sport 125 Stroetinga wil meer titels Niels Mesu en Antwan Tolhoek verrassen op de Weissensee Fiorentina verbijsterd over mislukte transfer donderdag 2 februari 2012 TECHENDORF - Als er een handlei ding 'hoe beslis ik een massas print' zou bestaan, zou die door de BAM-ploeg geschreven kunnen zijn. Het beproefde recept van de rappe schaatsers van coach Jillert Anema leverde gisteren weer een overwinning op. En wat voor één. Met het binnenhalen van het Open NK op het natuurijs van de Weissensee pakte Arjain Stroetinga voor de tweede keer in zes weken tijd een hoofdprijs. Eerder won hij de nationale titel op kunstijs. De BAM-formatie verdiende de ze ge. Die verzette simpelweg het meeste werk tijdens de 100 kilome ter lange rit tussen de Oostenrijkse bergen. Voor Stroetinga is het nog niet genoeg. De automonteur heeft zijn zinnen gezet op het NK in eigen land en laat daar zo nodig de Alternatieve Elfstedentocht van zaterdag voor schieten. Arjan Stroetinga wint het Open NK op natuurijs. Hij verslaat Crispijn Ariens (tweede van rechts) en Karlo Timmerman (links), foto Vincent Jannink/ANP FLORENCE - Technisch directeur Pantaleo Corvino van Fiorentina neemt het Ajax kwalijk dat de transfer van Mounir El Hamdaoui dinsdag niet is doorgegaan. „We hebben om dinsdag 15.00 uur een contract naar Aj.ax verzonden. Ajax had die verbintenis kunnen tekenen en terugsturen. Maar dat gebeurde niet. Wel kreeg ik rond 18.30 uur een verzoek om een bankgarantie. De banken waren toen al dicht. Ik was echt verbijs terd", reageerde Corvino. „Uiteindelijk kregen we om 19.30 uur alsnog een bevestiging van Ajax. Dat terwijl we tot 19.00 uur de tijd hadden. Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Hoe amateuris tisch kun je zijn?" Ajax en Fiorentina waren akkoord over een afkoopsom van 2 miljoen euro, die door allerlei bonussen kon oplopen tot ruim 3 miljoen eu ro. Danny Blind, technisch direc teur van Ajax, benadrukte dinsdag avond al dat het hem niet zozeer om die bankgarantie ging. „Het ging om de ontbinding van het contract van El Hamdaoui met Ajax", zei hij. „El Hamdaoui en zijn zaakwaarne mer stelden aanvullende voorwaar den. Daar konden we niet aan vol doen." De belangenbehartigers van El Hamdaoui overwegen naar de rechter te stappen. Zij vinden dat Ajax de loopbaan van de spits moedwillig beschadigt en onder zoeken of het contract van de spits kan worden ontbonden. El Hamdaoui komt niet meer voor in de plannen van hoofdtrainer Frank de Boer. Hij is niet meer wel kom bij de hoofdmacht en traint en voetbalt dit seizoen met jong Ajax. door René van Stee TECHENDORF - Uiteraard leverde Niels Mesu met zijn twintigste plaats op het open NK marathon- schaatsen op de Oostenrijkse Weis sensee gisteren een prestatie van formaat. Maar ook de klassering van Antwan Tolhoek sprong in het oog. Op een kleine acht secon den van winnaar Arjan Stroetinga finishte de zeventienjarige'Yerseke- naar op de 51e plaats. „Echt gewel dig. Vooral omdat ik het honderd kilometer prima kon volhouden en zeker ook omdat ik de jongst ge klasseerde deelnemer was", zei de jeugdige Bevelander. Tolhoek, die een bevroren oog op liep, reed voortdurend mee in de grote groep. De laatste kilometers zat hij zelfs nog voorin. „Maar bij de eindsprint viel ik stil. Begrijpe lijk, want ik had al heel veel gege ven." De omstandigheden waren rede lijk zwaar, vond de Yersekenaar. mSmamSaSBBSSBBmsammamSBBBSSBSSUfaUSUea SURREY Mogelijk vierde wissel in voetbalwedstrijd Tijdens een voetbalwedstrijd mo gen trainers wellicht een vierde wissel toepassen in de verlenging. De internationale spelregelcommis sie bespreekt dat idee op 3 maart. Het medisch comité van de Fifa on dersteunt dit voorstel, omdat het de gezondheid van spelers kan be schermen en positief kan werken op het niveau van de wedstrijd. MELBOURNE Van 't Schip vertrekt bij Melbourne Heart John van't Schip vertrekt na dit sei zoen bij Melbourne Heart. De 48-ja- rige oefenmeester wil na enkele ja ren in Australië terug naar Europa. Oud-international Van 't Schip werkt sinds oktober 2009 bij Mel bourne Heart. Dit seizoen staat zijn ploeg na negentien wedstrij den in de middenmoot van de A-League, die nog enkele maanden doorloopt „Er stond aardig wat wind. Ook waren er behoorlijk wat stukken met veel scheuren erin. Ik ben nog een keer gevallen, maar gelukkig kon ik snel terug aansluiten." Zaterdag is Tolhoek ook van de partij tijdens de Alternatieve Elfste dentocht. Daarin rijdt hij maxi maal honderd van de tweehon derd te verrijden kilometers. „In opdracht en uit zelfbescherming. Het is niet verstandig om nu al zo diep te gaan", was daarvoor zijn verklaring. Niels Mesu zal zaterdag daarentegen zeer diep gaan. Zijn twintigste plaats op het open NK, als beste B-rijder, was een bevesti ging van de goede vorm waarin hij verkeert. In de eerste divisie schreef de Middelburger zes wed strijden op zijn naam. Volgend sei zoen rijdt hij in de topdivisie, het hoogste niveau, voor het team van De Haan Westerhoff Eén van zijn ploeggenoten wordt Crispijn Ariëns, winnaar van de KPN Marathon Cup en gisteren FRANCEVILLE Ghana en Mali naar kwartfinale Ghana en Mali hebben zich gekwa lificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Afrika Cup. Ghana had aan de 1-1 tegen Guinee genoeg om winnaar van groep D te worden. Mali bereikte de laatste acht dankzij een zege op Botswa na: 2-1. Seydou Keita was de match winnaar. De speler van Barcelona maakte het beslissende doelpunt. ROTTERDAM Feyenoord strikt transfervrije Janmaat Feyenoord heeft verdediger Daryl Janmaat (22) vastgelegd tot 2015. Hij komt na dit seizoen transfer vrij over. Janmaat speelde in de jeugd al voor Feyenoord. Vitesse legde dinsdagavond vlak voor het sluiten van de transfer markt Irfan Hadzic van Zulte Ware- gem vast. Trainer Van den Brom was verrast over de komst van de 18-jarige spits uit Bosnië. tweede op het open NK. Erwin Mesu stapte gisteren na zo'n tach tig kilometer uit de wedstrijd. Op het moment dat er hard werd ge jaagd op de kopgroep ging hij on deruit. De Walchenaar hield aan die val een beurse heup over. Hij slaagde er niet meer in terug te ke ren in de grote groep. „Balen na tuurlijk, want ik had goede benen. Ik zat ook voortdurend mee voor in. Ik heb verder geen schade opge lopen, maar uit voorzorg ben ik ge stopt", vertelde hij. Net als broer Niels richt Erwin Me su zijn pijlen op de Alternatieve Elfstedentocht. Daarin zal hij zijn ploeggenoot Bram Bruschke van Habovo Bwaste, een kanshebber op de eindzege, ondersteunen. Er win Mesu .verwacht een slijtage slag. „Er wordt min twintig gra den voorspeld. Met wat wind en misschien sneeuwval erbij, kun nen we onze borst natmaken. En ik hoop natuurlijk iets moois te kunnen laten zien." RIJSWIJK Sneeuw hindert Italiaanse Serie A Hevige sneeuwval hinderde giste ren het competitieprogramma van de Italiaanse Serie A. Wegens het winterse weer werden de voetbal duels Atalanta Bergamo-Genoa, Sie- na-Catanïa en Bologna-Fiorentina afgelast. Om dezelfde reden ging dinsdaga vond de wedstrijd tussen Parma en Juventus al niet door. ROSARIO Hockeysters treffen Nieuw-Zeeland De Nederlandse hockeysters ne men het vandaag in de kwartfinale van de Champions Trophy op te gen Nieuw-Zeeland. De 'Kiwi's' ein digden door de nederlaag tegen Duitsland (1-3) als laatste in poule B. Het duel in Rosario begint 16.30 uur Nederlandse tijd). De andere kwartfinales: Duitsland-Ja- pan, Groot-Brittannië-Zuid-Korea en Ar- gentinië-China. 1- -N?:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25