ntuur in Le Touquet sport 127 Geen badmintonners zeker van ticket Londen donderdag 2 februari 2012 X&XGXS8Sg8BaS<aa de wedstrijd moeten alle deelne mers technische en administratie ve controles ondergaan. „Het eer ste jaar kwam Jeff in een circus van controles terecht", vertelt moe foto Ruben Oreel der Van Kempen. „Wij mochten niet mee, dus hij moest alles zelf regelen." „En dan kan ik ook nog geen woord Frans", vult de Souburger Jeffrey van Kempen O Jeffrey van Kempen rijdt samen met zijn zus Danielle van Kempen bij de M.O.N. (Motorsport Organi satie Nederland). Beiden mogen dit jaar de M.O.N. vertegenwoordigen tijdens het Eu ropees kampioenschap. Op zijn dertiende reed Van Kem pen zijn eerste strandcross in Vlis- singen. In 2011 eindigde hij als beste Zeeuw op het Vlissingse bad- strand. aan. „Ik kwam in een file van wachtende crossers terecht die van tafel naar tafel struinden om een stempel te halen voor elk goed te keuren onderdeel. Echt alles wordt gecontroleerd; of je wel de juiste bescherming hebt, de transpon der, alle verschillende uitlaten, een doktersverklaring in het Frans en natuurlijk je motor." Als na een paar uur alles is goédge- keurd, krijgt de deelnemer tien mi nuten de tijd om met zijn motor van het controlepunt naar het cen trum te lopen. Daar worden de duizend motoren in een afgeslo ten ruimte gezet. „Pas de volgende ochtend, vlak voordat de race begint, mag je weer bij je motor. We moeten dan met z'n allen in een colonne ach ter een jeep naar het parkoers rij den. De rit naar het strand toe is erg leuk, aan de kant van de weg staat het publiek je toe te juichen. Dan heb je echt het gevoel dat het gaat beginnen", vertelt Van Kem pen enthousiast. De familie Van Kempen vertrekt morgenavond richting Le Tou quet. Tot die tijd doet de jonge mo torcrosser het rustig aan. Hij spuit deze week zijn Yamaha helemaal schoon, haalt het apparaat nog een keer uit elkaar om alles te con troleren, neemt voldoende vitami nen, gaat nog een keer fitnessen en stapt pas in Le Touquet weer op zijn motor. door Harm Harkema AMSTERDAM - Sinds badminton in 1992 een olympische sport is ge worden, is Nederland vrijwel altijd op de Spelen vertegenwoordigd ge weest, meestal met meerdere spe lers. Vier jaar geleden nam echter in Peking geen enkele landgenoot deel. Zelfs de Chinees-Nederland se Yao Jiedie zich normaliter met twee vingers in de neus zou heb ben gekwalificeerd, voldeed we gens een blessure niet aan de kwa- Hficatie-eisen. En hoe staat het dit jaar met de olympische pretenties van de Ne derlandse badmintonners? Geen van de Nederlandse toppers kan er gerust op zijn dat Londen ge haald wordt. NOCNSF stelt een plaats bij de beste vijftien op de (opgeschoonde) wereldranglijst als voorwaarde. Valbijldatum is 3 mei. „Ze moeten allemaal aan de bak om dat te halen", zegt technisch di recteur Eline Coene, zelf in de ja ren negentig tweevoudig deel neemster aan de Spelen. Yao Jie, met haar 34 jaar niet meer de jongste, staat er met een huidi ge 21e plaats op de wereldranglijst Jihad Azzagari (midden) kopt de bal weg in het duel met Verest Sport. Op de achtergrond doelman Wybrand Boonstra. foto Willem Mieras MIDDELBURG Karter Paauwe op dreef in Kerpen De veertienjarige karter Menno Paauwe uit Biezelinge heeft bij wedstrijden om de Euro Winterbo- kaal in het Duitse Kerpen opmerke lijk goed gepresteerd. De Bevelan der kwalificeerde zich met de zes de tijd voor de races. In de eerste ra ce eindigde hij als derde en in de tweede als vijfde, wat hem de vier de plaats in het eindklassement op leverde. Voor hem eindigden meer voudig Nederlands kampioen Kie vitsbosch en de wereldkampioe nen Hanssen en Dï Martïno ZEIST Komend weekend geen amateurvoetbal De KNVB heeft zoals verwacht alle wedstrijden in het amateurvoetbal voor komend weekend afgelast. Aanleidingen voor deze algehele af gelasting zijn de huidige en de te verwachten weersomstandighe den. De afgelasting geldt voor alle dis tricten en landelijke competities veldvoetbal, inclusief de topklasse zaterdag en'zondag. Verschillende Zeeuwse clubs hebben voor ko mend weekend wel al oefenwed strijden op kunstgras ingepland. SAS VAN GENT Biljarters Korenbeurs gaan hard onderuit De uitwedstrijd van de drieban- ders van Korenbeurs/Scheldeoord in de derde divisie tegen Bottels/De Parel liep uit op een de bacle, 8-0. De bezoekers konden wijzen op het feit dat de uitslag geflatteerd was omdat Jan Westdorp met slechts één punt verschil verloor en Rinus Rijk met vier. Toch ver dienden de gastheren de overwin ning, gezien de verschillen bij Kim- mo Pankow (13 in de min) en Alf red van den Dries (8). nog het beste voor, en omdat er na het opschonen nog enkele boven haar op de ranglijst figurerende Chinesen en Japansen kunnen worden geschrapt, behoort kwalifi catie zeker tot de mogelijkheden. Ook kansen op uitzending hebben de dubbels van beiderlei kunne: Koen Ridder/Ruud Bosch staat 28 op de wereldranglijst mannen en het vrouwendubbel Lotte Jonathans/Paulien van Doornma len is 23. Ze moeten op zijn minst nog hard werken om zich voor be gin mei omhoog te werken. En dat blijkt ook uit hun programma, met nog vijf toernooien waar pun ten zijn te vergaren, in het ver schiet. „Vijf toernooien zó kort achter elkaar is veel", weet Coene. Daarom laten de meeste toppers komend weekeinde het NK. vallen. Over twee weken doen ze wel mee aan de EK voor landenteams in Amsterdam. Daar zijn wel we- reldranglijstpunten te verdienen. Of het er veel zullen worden, moet worden afgewacht. Met een beetje mazzel zouden de vrouwen tot de halve finale kunnen reiken. De mannen krijgen een zware dob ber om de kwartfinale te halen. OOSTKAPELLE Lepraloop voor het goede doel Ook dit jaar houdt Hans Corbijn weer zijn Lepraloop voor het goe de doel. De vierde editie vindt za terdag plaats in Oostkapelle. Deel nemers kunnen maximaal vier ron den van 2.5 kilometer lopen. De start is om 14.00 uur bij het par keerterrein aan de Strandweg in Oostkapelle. Daar kan ook inge schreven worden. Deelname kost vijf euro, de opbrengst gaat naar de Leprastichting. Meer informatie op www.le- pra-loop.webs.com MIDDELBURG Onverwacht verlies rolstoelbasketballers De rolstoelbasketballers van RBVM hebben in de eredivisie in en tegen Hengelo een onverwachte neder laag geleden. Het werd 62-58. In Middelburg versloeg RBVM Henge lo nog met 94-42. Bert Freriks was topscorer bij de Middelburgers met twintig punten." De reserves van RBVM boekten in Den Helder, tijdens de zesde com petitieronde, de eerste overwin ning. Na een nederlaag tegen Early Birds (6-32), werd Devedo met 26-15 verslagen. AL KHOR Lavrijssen finisht in peloton in Qatar Birgit Lavrijssen is in de eerste etappe van de Ronde van Qatar als 82e gefinisht De inwoonster van Wemeldinge, die uitkomt voor de nationale selectie, kwam na 97 kilo meter in de achterhoede van het peloton over de streep in Al Khor Comiche. De groep had een achter stand van bijna veertien minuten op de kopgroep van zeven, waarin drie landgenoten. De sprint werd gewonnen door Lavrijssens ploeg genote Kirsten Wild, de 29-jarige wielrenster uit Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27