1953 weer boven zeeland 121 Middelburgse wateren krijgen officiële namen Alp-clip over Zeeuwse berg kraker YouTube Beter horen? Ga naar Beter Horen Debat over 'misleiding' rond de Scheldekraan 95 Al 100 jaar Wandeling voor spierziekte ALS donderdag 2 februari 2012 De vraag die de verslaggever in 1953 stelde is uiteindelijk positief beantwoord. Rabelink: „Ja het is goed gekomen. Dankzij de hulp uit binnen- en buitenland, maar eerst en vooral dankzij de enorme wilskracht van de mensen zelf en hun vermogen om na de ramp de draad weer op- te pakken, hoe groot het persoonlijk verlies soms ook was." Bram Stoutjesdijk (76) uit Tholen en Gerrit de Meulmeester (75) uit Zierikzee kunnen zich helemaal 'Het is goed gekomen. Eerst en vooral dankzij de enorme wilskracht van mensen' vinden in de woorden van burge meester Rabelink. Stoutjesdijk was achttien jaar ten tijde van de ramp en hielp bij het opruimen. „Er spoelde van alles aan. Rommel, meubelen, maar ook lijken. Na tuurlijk ben je dan even onder de indruk, maar daarna ging het op- ruimwerk weer gewoon door. En werden er zelfs moppen getapt." De emoties komen, weten Stout jesdijk en Meulmeester vaak pas la ter. Veel later. Stoutjesdijk: „Net alsof het dan pas tot je door dringt." Meulmeester: „En vooral als het stormt. Dan komen de herinnerin gen weer boven." Dat weet ook Richard Dekker, voorzitter van de dorpsraad van a^,iMiMtw»MW»wwfi.inrnMm|ffiw'i'r'iiin'irigriiiwiw>'''iiii"iBii Nü alles: voor de helft van de helft! Lange Zelke 48, Vlissingen T.: 0118 412119 Hypotheken en financiële stress EstatePlan Dam 77 Middelburg Tel. 0118-64 09 15 E-mail alex@estateplan.nl Sgf Web www.estateplan.nl ESTATEPLAN MIDDELBURG - De waterwegen- naar Arnemuiden en richting Nieuw- en Sint Joosland krijgen ook een officiële naam. Volgens het Middelburgse college van burgemeester en wethouders bestond er veel onduidelijkheid over welke naam voor welk deel geldt. Om aan alle verwarring een einde te maken is dus nu officieel besloten dat het gedeelte tussen het Kanaal door Walcheren tot aan de driesprong het Arnekanaal heet. Het water dat vanaf de drie sprong naar Nieuw- en Sint loos- land enerzijds en tot aan de Nieuwlandseweg in Arnuiden heet voortaan het Arnemuidse Ka naal. En het Oude Gat, ten oosten van de-Nieuwlandseweg, heet nu ook officieel Oude Gat. Het water tussen de haven in Nieuw- en Sint Jooslanland en de driesprong heet in de volksmond nu nog Kanaal door de Oude Ar- ne. Maar dat is een historisch ge zien onjuiste naam. „De Oude Ar- ne heeft nooit op deze plek gele gen. Op oude kaarten wordt dit water regelmatig dit water met Ar- nemuidensche Kanaal aangeduid." Het college hèeft die naam, zij het in moderne spelling, in ere her steld. Gemeenten zijn overigens verplicht om de naam van wate ren officieel vast te stellen. De watersnoodramp van 1953 wordt op Schouwen-Duiveland op meerdere plaatsen herdacht. In Nieuwerkerk was, net als in Ouwerkerk, veel animo voor het bijwonen van de plechtigheid. foto Dirk-Jan Gjeltema door Henk Boot het destijds zwaar getroffen Nieu werkerk. Tijdens de drukbezochte herdenking in Nieuwerkerk pleitte hij voor het blijven doorgeven van herinneringen. Wethouder Wim Stouten sloot zich daarbij aan. „Het is goed en nuttig te blijven herdenken. We moeten onze ge voelens niet wegstoppen." Dat het allemaal goed gekomen is wil niet zeggen dat de aandacht voor het water mag verslappen. Burgemeester Rabelink: „Als er iets is wat de ramp van 1953 ons ge leerd heeft is dat waakzaamheid geboden blijft. Alleen als we tijdig maatregelen nemen kunnen we het water te vriend houden. Dan pas kan Nederland leven met het water." BRESKENS - De clip van het carna valslied Alp voor de Zeeuwse kust van Zeeuwse Peter (Edy van Driel), geboren in Terneuzen, en Heidi Weinhaus (Petra de Boevere) uit Breskens is al bijna 47.000-keer be keken op YouTube. - Het filmpje is de meest bekeken carnavalskrakers van 2012. Zelfs ruim voor de immens populaire Duifmeneer met 'Hoe'. Ook op de website van VARA-dj Giel Beelen dingt het liedje van Edy van Driel en Petra de Boevere mee naar de 'minst slechte carnavalshit 2012'. Vanaf vandaag kan worden ge stemd via giel.vara.nl. Het liedje is gebaseerd op het idee van journalist en oud-wielrenner Thijs Zonneveld om in Nederland Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800-020 01 59 (gratis) voor een vestiging bij u in de buurt. De hoorspecialist door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - POV-raadslid Tobias Meijers roept het college van Vlis singen op het matje over de be-' sluitvorming rond de Schelde kraan. Volgens Meijers is die name lijk niet kies geweest. De LPV diende op vrijdag 20 ja nuari een initiatiefvoorstel in om samen met de raad te besluiten de torenkraan op te knappen, en niet langer op het college te wachten. Dat voorstel zou vanavond aan de orde komen in de raadsvergade ring. Het college deelde vorige week dinsdag echter mee dat ze ak koord gaat met de restauratie. Het LPV-voorstel was dus niet meer nodig. Geen probleem vol gens die partij, maar wel volgens oppositiepartij POV. Want, stelt haar enige raadslid Tobias Meijers, het college passeert de raad. En dus heeft hij een interpellatiedebat -een zwaar politiek middel om in formatie van het college te krijgen over een actueel en vaak politiek gevoelig onderwerp- hierover aan gevraagd. Dat debat gaat vanavond plaatsvinden in de raadzaal. Ook vraagt Meijers aandacht voor een alternatieve Scheldekraan op het terrein van Stoomtrein Goes- Borsele. Volgens hem is restauratie daarvan veel goedkoper. een nepberg van tweeduizend me ter hoog aan te leggen. Daarop kunnen Nederlandse wielrenners hun klimcapaciteiten ontwikke len. 'Alp voor de Zeeuwse kust' is ontsproten aan het brein van Edy van Driel. Het is een après-skinum- mer, waarin Zeeland aan een rond borstige Oostenrijkse wordt aange prezen als een land dat naast mos sels en bolussen ook tal van ber gen telt. Zoals 'Middelberg, Seroos- berge, Melisberge, Biggeberge en Waterlandbergj e'. Rond de clip is een hype ontstaan. Maar De Boevere, ook bekend van haar tweets als Het meisje van de Slijterij, gaat er niet mee op de planken. „Ik heb het veel te druk. Hooguit als verrassingsact wil ik me nog wel één keer in dat pakje steken." GOES - ALS Zeeland houdt zater dag 4 februari het wandelevene ment 'ALS Stap voor Stap de we reld uit'. Er zijn vier wandelingen uitgezet op Zuid-Beveland (5, 10, 15 en 20 km). De 5 km tocht is ook begaanbaar voor mensen in een scootmobiel. De start is om 10 uur bij revalidatiecentrum de Linden- hof in Goes. Deelname kost 5 euro (5/10 km), 7,50 euro (15/20 km) of 15 euro (gezin). Na de wandeling wordt een gratis lunch aangebo den. Daarom graag wordt aanmel den op aanmelden@alszeeland.nl. Alle opbrengsten komen ten goe de aan onderzoek naar en behan deling van de spier-/zenuwziekte ALS. www.ALSZeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21