iPad vervangt schoolboeken Te weinig steun ondernemersfonds Overval op cafetaria WALCHEREN almanak Stroom Spijkeren voor de koolmezen DONDERDAG 2 februari 2012 Trouwen mag in Veere straks op iedere iocatie 20 en 21 GOES - Vogelbescherming Nederland kan tevre den zijn. Al ver voor de Week van de Nestkast, die pas 13 februari begint, zijn er in Goes al een kleine veertig nestkastjes bijgekomen. Kinderen kwamen ze gisteren eigenhandig timmeren bij het Milieu Educatie Centrum in De Hollandsche Hoeve in Goes. Onder leiding van biologiestu dent Matthijs van der Werf lijmden ze eerst een kastje stevig in elkaar om het vervolgens met spij kers nog degelijker te maken. Koolmeesjes, die graag in stevige houten kastjes broeden, zijn nu al bezig om goede plekjes te zoeken. Daar kun nen ze zo lang het vriest ook lekker schuilen voor de kou. zie ook www.Z2.nl foto Willem Mieras doorMaurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen en Oost- Souburg krijgen vooralsnog geen ondernemersfondsen waaruit acti viteiten en investeringen kunnen worden betaald. Onder winkeliers is te weinig draagvlak om mee te betalen. De Vereniging Winkelcentrum Vlissingen (VWV) heeft een stem ming gehouden over de oprichting van een ondernemersfonds voor de binnenstad. Van de 300 onder nemers hadden er 155 moeten stemmen, waarvan er 100 vóór hadden moeten stemmen. Uitein delijk kwam de VWV vijf stem mers te kort (150) en ook het aan tal voorstanders was net te gering: 95, dus 5 te weinig. „Het' was nipt, maar de teleurstelling is groot", rea geert voorzitter Pim Kraan van de winkeliersvereniging. Hij geeft de hoop echter niet op. Een tweede ronde behoort tot de mogelijkhe den. Dan zouden de ambities ver laagd kunnen worden, zodat de on dernemers ook minder hoeven te betalen. „Zo ging het ook in Ter- neuzen en Bergen op Zoom en daar bleek bij een tweede ronde wel voldoende steun." Of er een tweede ronde komt, blijkt binnen twee weken, ver wacht Kraan. „Eerst moeten we de teleurstelling verwerken en daama analyseren waarom er onvoldoen de draagvlak is en wat we daaraan kunnen doen." Komt er helemaal geen ondernemersfonds, dan is er dit jaar geen Sinterklaasintocht in Vlissingen en brandt er geen kerst verlichting, waarschuwt hij. „Daar hebben we dan echt geen geld voor." Het ondernemersfonds had voor Vlissingen-centrum 135.000 euro moeten opbrengen, dat voor Oost-Souburg 25.000 euro. Ook in Souburg is te weinig draagvlak bij winkeliers en ook daar komt moge lijk een tweede ronde. MIDDELBURG - Cafetaria Lammers aan de Banckertstraat in Middel burg is gisteravond overvallen. De overval werd gepleegd rond 22.30 uur, aldus de politie. Voor zover nu bekend is volgens de politie niemand bij de overval gewond geraakt. De politie vermoedt dat er twee daders waren, hun signalement is nog niet bekend. Ook over de eventuele buit was gisteravond laat nog niets bekend. De beide daders zijn in onbekende richting gevlucht. Agenten zijn direct een onderzoek gestart. Een speurhond werd inge zet om mogelijk een spoor van de daders op te pikken. De techni sche recherche werd opgeroepen om sporen in en om het cafetaria af te nemen. Tip? redactie@pzc.nl Deze week meldde het Openbaar Mi nisterie dat vier medewerkers van energiebedrijf Delta waren opge pakt. Dat ze over de schreef waren gegaan, was gebleken tijdens het on derzoek naar de drugshandel rond om het in opspraak geraakte bedrijf Hoogwerkersservice (HWS) Zeeland uit Kapelle. Over de redactievloer schalmde vrij wel meteen: 'Hee, vier mensen van Delta opgepakt voorfraude'. Bij die mededeling stoven verslaggevers het internet op, speurend naar de laatste tweets. Eén rijpere journalist las on verstoorbaar verder in zijn krant. „Ach", grimlachte hij, „ze.zullen wel stiekem stroom mee naar huis heb ben genomen." CSW vraagt ouders eigen bijdrage van tientje per maand voor mobiel elektronisch leersysteem door Henk Postma MIDDELBURG - Het schoolboek heeft z'n langste tijd gehad. Scho lieren halen straks alle lesinforma- tie uit de iPad. Op Walcheren begint de CSW er komend schooljaar al mee. De helft van de nieuwe leerlingen krijgt daar dan, in plaats van het gebruikelijke boekenpakket, een iPad mee naar huis. De Christelijke Scholengemeen schap start het project in de vesti gingen te Middelburg. Het gaat om alle eerste vmbo-klassen, en om één eerste mavo-klas. Ook- in het tweetalig vwo worden de boeken vervangen door een draagbaar computertje met aansluiting op het internet, al betreft het daar niet de iPad, maar de modernste laptop: de Macbook Air. Al met al bijten zo'n 150 CSW-leer- lingen vanaf het nieuwe schooljaar het spits af Binnen twee jaar krij gen alle nieuwe leerlingen ermee te maken, zo is de bedoeling. De CSW verwacht van de ouders een maandelijkse eigen bijdrage van ongeveer tien euro voor een iPad of vijftien euro voor een Macbook. Maar per saldo, zegt vmbo-teamlei- der Hans Gerritsen, is dat voor de meeste ouders eerder een lasten verlichting dan -verzwaring. „Want nu is het nog zo dat leerlin gen thuis een eigen computer no dig hebben, of moeten werken op die van hun ouders. Dat is straks niet meer nodig. Alles gaat dan via iPad of laptop." Ouders hoeven ook geen schoolagenda's, rekenma chines of atlassen meer te kopen. „Dat zit allemaal al in de iPad. Die koppelt het leren los van de thuis- omgeving. In de scholen zelf maakt de iPad de computerlokalen overbodig. Het brengt meer rust op school, en biedt tal van nieuwe leermogelijkheden'. Opleidingen binnen het ROC over wegen ook de boeken te vervan gen door de iPad. Er loopt daar een proef binnen een klas voor la boratoriumtechniek in Vlissingen. Dat bevalt erg goed, zegt woord voerder Carlo Smolders. pagina 18 en 19: nöoit meer sjouwen VLISSINGEN Oranjefonds draagt bij aan werkleerbedrijven De werkleerbedrijven van Emer- gis, met name het project Man 2.0, krijgt opnieuw een bijdrage uit het Oranjefonds, 25.000 euro. Het pro ject Man 2.0 helpt mannen die een zekere afstand hebben tot de maat schappij hun sociale netwerk uit breiden. In Vlissingen en Terneu- zen draaien de werkleerbedrijven al volop. In februari beginnen twee bedrijven in Middelburg en Goes. MIDDELBURG Klimmers halen geld op voor Make-A-Wish Peter Vreugdenhil uit Middelburg en Remko Bakelaar uit De Lier heb ben de Argentijnse berg Aconca gua beklommen voor de stichting Make-A-Wish Nederland, de vroe gere Stichting Doe Een Wens. Met de beklimming van de berg in de Andes haalden ze 24.000 euro op. den. Zij hebben de cheque inmid dels overhandigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17