stijlvol uit 147 Wat betekent de naam Ryokucha eigenlijk? Middelburgs debat over archeologie en schatgraverij donderdag 2 februari 2012 etalage www.pzc.nl/uit Een groot deel van de collectie is gemaakt door jong ontwerptalent. Professionals, amateur-archeo logen en schatgravers ko men zaterdag in de crypte van de Abdij in Middelburg bijeen om te discussiëren over archeolo gie en schatgraverij. Dit naar aan leiding van de tentoonstelling Un derground in het Zeeuws Mu seum, die nog tot en met 15 april loopt. In het debat staan vragen centraal als: Hoe moet worden om gegaan met de kennis en objecten in particuliere graverscollecties? En blijven deze voor altijd in parti culiere handen? Het debat wordt door het Zeeuws Museum georga niseerd met medewerking van Edufact! en de Werkgroep Cultuur historie. Gastsprekers als Ron Wiel- inga (Archeologische Werkge meenschap Nederland) en Anne- marieke Willemsen (Rijksmu seum van Oudheden, Leiden) lich ten hun standpunt toe om vervol gens met een panel in discussie te gaan. In de tentoonstelling die sa men met ontwerpduo The Stone Twins gemaakt is, komen voorwer pen aan de oppervlakte die anders verborgen blijven omdat ze zich in particuliere collecties bevinden. Ook wordt stilgestaan bij de ama teur archeoloog en 'vrije' graver. Het debat is gratis bij te wonen. Aanmelden kan nog tot vrijdag 13.00 uur via 0118-653000 of rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl. Ryokucha is een winkel die zo duurzaam mogelijk pro beert te zijn. Je treft er kle ding aan waarin schadelijke stof fen zo min mogelijk gebruikt wor den en die niet gemaakt zijn door kinderen. En wat dacht je van handgemaakte sieraden? Een afge dankt brilletje of stukjes glas. Op het eerste gezicht rommel, maar dankzij de creativiteit van een aan tal enthousiaste kunstenaars en ontwerpers, worden deze kleino den gerecycled tot hippe asseccoi- res. Nieuwsgierig geworden naar het duurzame aanbod van Ryo kucha? Beantwoord dan de lezers vraag van deze week: wat betekent de naam Ryokucha? Wie het juiste antwoord met zijn of haar naam mailt naar info@ryokucha.nl, maakt kans op een Ryokucha Goo- diebag met artikelen uit de-winkel. Het antwoord op de lezersvraag van vorige week van woonaccessoi res- en decoratiewinkel Benkadoo- tje in Sint Jansteen was dat er twaalf armbanden in de glazen pot zaten. Tussen de inzendingen waren er zeven goede. Daaruit werd Sabine Vasseur uit Axel als winnaar getrokken. Voor haar ligt er een waardebon van 10 euro bij Benkadootje gereed. Laura showt haar duurzame collectie kleding. maakt van een oud brilletje. Er zit ten zelfs nog glazen op sterkte in." Opmerkelijk zijn ook de biolo gisch afbreekbare schoenen. „Daar zitten zaadjes bij. Begraaf ze in de tuin en er groeit een bloem uit. De schoenen verteren vanzelf." Ook de inrichting van de winkel is duurzaam. Laura: „De kasten zijn van gerecycled steigerhout, de rek ken van oude steigerpijpen." mode hebben." foto's Ruben Oreel UNDERGROUND in het Zeeuws Museum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47