Kou eist 100 levens Ijspegels uit tunnel PZC Ol Eilanders trotseren kou voor sobere herdenking Emergis werkt naar fusie toe Voetbalrellen in Egypte: 73 doden DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 2 februari 2012 I 254e jaargang nr. 28 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 Zonnig, maar koud -4° PZC BINNENLAND Meekijken mag, maaralleen op zijn voorwaarden 10 en 11 PODIUM Kinderklassiek in de Concertzaal Middelburg uitgids OUWERKERK - Een blik zegt meer dan duizend tersnood roept 59 jaar na dato nog steeds emo- put een krans bij het rampmonument. Commissa- woorden. En wie gistermorgen de gezichten be- ties op. Burgemeester Gerard Rabeiink roerde ris van de koningin Karla Peijs (links in blauwe keek van hen die de kou trotseerden om in Ou- het aan in zijn speech; de ramp is een gebeurte- jas) en Deltacommissaris Wim Kuijken woonden werkerk de herdenking van de ramp yan 1953 bij nis die nog steeds merkbaar is op het eiland. Ra- de plechtigheid bij. foto Dirk-Jan Gjeltema te wonen, wist genoeg. De herinnering aan de wa- belink (m) legde samen met wethouder Ad Verse- pagina 20/21bij storm komt ramp 1953 weer boven Oosten Europa lijdt onder extreem winterweer; Siberische kou op skipistes in de Alpen KIEV - Vooral het oosten van Euro pa zucht onder de winterse vries kou. Het kwik is op sommige plaat sen onder de -30 gedaald. Er zijn al bijna honderd doden te betreu ren. Bijzonder zwaar getroffen is Oek raïne. Daar zijn binnen een week door de kou al 43 mensen omgeko men. Gisteren werden opnieuw 13 doden gemeld, nadat het kwik in de nacht tot -33 was gedaald. Hon derden mensen zijn met bevrie zingsverschijnselen in ziekenhui zen opgenomen. Duizenden men sen krijgen in door de overheid in gerichte schuilplaatsen eten en drinken. De autoriteiten hebben duizenden scholen geslóten. In Polen steeg het dodental naar 20. In de nacht van dinsdag op woensdag vielen zeven sterfgeval len te betreuren. Onder de doden zijn twee mannen die ondanks de vrieskou waren gaan vissen. In Roemenië zijn al 14 doden te be treuren. In delen van de hoofdstad Boekarest viel dinsdagnacht de stadsverwarming uit. In Bulgarije zijn 10 sterfgevallen ge registreerd. In de stad Sevlievo in het Balkangebergte is een tempera tuur van -31,4 graden gemeten. In Tsjechië zijn twee nieuwe sterfge vallen door de kou gemeld: het kwik daalde tot -29. In Slowakije vielen twee doden bij een tempera tuur rond -24. fn Duitsland kwam een vrouw om het leven die on- s^^swsBssBgsias^scs^ssssssssösaaiiiimvataxiKff. TERNEUZEN - Driemaal daags halen medewerkers van NV Westerschel- detunnel ijspegels van het dak bij de inrit van de oostbuis. De stalag- tieten ontstaan door het vochtige klimaat en het droge weer. De ijspegels van 10 cm of langer wor den met een telescoopstok verwij derd, om te voorkomen dat ze af breken en op voertuigen vallen. Daarvoor wordt het verkeer vanaf Terneuzen korte tijd stilgelegd. danks de kou was gaan zwemmen in een meer in Saksen-Anhalt. Wintersporters in de Alpen moe ten de komende dagen rekening houden met extreme kou op de pistes. In nacht en ochtend kan op plekken een temperatuur van -30 tot -40 graden worden gehaald. Skiërs wordt geadviseerd maatrege len te nemen tegen de kou. pagina 4/5: instituten oneens over aanhouden koudegolf PORT SAID - De autoriteiten in Egypte hebben gisteravond het le ger ingezet om spelers en suppor ters van voetbalclub Al-Ahly weg t;e halen uit het stadion in Port Said, waar eerder op de avond ze ker 73 doden vielen tijdens ongere geldheden. Er zijn onder meer twee helikop ters naar het stadion gestuurd om mensen in veiligheid te brengen. pagina 24: oorlog in stadion GOES - In maart wordt de knoop doorgehakt: gaat de Zeeuwse in stelling voor geestelijke gezond heidszorg Emergis zelfstandig ver der, of komt er een fusie met de veel grotere Parnassia Bavo Groep? De cliëntenraad heeft een negatief advies klaarliggen, CZ 'volgt het proces kritisch', de OR wil betere argumenten horen. En de Inspec tie voor de Gezondheidszorg stelt dat samenwerking wellicht nodig is voor de kwaliteit, maar niet per se in de vorm van een fusie hoeft. pagina 2/3: voor- en nadelen fusie pagina 3: commentaar DE STELLING Emergis moet niet fuseren Reageer op pzc.nl UW MENING 390 reacties Ik maak me geen zorgen over de waardedaling van mijn huis eens nnnRnm 60% oneens Wild wonders of Europe 8-deligeDVD serie Kijk op www.pzc.nl/DVD 8"711688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1