Ja, want Emergis is veel te klein 8 21 zeeland 1 Milieudienst Rijnmond krijgt rol in toezicht Zeeuwse bedrijven donderdag Miljonair De krant 6 weken voor 18 euro! ParnassiaBavo PZC donderdag 2 februari 2012 door Willem van Dam Geachte lezer, Bijna vijf jaar vul ik des donderdags dit hoekje. Dit wordt mijn laatste schrijfsel; ik heb de vergoe ding die ik voor mijn stukjes ont vang niet langer nodig. Ik word namelijk multimiljonair. Ik ver huis straks met de complete fami lie naar een fantastisch kasteel in de Dordogne. Ik schaf mij een jacht aan waarop zelfs wijlen Prin ce de Lignac stinkend jaloers zou zijn, en drink voortaan uitslui tend nog champagne bij het ont bijt. Zeker en vast: binnenkort sta ik op de eerste plaats van de Quote 500. Hoe een eenvoudig mulo-klantje het zover kan schop pen? Dat is simpel. De voorbije weken stroomde mijn computer vol met e-mails waarin mij Coh, lucky you') grote rijkdommen in het vooruitzicht worden gesteld. Zo kreeg ik bericht van de Citi bank International PLC New York die 14,3 miljoen dollar te vergeven heeft Een zekere mr. James Hegar- ty deed mij vanuit Maleisië de hartelijke groeten en berichtte en passant dat hij met 9,5 miljoen dollar in zijn maag zit. Uit Benin kreeg ik een mail waarin mij werd gemeld dat ik na overma king van een luttel bedragje schat- hemeltjerijk zal worden. Miss Sad- af Hani uit Senegal liet weten dat God in haar is gevaren en dat zij daarom de erfenis die haar vader haar naliet (een slordige zes mil joen) onder de behoeftigen wil verdelen. De Asia Pacific Lottery Organiza tion feliciteerde mij hartelijk met een door mij gewonnen prijs van een miljoen dollar. En zo waren er nog een stuk of tien van die mails. De enige tegenprestatie die van mij werd verlangd, is dat ik mijn banknummer en nog wat an dere persoonlijke gegevens door speel. Als een hongerige hond lig ik op de deurmat te wachten tot de eerste cheque door de brieven bus glijdt. Maar het enige wat ik tot dusver ontving was een zakje chocoladereepjes van de Postcode loterij. PS: Mocht u mij volgende week toch weer op deze plaats aantref fen, dan weet u dat er iets mis is gegaan. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.n! Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten ia Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante-producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <ha28> ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon tretl u nadere Informatie aan Parnassia Bavo Croep: 7800 werknemers Begrote omzet 2011: circa 550 miljoen euro Werkgebied: RijnmondHaaglanden, Noord-Holland-Noord, lo caties in Brabant en Utrecht (in 2010:168.000 patiënten) Biedt: alle specialistische geestelijke gezondheidszorg, zoals wijkgerichte zorg, bemoeizorg, (interculturele) psychiatrie. GROEP Emergis biedt alle soorten geestelijke ge zondheidszorg. Voor professionele zorg is Zeeland soms echter te klein. Om toch kwaliteit te kunnen leveren is bijvoorbeeld de afdeling kinder- en jeugdpsychiatrie te groot voor Zeeland. Voor relatief weinig pa tiënten moet dure kennis (specialisten) in huis gehaald worden. Datzelfde geldt voor de forensische poot (geestelijke gezond heidszorg in een strafrechtelijk kader, zoals TBS met dwangverpleging). Door bezuinigingen moet nog meer gepres teerd worden met een kleiner budget. Sa- menwerkingsconstructies zijn nodig om goede zorg in Zeeland te houden. Samen werking levert alleen al op het patiënten dossier een jaarlijkse besparing van 1,2 mil joen op voor de groep. Dat staat gelijk aan 30 verpleegkundigen, stelt Parnassia. De Inspectie voor de Gezondheidszorg stelt dat Emergis op onderdelen verster king nodig heeft; samenwerking met een sterke partner kan daaraan een goede bij drage leveren. Maar, stelt IGZ, samenwer king hoeft geen fusie te betekenen. Als Emergis zelfstandig blijft, voorziet het bestuur de noodzaak afdelingen af te sto ten of te sluiten. (Delen van) kinder- en jeugdpsychiatrie, verslavingszorg en de fo rensische poot zullen dan mogelijk uit Zee land verdwijnen, meent het bestuur. Emergis zou dan in een neerwaartse spi raal kunnen belanden: panden komen leeg te staan, de kosten van onroerend goed dat niet kan worden afgestoten of verhuurd drukken op Emergis. De sterke financiële situatie kan omslaan in een tekort. Emergis is te klein om nieuwe ontwikke lingen goed op te pakken (grote investerin gen, kennis). Aanhaken bij Parnassia bete kent dat direct en zonder kosten gebruik kan worden gemaakt van de kennis, erva ring en kunde die daar is opgebouwd. Denk aan opleidingen, wetenschappelijk onderzoek, zorgprogramma's en protocol len, domotica (camera's en andere hulp middelen voor veiligheid, bijvoorbeeld bij ouderenpsychiatrie), E-learning (bijscho len personeel) en E-health (online behan delingen). Bij een fusie kunnen alle specialisaties overeind blijven en er zelfs meer mensen voor aangenomen worden. Alle locaties kunnen in stand blijven en er zijn zelfs mogelijkheden om te groeien. De kans dat banen behouden blijven is dan beduidend groter dan nu het geval is. Bij de Parnassia Bavo Groep zijn de afgelo pen jaren al veel 'nieuwelingen' aange haakt. Deze hebben altijd een verbreding van het zorgaanbod in die regio gekregen, stelt Parnassia. En al is het een grote orga nisatie, het aanbod wordt kleinschalig en dichtbij patiënten geleverd. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het toezicht op de meest risicovolle bedrijven in Zee land wordt vanaf volgend jaar be legd bij de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond (DCMR). Vanaf 1 januari 2013 zullen niet meer de gemeenten, provincie en het waterschap bedrijven controle ren of ze zich aan hun milieuver gunning houden. Voortaan ziet de regionale uitvoeringsdienst (rud) Zeeland erop toe of bedrijven vei lig zijn en geen stank en geluids overlast veroorzaken. In alle pro vincies worden zulke diensten op gericht om krachten te bundelen en kennis uit te wisselen, bleek de ze week nog eens uit een brief van staatssecretaris Joop Atsma (Mi lieu) aan de Tweede Kamer. Nu zijn in Zeeland nog - afhankelijk van wie er worden meegeteld - tus sen de 60 en 90 mensen betrok ken bij het milieutoezicht. Ze zit ten verspreid over provincie, ge meenten en waterschap. Beter, des kundiger en efficiënter toezicht moet rampen zoals in Enschede en Moerdijk voorkomen. Tegelijk moet ook geld worden bespaard. De provincie, gemeenten en water schap blijven verantwoordelijk voor het afgeven van vergunnin gen en het geven van boetes, zegt Ad de Lange van de rud-Zeeland. Het toezicht ligt voortaan wel bij de uitvoeringsdienst. Een uitzondering geldt voor bedrij ven met een zware milieuvergun ning. Zeeland telt 20 van die BR- ZO-bedrijven (waaronder Dow en Thermphos). Nu zien provincie Goes en Terneuzen daarop toe. Straks gaat de Milieudienst Rijn mond daarin een rol spelen. Wel ke precies is nog onderwerp van gesprek. De Lange: „Het is niet de bedoeling dat mensen vanuit Rot terdam toezicht op Zeeuwse bedrij ven gaan houden." Wel zal het toe zicht onder auspiciën van de DCMR worden georganiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2