp: „Moeder had achterop de motor aan weerszijden een grote tas. Daarin vervoerde zij haar materialen en gereed schappen waaronder altijd een babyweegschaal. De rijksveldwach ter zou die tassen uit beleefdheid nooit controleren." Johan Vaane met op zijn arm de eenjarige tweeling Kaleb en Kenaz en naast hem buurvrouw Nelly Lemsom-Vos. Door een geschrift van Joop van Zijp weet zij veel over de vrouw naar wie het huis van Willeke en Johan Vaane is genoemd. foto Ronald den Dekker jnmHMKMHMMMHn HBannttHMaiasKUHM DOMBURG - Wie wil trouwen kan in de gemeente Veere vanaf 1 mei dit jaar zelf een plek kiezen voor de huwelijksvoltrekking. De plek wordt dan voor één dag aangewe zen als zogenoemd Huis der Ge meente. Burgemeester Rob van der Zwaag: „We willen niet de dis cussie aangaan over wat wel en wat niet een geschikte locatie is. Dat mag het bruidspaar doen. Om dat wij zo'n 35 kilometer kustlijn hebben, verwachten we dat daar 'meer getrouwd gaat worden. Het is ondoenlijk om uit al die strand paviljoens een selectie te maken. Je krijgt niet uitgelegd waarom de één wel en de ander niet mag. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800-020 01 59 (gratis) voor een vestiging bij u in de buurt. De hoorspecialist TERNEUZEN Voor duizenden euro's materiaal gestolen Onbekenden hebben tussen dins dagmiddag 17.00 uur en woensda gochtend 07.30 uur vanaf een bouwterrein aan de Alberdingk Thijmstraat in Terneuzen koperen leidingen en montagematerialen gestolen. Het materiaal heeft een waarde van duizenden euro's. 's-HR HENDRIKSKINDEREN Blêês je wêrm in café Oranjeboom Voor de eerste keer houdt Café Oranjeboom in 's-Heer Hendrik skinderen vrijdag 3 februari een dweilbandfestival onder de naam Blêês je wêrm. Het festival begint om 20.30 uur en rond middernacht houden de bands op. Behalve uit het geschrift van Joop van Zijp, kent de 78-jari- ge Nelly Lemsom-Vos uit Kerkwer- ve de illustere wijkzuster Corrie van Zijp-Bijlo ook persoonlijk. „In de jaren '50 kwam ze bij mijn ouders thuis om mijn moeder te wassen die toen veel ziek was. Het was een vrolijk méns, altijd door tastend en opgeruimd, terwijl ze naast haar werk toch vier kinde ren groot moest brengen." Ruim 25 jaar geleden vestigde Nel ly zich in het voormalige huis van haar ouders, naast pand De Wijk. De wijkzuster was toen reeds over leden. „Na Corrie van Zijp woon de Simon Hart er, die indertijd de Heerenkeet runde. En vervolgens de voormalige directeur van de Reinigingsdienst Jan Landman." Na hem kwam Marinus de Rijke, van wie Willeke en Johan De Wijk kochten. Dat wijkzuster Corrie van Zijp-Bijlo van vele markten thuis was blijkt uit de aantekenin gen van haar zoon Joop. „Mijn moeder kon op verschillende mu ziekinstrumenten spelen zoals mondharmonica, fluit en ocarina. We musiceerden vaak met zijn allen, in de zomer soms in het licht van de maan. Het waren kos telijke avonden." Toen Joop van Zijp lid werd van de Zierikzeese gymnastiekvereni ging Olympia bleek dat zijn moe der ook kon borduren. „Toen ze hoorde dat het embleem voor op mijn sportkleding 60 cent kostte verschoot ze van kleur. Ik moest een Olympiavlaggetje meebrengen en na een halve nacht borduren had ik mijn embleem. Van dicht bij was het als zelf gemaakt herken baar. Daarom deed ik mijn armen over elkaar als ik met vriendjes stond te praten." NIEUWERKERK Optreden gospelkoor Laetare in kerkdienst Gospelkoor Laetare werkt zondagochtend mee aan de dienst van de protestantse gemeente Nieu- werkerk in de Johanneskerk (aan vang 10 uur). Het koor wordt ge leid door Rembrandt Minderhoud. Bij NADER In de beginregel van het gedicht Spoor loos van Ruud Hehenkamp in de krant van woensdag is een storende fout ge slopen. Ten onrechte is het woord 'trap' gebruikt terwijl daar 'terp' moest staan. De eerste strofe van het gedicht luidt dan ook: De watersnood liet op de terp bij Capelle geen graven na onder het gras zo te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57