storm slecht slapen' Dertiende editie Smartlappengala COSTA DE LISBOA Geen subsidie voor concert 'The Company of Heaven' Naar de top voor Make-A-Wish FLY DRIVE donderdag 2 februari 2012 ZIERIKZEE - De dertiende editie van het jaarlijkse Smartlappengala zaterdagavond in Brogum in Zie- rikzee wordt verzorgd door Truus Trut de Terlenka's. Onder die Terlenka's verstaat Truus haar broers Thijs, Tinus, Teun, Ted en Tom. Samen bren gen zij een avondvullend program ma met louter smartlappen van hun grote helden: Corry Konings, Frans Bauer 8c Marianne Weber, André Hazes, Ronny Tober, Jac ques Herb, Bonnie St. Claire, Henk Wijngaard en Koos Alberts. Om de knusse, oerhollandse fami- lesfeer te behouden en de optre dens toch iets 'eigens' te geven, brengen Truus en haar broers wat huisraad mee voor op het podium. Truus Trut en haar broers Thijs, Tinus, Teun, Ted en Tom ofwel de Terlen- Het festival begint om 21.00 uur. ka's verzorgen zaterdag het Smartlappengala in Brogum. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente heeft een subsidieverzoek van het Middel burgs Kamerkoor afgewezen. Het koor had 1000 euro gevraagd om ook in Zierikzee komend najaar het concert The Company of Hea ven te geven. Het college van B en W heeft het verzoek afgewezen omdat dit optreden niet vernieu wend genoeg zou zijn. „Dat is heel jammer. Wij gaven be gin november in de Nieuwe Kerk in Zierikzee het concert Trombona- ta in het kader van het Sweelinck- jaar. Dat optreden is heel goed ont- COES Wandeling voor spierziekte ALS vangen. We zouden dus ook graag met dit nieuwe concert komen", zegt Erna de Jong, secretaris van het Middelburgs Kamerkoor. The Company of Heaven omvat compo sities van Benjamin Britten. Het Kamerkoor wil dat uitvoeren met Zeeuws Kamerkoor TY. Hoewel onder meer de gemeente Middel burg en de Provincie een bijdrage verlenen aan dit project blijkt het moeilijk de financiering rond te krijgen. „Misschien moeten we het wel afblazen. Voor meerdere cultu rele organisaties lijkt het moeilijk te worden voldoende geld binnen te halen", constateert De Jong. BRESKENS Alp-dip over Zeeuwse berg kraker YouTube Ontdek de Costa de Lisboa en de Estremadura ALS Zeeland houdt zaterdag het wandelevenement 'ALS Stap voor Stap de wereld uit'. Er zijn vier wandelingen uitgezet op Zuid-Be veland De start is om 10 uur bij re validatiecentrum de Lindenhof in Goes. Deelname kost 5 euro (5/10 km), 7,50 euro (15/20 km) of 15 eu ro (gezin). Na de wandeling wordt een gratis lunch aangeboden. Daar om graag wordt aanmelden op aanmelden@alszeeland.nl. www.ALSZeeland.nl De clip van het carnavalslied Alp voor de Zeeuwse kust van Zeeuwse Peter (Edy van Driel), geboren in Terneuzen, en Heidi Weinhaus (Pe tra de Boevere) uit Breskens is al bijna 47.000 keer bekeken op You Tube en is de meest bekeken carna valskraker van 2012. Zelfs ruim voor de immens populaire Duifme- neer met 'Hoe'. Ook op de website van VARA-dj Giel Beelen dingt het liedje mee naar de 'minst slechte carnavalshit 2012'. Ook In Nieuwerkerk (foto) was veel animo voor het bijwonen van de plechtigheid. foto Dirk-Jan Gjeltema Bram Stoutjesdijk (76) uit Tholen en Gerrit de Meulmeester (75) uit Zierikzee kunnen zich helemaal vinden in de woorden van burge meester Rabelink. Stoutjesdijk was 18 ten tijde van de ramp en hielp bij het opruimen. „Er spoelde van alles aan. Allerlei rommel, meube len, maar ook lijken. Natuurlijk ben je dan even onder de indruk, maar daarna ging het opruimwerk weer gewoon door. En werden er zelfs moppen getapt." De emoties komen, weten Stoutjesdijk en Meulmeester vaak pas later. Veel la ter. Stoutjesdijk: „Net alsof het dan pas tot je doordringt." Meul meester: „En vooral als het stormt. Dan komen de herinneringen weer bóven." Dat weet ook Richard Dekker, voorzitter van de dorpsraad van het destijds zwaar getroffen Nieu werkerk. Tijdens de drukbezochte herdenking in Nieuwerkerk pleitte hij voor het blijven doorgeven van herinneringen. Wethouder Wim Stouten sloot zich daarbij aan. „Het is goed en nuttig te blijven herdenken. We moeten onze ge voelens niet wegstoppen." Dat het allemaal goed gekomen is wil niet zeggen dat de aandacht voor het water mag verslappen. Burgemeester Rabelink: „Als er iets is wat de ramp van 1953 ons ge leerd heeft is dat waakzaamheid geboden blijft. Alleen als we tijdig maatregelen nemen kunnen we het water te vriend houden. Dan pas kan Nederland leven met het water." NOORDWELLE Taizé-viering in Corneliuskerk In de Corneliuskerk in Noordwelle wordt zondagavond 5 februari een Taizé-viering gehouden. In een Taizéviering zijn stilte, ge bed en liederen heel belangrijk. Voorganger is dominee Piter Goodijk en het Taïzékoor onder lei ding van Janny Lemson werkt ook mee aan de dienst. Het thema van de dienst is 'wat raakt je, wat inspireert je'. De viering begint om 19.30 uur. MIDDELBURG MIDDELHARNIS Vertoning 'Volver' tijdens filmlunch In.de serie lunchvoorstellingen ver toont Filmhuis Middelhamis maan dag 6 februari de Spaanse film Vol ver van regisseur Pedro Almodovar. De film vertelt het verhaal van drie generaties Spaanse vrouwen die al tijd een oplossing vinden. Hun le venskracht en originaliteit stellen hen in staat moeilijke kwesties te overleven. De voorstelling begint om 11.00 uur. In de pauze staat het lunchbuffet gereed. Peter Vreugdenhil uit Middelburg en Remko Bakelaar uit De Lier heb ben de Argentijnse berg Aconca gua beklommen voor de stichting Make-A-Wish Nederland. Met de beklimming haalden ze 24.000 eu ro op. Op 19 januari bereikte Bake laar de top. Vreugdenhil moest zijn poging op 6000 meter staken van wege gezondheidsredenen. 3weui> fj-mt: de dce/exda PeWiooLde. wkmties naar Hotel Miramar Si vertrek mei, |un. Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55