Concurrentiestrijd zeeland 119 Geen gesjouw meer met boeken Muzeeum krijgt nieuwe directeur, Weber keert terug als conservator Nu Kortingen tot wel 70% donderdag 2 februari 2012 De CSW ziet de iPad niet als een wapen in de concurrentiestrijd met andere scholen. Teamleider Maurice Dechamps van de mavo-onderbouw: „We hopen dat de ouders kiezen voor goed onderwijs. Niet omdat de school een leuk apparaatje uitdeelt." "Gity"\ Langeviefe 57, MiddeCèurg 0118-635215 Op de gehele collectie Blouses en rokken al vanaf 10.00 door Rens Wisse MIDDELBURG - Leren op een iPad, dat lijkt CSW-leerlingen een stuk leuker dan die ouderwetse boe ken. Beau Riemens, Softe Remijn, Evelien Cannoo en Esther Westen- eng, leerlingen op de locatie Toor- op in Middelburg, zien het iPad-plan van hun school wel zit ten. „Het lijkt me veel makkelijker om mee te werken", zegt Beau. „Je hoeft niet meer al die zware boe ken mee te nemen in je tas." Haar klasgenote Esther vindt de iPad een veel leukere manier van werken. „Iedereen heeft veel meer interesse voor computers dan voor boeken. Het is voor ons veel leu ker op deze manier." De meiden zijn niet bang dat de iPad stiekem gebruikt gaat worden voor spelletjes. „En anders kun nen ze er misschien een wacht woord op zetten, zegt Evelien. De meiden denken dat de lesstof in elk geval een stuk toegankelijker zal worden, zeker bij vakken zoals Engels, waarbij boeken heel veel worden geraadpleegd. Esther: „Ie dereen kan zien'waar de leraar het over heeft, ook als je achterin de klas zit." Evelien: „Als je dyslexie hebt, is het denk ik wel handig. Je kunt je oordopjes in doen en de tekst voor laten lezen." Aan al die apparaten hangt wel een prijskaartje, maar dat maakt volgens Esther niet veel uit. „Voor veel schoolspullen moeten onze ouders nu ook al heel veel betalen. Ik denk niet dat het echt veel ver schil maakt." Een mogelijk nadeel van de tablet computer van Apple is het feit dat je er minder snel op kunt typen dan op een 'ouderwets' toetsen bord. Volgens Sofie hoeft dat niet meteen probleem te zijn. „Je kunt er ook en toetsenbord voor kopen als je dat nodig hebt." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het bestuur van het Maritiem Muzeeum in Vlissingen gaat op zoek naar een nieuwe di recteur. De huidige, Wilbert We ber, keert na zijn 'groot kerstver lof terug als conservator. Dat zijn de partijen, samen met de gemeente Vlissingen als Webers werkgever, met elkaar overeengeko men. In deze constructie blijft We ber doen waar hij goed in is, aldus Cees Friesema, vice-voorzitter van het bestuur. „Daar heeft de staf, be staande uit drie personen, uitdruk kelijk om gevraagd. Er ligt geen blokkade meer voor Weber om te rug te keren. Zaken zijn uitgespro ken, er zijn zelfs excuses gemaakt, de draaikolk is tot rust gekomen. Het gaat op dit moment lekker in het museum. En het zal Weber soms moeite kosten dingen los te laten, maar iedereen is blij met de ze oplossing." Zoals het er naar uitziet, is Weber medio februari terug in het mu seum. Dan neemt financieel mana ger Casper Mink nog twee weken de directiefunctie waar, en dan gaat hij het museum verlaten voor een nieuwe baan bij een grote in ternationale organisatie. Vanaf dat moment zit het mu seum dus zowel zonder directeur als zonder financiële man. Lastig, erkent Friesema. „Daarom hebben wij als bestuursleden besloten de directie zolang waar te nemen. We zijn met zevenen. De een is be kend met personeel en organisatie, de ander met financiën, weer een ander met museale zaken. Dat gaat ons lukken, maar het moet zeker niet te lang duren." Overwegen om slechts één functie open te stellen, met het oog op be zuinigingen en samenwerking met het Zeeuws Museum in het ver schiet, doet het bestuur overigens niet. „Dit museum heeft een direc teur nodig. Een met een organisa torische, zakelijke visie." MIDDELBURG Muziekquiz stichting Griffioen de Wijk Stichting Griffioen de Wijk houdt vrijdag 3 februari haar Foodnaster Muziekquiz. De quiz bestaat uit zes ronden. Deelname is geheel gratis. De quiz begint om 20.30 uur. De ingang van het wijkgebouw is bij het Eurodrome aan de Europa- laan. VLISSINGEN Gratis introductieles tango El Amante El Amante geeft op woensdag 8 fe bruari een gratis introductieles in Vlissingen. De les is om 20.00 uur in de Jungle Lounge in Cine City. De les is niet alleen voor danspa ren. Ook singles zijn ook welkom om eventueel nieuwe danskoppels te vormen. VLISSINGEN Uitleg onderzoek stamboom op internet HCC houdt vanavond in Vlissin gen een bijeenkomst over stam boomonderzoek via het internet Deze avond zal er uitleg gegeven worden over hoe de gebealogische site GEDCOM werkt in Aldfaer en HAZA21. Aanvang: 19.30 uur in wijkcentrum Open Hof. AAGTEKERKE Nut en Genoegen geeft concert De zangvereniging Nut en Genoe gen uit Aagtekerke houdt vrijdag haar jaarlijkse uitvoering onder lei ding van Marcela Simons-Clarisse. Het concert wordt gegeven in ge bouw Amicitia aan de Agathastraat en begint om 19.30 uur. De en treeprijs bedraagt 5 euro, kinderen tot en met 12 jaar hoeven niet te be talen. Teamleiders Hans Gerritsen (vmbo, r) en Leonard van Moolenbroek (vwo) van de CSW leggen elkaar de zegeningen van de iPad uit. foto Ruben Oreel Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555 Ontdek de Costa de Lisboa en de Estremadura Hotel Mirema' Si „en. vertrek me.. |w»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19