Toveren met muziek in De Verb(l)azing 38 |uil donderdag 2 februari 2012 selectie Robbert Jan Proos De uit 's-Heer Hendrikskinde ren afkomstige cabaretier Rob bert Jan Proos neemt in zijn pro gramma Solo zijn publiek mee op een survivaltocht door de jungle van het vrijgezellenbe staan. Donderdag 2 februari, De Vroone, Kapelle, 20.00 uur. Ernst Jansz Ernst Jansz (gitaar, mondharmo nica, piano, zang) brengt samen met Guus Paat (gitaar, Hawaiian steel, dobro) in Dromen van Jo hanna nummers van Bob Dylan, die hij zelfheeft ver taald. Ook worden beelden ver toond en verhalen verteld. Vrijdag 3 februari, De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur. WMï. Mylou Frencken Cabaretière Mylou Frencken speelt haar voorstelling Mylou geeft licht. Daarin combineert ze scherpe observaties met bij vla gen absurde humor. De beste re medie tegen winterdepressies en voorjaarschagrijn. Vrijdag 3 februari, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandapime@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Ali Pankow Hoe klinkt een wiel? Komt er uit een lange buis een ander geluid dan uit een korte als je er lucht doorheen blaast? Het ant woord op dit soort vragen geeft de voorstelling De Verb(l)azing zon dagmiddag in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Het is een voorstelling in de serie KinderKlassiek. Muziektheaterge zelschap Orkater en Oorkaan teke nen voor de productie. Deze clow neske muzikale voorstelling wordt gebracht door Beppe Costa en het Eolian Ensemble. „We hebben ons genoemd naar Eolus, de God van de Wind. Ten slotte zijn we vijf blazers", zegt kla- rinettiste Cécile Rongen. Het rui me aanbod aan repertoire voor blaaskwintet motiveerde haar met vakgenoten een' eigen groepje té vormen. Zij stond in 2004 dan ook aan de wieg van het Eolian Ensem ble. „Tussentijds zijn er wel wat wisselingen geweest. Dat we met vijf vrouwen begonnen, was toe val. We willen daar ook niet per se aan vasthouden, maar in de prak tijk blijkt het wel een meerwaarde te hebben", zegt Rongen. Via Oorkaan Producties kwam het Eolian Ensemble in contact met Orkater. Oorkaan maakt muziek- voorstellingen voor kinderen tot 12 jaar. Het gaat om producties waar in allerlei soorten live muziek te horen zijn: klassieke muziek, nieu we muziek, jazz, geïmproviseerde muziek, zang en muziek uit alle hoeken en gaten van de wereld. Oorkaan Producties brengt men sen bij elkaar, die een nieuwe voor stelling bedenken. Voor De Verb(l)azing zijn dat dus Orkater en het Eolian Ensemble. „Wij mochten met een keuze aan reper toire komen. Wij kwamen met werk van Sweelinck en Bach, maar ook met heel moderne composi ties van Ligeti en Hindemith. Met die muziek zijn Beppe Costa en re gisseur Gijs de Lange aan de slag gegaan. Beppe is de aangewezen DONDERDAG 2 FEBRUARI Kapelle De Zeeuwse cabaretier Robbert Jan Proos speelt zijn programma 'Solo'. De Vroone, 20.00 uur Terneuzen Jamsessie De Pit, 20.00 uur Vlissingen Theaterloods-B presenteert eerste voorstelling: 'Het Verzet'. Scheldemondcoliege, lokaal 390, 16.00 en 20.00 uur VRIJDAG 3 FEBRUARI Aagtekerke Jaarlijkse uitvoering zangvereniging 'Nut en Genoegen'. Amicitia, 19.30 uur Domburg Voorronde HooilKoorts. Tramzicht, 20.00 uur Goes Theatergroep Alsndijk houdt Mystery persoon voor deze productie. Hij is in feite een geluidsontdekker. Hij maakt zelf ook instrumenten", vertelt Rongen. Zij is blij met het uitgangspunt dat de muziek hoofd doel is van deze voorstelling en ze ker niet alleen ter ondersteuning of sfeerversterking wordt ingezet. „Wij spelen de composities wel door elkaar, maar er zitten geen coupures in, we slaan niks over." Beppe Costa is onder meer ook be kend van 'Gebakken Mannetjes', 'Koefnoen' en 'Villa Achterwerk'. In De Verbljazing scharrelt hij rond op het podium, tussen een vrolijke verzameling huis-, tuin en keukenspullen. Hij tovert mu ziek uit alles wat hij tegenkomt. Rongen: „Voor ons is hij aanvanke lijk een soort zwerver. Wij kijken niet op hem neer, maar we mani festeren ons toch meer als de defti ge muzikanten. Wel als bijzondere Tour, met optredens op geheime locaties in de binnenstad. Uitverkocht. Start bij café Baarends, 19.30 uur Heinkenszand Ernst Jansz brengt'in 'Dromen van Jo hanna' vertaalde songs van Bob Dylan, op geluisterd met beelden en verhalen. De Stenge, 20.00 uur Krabbendijke Evi de Jean met theatervoorstelling 'Melodie van een reiziger'. De Meiboom, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Robert Jan Stips speelt en zingt aan de vleugel en vertelt verhalen en anekdo tes die aan de songs verbonden zijn. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Mylou Frencken met 'Mylou geeft Licht' (cabaret). Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Dubstep-voorronde Spectra, met Black bird, Meatcorps, Neek Dubsik en Mur- ph Sand-R. Special act is Aya. De Klomp, 20.00 uur Terneuzen Van Bij Ons. 25e editie Zeeuws-Vlaam- se Streekavond. Met: Ambras, Mathieu van Bellen, Ellen Shae, Petra.de Boevere, Anita Maas en Jan Hamelink. Presentatie: Rosemary van Nieuwenhoven. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Snow Patrol-tributeband Snow Con trol. Panta Rhei, 21.30 uur ZATERDAG 4 FEBRUARI Kortgene Dr. Downhill, geïnspireerd door pop rock uit de jaren '60-'70. Graaf van Buren, 22.00 uur Middelburg Theatergroep Duinart speelt toneel voorstelling 'Koppen Dicht', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Rock/blues Experience. De Geere, 20.00 uur Optreden Vanderbuyst is uitgesteld. De Spot typetjes met hoog opgekamde ha ren, slipjassen en stippenpanties. Beppe stoort ons als het ware een beetje tijdens het musiceren,maar in de loop van de voorstelling wor den we door de muzikale ontdek kingen toch goede vriendjes." In De Verb(l)azing wordt niks uit gelegd of toegelicht. Het is een mi mi-voorstelling waarin alleen de muziek het woord doet met als doel het publiek te verbazen. Oostburg Toneelvereniging De Plattelanders speelt 'Houtekiet'. Ledeltheater, 20.00 uur Gunz 'N Rozes brengt eerbetoon aan Guns 'N Roses. The Lane, 22.00 uur Terneuzen Cabarestafette. Drie jonge theaterma kers - Henry van Loon, Johan Goossens en Stefan Pop - spelen een deel van hun programma. Scheldetheater, 20.00 uur Porgy Sessie, ontmoeting van tiental len Zeeuwse zangers en muzikanten. Porgy en Bess, 20.00 uur Metal Battle 2012, met Bloodshift, De humanization, Legija en Xeno. De Pit, 20.30 uur Vlisssingen Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99, 20.30 uur Hybrid-avond, met het Belgische dub- stepduo Requake, Jahua en Subsonic. De Piek, 21.00 uur Wissenkerke Geluidsvinder Beppe Costa musiceert samen met het Eolian Ensemble.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38