Flip Salomé kan nog niet stoppen Van Kempen zoekt avo Sranang blijft titelkandidaat 261 s 10 donderdag 2 februari 2012 Schaatser (58) nog steeds heel snel Schaatsen is de passie van Flip Salomé. Naast zijn voltijdse werkweek bij de gemeente Sluis staat de 58-jarige Bressiaander wekelijks 24 uur op de lange ij zers. Trainen doet hij op de kunstijsbaan in Breda. In het weekeinde rijdt hij wedstrijden. door Robin Hamelink BRESKENS - Aan het begin van het seizoen dacht schaatser Flip Sa lomé nog aan afbouwen. „Ik moet toch ooit een keer stoppen", ver telt de 58-jarige inwoner van Bres- kens. „Maar toen het seizoen een maal was begonnen, had ik toch het gevoel dat ik voor een overwin ning kon gaan. Dat gaf me de moti vatie om er weer een schepje bo venop te doen. Ik ben wel van plan om te gaan afbouwen, maar zo lang ik het nog kan volhouden, ga ik door. Tien jaar geleden had ik niet gedacht dat ik zo lang zou kunnen blijven meedoen op dit ni veau. Het tempo ligt tegenwoordig hoger, maar ik kan het nog altijd bijbenen. Het is een gave dat ik dit op mijn leeftijd nog steeds kan." Half januari eindigde Salomé op de tweede plaats bij een wedstrijd van de regi.ocompetitie in Tilburg. Hij kwam enkele centimeters te kort voor de zege. Vorig jaar be haalde de Bressiaander de tweede plaats in het eindklassement van dezelfde competitie, waarin vetera nen of schaatsers uit de C-catego- rie (het derde niveau in Neder land) rondrijden uit Limburg, Bra bant en Zeeland. Ook is hij al voor het vierde jaar op rij Zeeuws kampioen op de ma rathon. Tevens is hij regerend ge westelijk kampioen op natuurijs. Bij het NK op natuurijs eindigde Salomé in december 2010 op de vijftigste plaats bij de masters. De vijfvoudig Zeeuws kampioen op de marathon heeft geen idee wanneer hij er daadwerkelijk een punt achter zet. Al geruime tijd wacht Salomé op een opvolger. Een kandidaat is Joerec Cijsouw uit Oostburg, zoon van Kees Cijsouw, Nederlands skeelerkam pioen in 2007 bij de masters. Joe rec reed onlangs op de Weissensee mee in de Alternatieve Elfsteden tocht. Daarin reed hij de honderd kilometer. Die voltooide hij in 3.35-46 uur. Salomé haalt nog altijd genoeg vol doening uit het schaatsen. „Er zijn ook andere dingen die ik graag doe. Zoals het noorderlicht in- Noorwegen zien, langlaufen in Scandinavië of lekker met een sneeuwscooter rondcrossen." Vorige week was Salomé nog in Oostenrijk om daar het KPN NK Open masters te rijden. De Bressi aander werd veertiende. Hij reed de zeventig kilometer in 2.07.31 uur, zeven seconden langzamer dan winnaar Rudi Groenendal. „Ik kon mee met de besten en geluk kig was het weer fantastisch. Je zit dan een hele week in Oostenrijk. Doordeweeks train je en op zater dag is dan de grote wedstrijd. Nu het koud is en de gemalen in Friesland bijna allemaal stilstaan, zou Salomé mogen starten als er een Elfstedentocht komt. „Ik ben een potentiële deelnemer. Ik ben een van de gelukkigen die uitge loot is voor dit jaar. Het is natuur lijk koffiedik kijken of de tocht der tochten er werkelijk komt. Laat het eerst maar eens flink vriezen en dan zien we wel verder." urr BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Bottles/De Parel - Korenbeurs/Scheldeoord 8-0: Etienne van Damme - Kimmo Pankow 35-22, 42; Theo Platjouw - Jan Westdorp 35-34, 65; Cor de Jon ge - Alfred v.d. Dries 30-22, 59; Peter Snelders -Rinus Rijk 30-26, 61. SCHAATSEN Techendorf (Oos). Open Nederlands kam pioenschap marathon. Mannen, 100 km: 1 Stroetinga 2.40.29, 2. Ariëns, 3. Timmerman, 4. Groeneveld,- 5. Bergsma, 6. Van de Pol, 7. Uithoven, 8. Fabriek, 9. Bruggink, 10. Juffer mans. Vrouwen, 70 km: 1. Van der Wal 2.03.27, 2. Last-Kijk in de Vegte, 3. Muusse, 4. 't Hart, 5. Soemanta, 6, De Vries 0.20. SCHIETINGEN Ovezande. Pelotonschieting 1Willem Teil 3 (Ovezande) 63-40; 2. Willem Teil 1 59-37; 3. Zorgvlied 1 (Ellewoutsdijk) 51-35; 4. St.Sebas- tiaan 2 (Kloetinge) 50-32; 5. Zorgvlied 2; 6. St.Sebastiaan 4 45-32; 7. Spes Nostra 3 (Ove zande) 45-30; 8. Zeelandia 2 (Ovezande) 45-27; 9. Spes Nostra 1; 10. St.Sebastiaan 3 41-26. Persoonlijk kampioenschap: 1. J. Boonman (Ovezande) 21-11; 2. P. Wagenaar (Kloetinge) 21-6; 3. B. Vermeulen ('s-Heeren- hoek) 19-6; 4. D. Roozen (Nieuw- en St.Joos- land) 18-17; 5. L. Rentmeester (Ovezande) 17-15; 6. D. Wagenaar 17-14; 7. P. Rentmees ter (Ovezande) 17-9; 8. W. Fayaars (Hoogerhei- de) 17-6; 9. J. Kopmels ('s-Gravenpolder) 17-5; 10. D. Boonman (Ovezande) 16-12. Wip 1. 1e hoofdvogel H. Franse (Kwadendam- me), 1 e zijvogel A. Bongers (Ovezande), 2e zij vogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 1 e kal en 1e O.K P. Rentmeester (Ovezande), 2e kal P. Wagenaar (Kloetinge), 2e O.Kal A. Rentmees ter (Ovezande), 1 e klep W. van lersel (Ovezan de), 2e klep B. Vermeulen, 3e klep J. Rentmees ter (Ovezande). Vliegende vogel C. de Jonge (Soranus II), P. Wagenaar. Wip 2: 1e hoofdvo gel j. Rentmeester, 2e hoofdvogel A. Bongers (Zeelandia), 1e zijvogel en 4e kal J. Vermeule (Ovezande), 2e zijvogel A. Rentmeester, 3e zij vogel D. Boonman (Willem Teil), 4e zijvogel P. Wagenaar, 1e kal F. Koens (Spes Nostra), 2e kal J. de Vugt (Oud-Gastel), 3e kal W. van ler sel. Meeste kleine vogels j. Buijsrogge (Goes). WIELRENNEN Ronde van Qatar voor vrouwen. Eerste etap pe, Camel Race Track-Al Khor Corniche, 98 km: 1. Kirsten Wild, nationale selectie, 2.16.50, 2. Chloe Hösking, Team Specialized zt., 3. Ellen Van Dijk, Team Specialized zt, 4. Ju dith Amdt, GreenEdge-AIS zt., 5. Trixi Wor- rack. Team Specialized zt., 6. Loes Gunnewijk. nationale selectie, zt., 7. Alexis Rhodes, GreenEdge-AIS zt., 8. Monia Baccaile MCipolli- ni op 02.16, 9. Charlotte Becker Team Speciali zed, zt., 10. Jessie Maclean, GreenEdge-AIS zt., 82. Birgit Lavrijssen, nat. selectie, op 14.01. Ster van Bessèges, mannen. Eerste etappe, Baucaire-Belegarde, 148 km: 1. Nacer Bou- hanni, FDJ-BigMat 03:30:25, 2. Marcel Kittel 1t4i zt., 3. Bobbie Traksel, Landbouwkrediet, 4. Jean-Pierre Drucker Accent.jobs-Willems Ve randa's zt., 5. Kris Boeckmans Vacanso- leil-DCM, zt., 6. Samuel Dumoulin Cofidis zt., 7. Jure Kocjan, Team Type 1, zt., 8. Yannick Martinez, La Pomme Marseille zt., door Sj'oera van der Horst OOST-SOUBURG - Motorcrosser Jef frey van Kempen (19) rijdt zondag voor de derde keer mee in de strandcross van Le Touquet, één van de grootste strandcrossen van Europa. De Yamaha-rijder staat met zijn 250CC 2-takt machine aan de start "met meer dan duizend an dere coureurs. Maar voordat Van Kempen zijn motor mag starten op het Franse zand, moet er nog een hoop geregeld worden. Nee, zenuwachtig is Jeffrey van Kempen niet. „Dat ben ik eigenlijk nooit, ik zie wel hoe het loopt vertelt de inwoner van Oost-Sou burg, die vanaf zijn zevende crosst. Het is niet de eerste keer dat hij meedoet aan de strandcross van Le Touquet. „Een crossvriend belde ons op en vertelde over een zware strandcross in Frankrijk", vertelt zijn moeder. „Een parkoers van zeventien kilometer, waarbij je drie uur lang op de motor zit Er zijn meer dan duizend deelne mers. Echt iets voor Jeff Niet veel later stonden we dus voor het eerst op Le Touquet" In 2010 startte Van Kempen in de jeugdklasse en werd hij van de honderd rijders derde in zijn cate gorie en zevende overall. Vorig jaar reed hij vanwege zijn leeftijd mee met de senioren en werd toen van de 1050 starters als 69e af- Dit jaar gaat Van Kempen voor het gele vestje. De eerste vijftig rijders krijgen zo'n vestje en de daarbij horende voorkeursbehandeling. „Als je in het geel rijdt, mag je vooraan starten. Je krijgt ook een betere plaats in de pitch en het Franse publiek juicht extra hard voor je. Wie wil dat nou niet? Met maandenlange voorbereiding, een hoger startnummer en een grotere tank denkt Van Kempen dit jaar beter te kunnen presteren. „Nu start ik op de 69e plek. Dat zijn achthonderd motorcrossers minder die ik moet inhalen. Daar komt bij, dat ik de laatste keer een tank had waar maar negen liter in kon. Daardoor moest ik om de twee ronden tanken, dat kostte Jeffrey van Kempen legt de laatste hand aan zijn motor. me tijd aangezien de meeste rij ders een ronde langer doorreden voordat ze een pitstop maakten. Nu heb ik een tank waar negen tien liter in kan", vertelt Van Kem pen tevfeden. De organisatie ach ter Le Touquet is erg streng, verge lijkbaar met de Dakar-Rally. Maar ook daarop is Van Kempen deze keer goed voorbereid. De dag voor door Barry van der Hooft GOES - De topper in de eerste divi sie tussen de zaalvoetbalteams van FM Sranang en Verest Sport was gisteravond een tactisch steekspel, waarbij de doelpunten duur wa ren. Bij rust leidde de thuisploeg met 1-0, vijf minuten voor tijd stond het 2-1. Het was een minima le marge, die de Goese formatie dankzij treffers van Jihad Azzagari en Ugur Kahveci toch nog wist uit te bouwen (4-1). Sranang legde daarmee de koplo per over de knie en hield de eigen titelkansen levend. Want de achter stand op Verest Sport werd ver kleind tot twee punten, al speelde Sranang wel één duel meer. „Toch kunnen wij nog kampioen wor den, of in ieder geval promove ren", klonk het overtuigend uit de mond van Gaffin de Meza. „Daar hebben we ook de ploeg voor. Als we maar respect voor elkaar heb ben en niet op elkaar beginnen te zeiken. Dan zijn we tot veel in staat" Dat zeuren bleef gisteravond in het overgrote deel van het duel achterwege. Opvallend was dat Sra nang lange tijd het geduld op kon brengen dat juist die stugge Bra bantse tegenstanders altijd zo ken merkt. Wachten op dat ene gaatje, wachten op die ene kans, die dan meteen verzilverd wordt. Verest Sport probeerde dat spelletje ook weer in Sportpunt Zeeland te spe len, maar stuitte op een uitblinken de Sranang-doelman Wybrand Boonstra. „Discipline, dat is het sleutelwoord", zei coach Ramon Dahoe. „We zijn echt gegroeid. Zo spelen we nu al een aantal weken en dat levert punten op." Het duurde lang, heel lang voordat het publiek in Goes de eerste tref fer mocht begroeten. Ugur Kahve ci zette er zijn handtekening on der, één minuut voor rust (1-0). Drie minuten na rust gebruikte Jo nathan Constancia zijn snelheid om de 2-0 te maken, maar dertig seconden later kwamen de Braban ders alweer terug in de wedstrijd (2-1). Constancia raakte nog een keer de paal, Kahveci kreeg geel (en een tijdstraf van twee minu ten), maar met drie veldspelers hield Sranang de voorsprong vast. Om het daarna definitief af te ma ken. De sterk spelende Ryan de Regt gaf de derde Goese treffer op een presenteerblaadje aan Jihad Azzagari, die daarna zelf aan de ba sis stond van het laatste doelpunt. Azzagari bediende Kahveci, die voor 4-1 zorgde. De overwinning zorgde voor opluchting en' vreug de, met nog zes competitieduels voor de boeg. De debutant staat er goed voor en kan zomaar kam pioen worden. Als dat lukt, heeft Zeeland volgend seizoen een der by in de eredivisie: FM Sra- nang-Groene Ster Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26