Politie zet in op bestrijden geweld SCHOUWEN-DUIVELAND Werken aan 'uitdaging' Hoog tijd om te slijpen Vrouwen van Nu bij elkaar almanak Stroom DONDERDAG 2 februari 2012 17 FZo WMO-rapport: veel klachten over 18 en 19 Werkplan 2012 van team Schouwen-Duiveland door Ton van den Nouweland zierikzee - De pakkans van ge weldplegers-met 25 procent verho gen en zestig procent van de ver dachten van mishandeling en be dreiging voor de rechter brengen. Dat zijn twee belangrijke doelen van de politie Schouwen-Duive land voor dit jaar. Mishandeling, bedreiging, openlijk geweld tegen personen, straatroof, overval en woninginbraken. Het komt voor op Schouwen-Duive land en dan met name in Renesse en Zierikzee. Uit de statistieken blijkt dat het aantal gevallen in 2011 gelijk is gebleven aan dat van 2010. Maar toch zet de politie er flink op in. In de weekeinden pa trouilleert een Veilig-op-Straat- team. In de zomer komen daar nog ruiters en Duitse politie bij. In Renesse treden particuliere be veiligers op als Sus-team. Vier man in het weekeinde en zes man in de zomer. Dat alles moet ër toe leiden dat 25 procent méér geweld plegers worden gepakt. Na een overval posten poli tieauto's op locaties in de buurt. Dit jaar controleert de Schou- wen-Duivelandse politie of die lo caties nog actueel zijn. Daar waar nodig worden ze aangepast. Na el ke overval wordt een buurtonder zoek ingesteld. Als het gaat om huiselijk geweld, mishandeling, bedreiging en eerge- relateerd geweld wil de politie zes tig procent van de verdachten over dragen aan het Openbaar Ministe rie. Hoe de politie dat wil berei ken, meldt het werkplan niet. Wel wordt in het werkgebied rond de Oosterschelde een 'taak-accenthou- der' aangesteld. Die registreert eer- gerelateerde geweldzaken en advi seert zijn collega's bij de aanpak hiervan. Net als de gemeente besteedt de politie dit jaar ook aandacht aan overlast door drugs in woonwij ken en bij scholen. De politie heeft bij surveillances specifieke aandacht voor jeugdige dealers. De drugsoverlast is in 2011 al gedaald. Inzet voor 2012 is een verdere da ling. Een andere prioriteit van de politie is optreden tegen zeer jon ge overtreders. Ook in Zeeland ma ken steeds meer 12-minners zich schuldig aan vèrnieling, diefstal en geweld. Op verzoek van de Schouwse politiek vult de politie de 'beleidsvrije' uren in de opval lende surveillances in de woonker nen. De politiek wil 'meer blauw op straat' zien. Tz&ExxBseeae&z zierikzee - Basisscholen 't Kof schip uit Zierikzee en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede doen mee aan het project 'De Uit daging'. In dit project bedenken kinderen een plan waarmee ze an deren op Schouwen-Duiveland ge lukkig kunnen maken. Daarna gaan ze het plan uitvoeren. De kinderen worden begeleid door coaches. Dit jaar zijn dat amb tenaren van de gemeente en mede werkers van de Rabobank. Vorig jaar is De Uitdaging voor het eerst gehouden op 't Kofschip in Zierikzee. Kinderen hebben toen zes projecten gerealiseerd. Ze zijn onder meer met ouderen naar de Zoo in Antwerpen ge weest en hebben een feestelijke dag georganiseerd voor zes ernstig zieken kinderen. De drie afdelingen van de Vrou wen van Nu van Schouwen-Duive land houden op 15 februari een ge zamenlijke avond. Op het programma staat een optre den van de Poldermodellen' uit de Hoeksche Waard. De avond wordt gehouden in het Tonnenma- gazijn in Brouwershaven, aanvang 19.45 uur. Tip? redactie@pzc.nl Deze week meldde het Openbaar Mi nisterie dat vier medewerkers van energiebedrijf Delta waren opge pakt. Dat ze over de schreef waren gegaan, was gebleken tijdens het on derzoek naar de drugshandel rond om het in opspraak geraakte bedrijf Hoogwerkersservice (HWS) Zeeland uit Kapelle. Over de redactievloer schalmde vrij wel meteen: 'Hee, vier mensen van Delta opgepakt voorfraude'. Bij die mededeling stoven verslaggevers het internet op, speurend naar de laatste tweets. Eén rijpere journalist las onverstoor baar verder in zijn krant. „Ach", grimlachte hij, „ze zullen wel stie kem stroom mee naar huis hebben genomen." renesse - Zodra de weerberichten lichte tot in Noordlaren al gereden. Inwoners in Zee- nen massaal bezoek kunnen dragen. Toch lijkt eerste paren gisteren onder handen. „Met een matige vorst en snijdende oostenwind mei- land moeten wat meer geduld hebben voor- het nu toch hoog tijd te worden om de schaat- bolling slijpen om rondjes te maken op de den, raakt Nederland in de ban van de winter, dat zij de schaatsen kunnen onderbinden. Het sen te laten slijpen. Guy Meijers, bedrijfslei- baan en wat vlakker om kilometers te ma- De eerste marathon op natuurijs is deze week duurt hier immers wat langer voordat de ijsba- der van Funshop Jonker uit Renesse nam de ken." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53