De hete aardappel 'Baby Doe' buitenland 19 Breivik wil interview geven op tv Moslima's krijgen eigen taxi Fly-drives PORTUGAL KRAS NL woensdag 1 februari 2012 PerSQnen Vertrek: 2/4 t/m 22/10 tips: de klippen van Cabo de Sao Vicente, de havenstad Faro, Portimao en de badplaats Albufeira inclusief vlucht, verblijf en huurauto Vertrek: 13/2 t/m 22/10 tips: botanische tuinen in Funchal, wandelen langs de levada's, de zeewaterzwembaden en Santana inclusief vlucht, verblijf en huurauto w. kras.nl/flydrive-madeira waarom zou je meer betalen Vertrek: 2/4 t/m 22/10 tips: eindeloze wandeltochten, het Sao Bras fort, de thermale bronnen, het Vuurmeer en walvisspotten inclusief vlucht, verblijf en huurauto w.kras.nl/flydrive-azoren Inclusief huurauto! 8- t/m 15-daagse individuele vliegreizen I] .De Haïtiaanse ex-dictator Duvalier kan niet meer wor den aangeklaagd. Hijzelf leeft intussen comfortabel in het land waar hij ooit een schrikbewind voerde. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Honderdduizenden Haïti- anen leiden twee jaar na de verwoestende aardbeving nog altijd een miserabel bestaan in tenten kampen, maar voor Jean-Claude Duvalier (6o) is het leven in zijn vaderland goed. De ex-dictator keerde in januari 2011 onverwachts terug na vijftien jaar ballingschap in Frankrijk, en bezoekt sindsdien chique restaurants in Port-au-Prin- ce, geeft speeches en laat zich beju belen door zijn aanhangers. Niet als verketterde paria - Duvalier moest door een volksopstand in fe bruari 1986 vluchten waarmee een einde kwam aan zijn vijftienjarig bewind -, maar als beroemdheid beweegt hij zich door het land. Rechter Carves Jean oordeelde dat aanklachten wegens mensenrech tenschendingen tegen Duvalier zijn verjaard. Slachtoffers van zijn regime hadden vrijwel direct na zijn terugkeer drie zaken aange spannen, maar dat blijkt nu tever geefs. Duvalier zou zich alleen voor corruptie en verduistering van overheidsgeld hoeven verant woorden, waar hij hoogstens vijf jaar cel voor kan krijgen. De zoon van dictator Francois 'Pa pa Doe' Duvalier kwam in 1971 aan de macht. Tot hij in 1986 werd afgezet leidde hij net als zijn vader een schrikbewind. Duizenden poli tieke tegenstanders werden ont voerd, gemarteld en vermoord. Daarbij leefde Duvalier, bijge naamd 'Baby Doe', in exorbitante rijkdom op kosten van de staat. Hij zou een half miljard dollar uit de staatskas hebben gestolen. Duvalier vervolgen is echter prak tisch onmogelijk, want hij heeft nog altijd veel aanhangers in Hati. Bij aankomst vorig jaar werd hij opgewacht door duizenden fans, vooral jongeren die hem niet zelf hebben meegemaakt en alleen de verhalen kennen dat het straatar me Hati onder hem veiliger en rij ker was. Recentelijk is hij zelfs weer een pu blieke persoonlijkheid geworden. Zo hield hij in december een toe spraak op de Universiteit van Gonaves, Haiti's tweede stad, die enthousiast werd ontvangen door de studenten. En eerder deze maand was hij ook al bij de offi ciële herdenking van de aardbe ving, waar hij werd begroet door president Michel Martelly en Bill Clinton. Niemand wil zijn handen aan de 'hete aardappel' Duvalier branden. Een proces tegen Baby Doe zou te veel druk leggen op de toch al instabiele regering. zie onze website:buitenland Een interview metBaby Doe' tijdens zijn verblijf in Parijs DAMASCUS 'Bijna honderd doden op een dag in Syrië' Geweld in Syrië heeft eergisteren aan zeker 96 mensen het leven ge kost. Dat hebben twee belangrijke oppositiebewegingen gisteren ge zegd. Daarmee is afgelopen maan dag een van de bloedigste dagen sinds het begin van de opstand in Syrië.De centrale provincie Homs zou met 76 doden het zwaarst zijn getroffen. Niemand durft Haïtiaanse oud-dictator Duvalier aan te pakken uit angst voor chaos Een groep linkse Franse senatoren heeft de Constitutionele Raad giste ren gevraagd de wet te blokkeren die de ontkenning van de genocide op Armeniërs verbiedt. De groep zegt 72 handtekeningen te hebben verzameld van senatoren die tegen de wet zijn. De Constitutionele Raad kan bekijken of wetgeving niet in strijd is met de grondwet. OSLO - De Noorse moordenaar An ders Behring Breivik zal voordat zijn proces begint, een televisie-in terview geven. Dat meldde het Noorse persbureau NTB gisteren. De moordenaar van 77 mensen heeft het interview toegezegd aan 'een groot buitenlands mediabe drijf, aldus onderdirecteur Goran Nilsson van de gevangenis waarin Breivik zit. Het is niet bekend uit welk land de journalisten komen. De Noor heeft andere verzoeken voor een vraaggesprek afgewezen. Breiviks advocaat Geir Lippestad heeft zijn cliënt ontraden inter views te geven. Het proces tegen Breivik begint op 16 april. Breivik heeft niet met media gesproken sinds zijn daad en arrestatie in juli. van de Dag van de Revolutie van het Karen-volk. De KNU-president drong er bij zijn volgelingen op aan hoopvol te blijven over de vredesonderhande lingen met de regering van Myanmar. Hoewel er een bestand is, waarschuw de hij hen ook op het ergste te zijn voorbereid. foto Rungroj Yongrit/EPA BERLIJN - Wie 'Muslimtaxi' hoort en op de website een karavaan ka melen ziet staan, denkt aan een slechte grap. Maar de onlinedienst www.muslimtaxi.de is bloedse rieus. Oprichter Salem Reid, een 24-jarige student van Iraakse kom af en woonachtig in Norderstedt, ziet 'een gat in de markt': het ge scheiden rijden van mannen en vrouwen. Islamitische vrouwen kunnen intekenen op autoritten van andere moslima's. Moslim mannen rijden met moslimman nen mee. „Veel islamitische zusters en broe ders klaagden dat ze niet bij een ge wone liftcentrale terecht konden, omdat daar de door de islam voor geschreven scheiding der seksen niet gehanteerd wordt", zegt Reid. Het beste aan zijn idee vindt hij dat lifters en bestuurders tijdens de rit over de islam kunnen pra ten. Daarom kunnen ook niet- moslims van de dienst gebruik ma ken. Hij hoopt dat zo een 'dialoog' tot stand komt. En ja, meerijden met moslims is ook een 'uitnodi ging' om tot de islam te komen. „Dat is de taak van iedere mos lim", aldus Reid. Met zijn site werpt hij zich ook op als beschermer van het moslimhu welijk. Gemengd liften leidt tot af faires en scheidingen, meent Reid. MAPUTO Voedselhulp voor Mozambikanen Het Wereldvoedselprogramma (WFP) gaat aan meer dan 80.000 mensen in Mozambique voedsel hulp leveren. Nadat deze maand twee tropische stormen in het Afri kaanse land hebben huisgehouden, hebben ongeveer 16.000 gezinnen hulp nodig om te overleven. Zij zit ten nu'in tijdelijke opvanglocaties, waar onvoldoende voedsel is. MOSKOU Lancering collega's Kuipers uitgesteld Rusland heeft een lek gevonden in de raket die drie nieuwe beman ningsleden moet brengen naar het ruimtestation ISS, waarin zich de Nederlander André Kuipers be vindt. De Sojoez zou op 30 maart vertrekken, maar dat is met zeker 30 dagen uitgesteld. Dat liet de Rus sische ruimtevaartorganisatie Ros- kosmos gisteren weten. TEL AVIV Vader sluit dochter 9 jaar op in badkamer Een man uit de Westelijke Jordaan- oever wordt ervan verdacht zijn dochter negen jaar lang te hebben opgesloten in een badkamer. De nu 20-jarige vrouw mocht alleen naar buiten om te koken, te was sen en het huis schoon te maken. Dat zegt het Israëlische Openbaar Ministerie, dat de vader en stief moeder gisteren aanklaagde. PARIJS Senatoren bestrijden Franse genocidewet André Kuipers BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Prijzen zijn per pê-soon. tenzij anders veniie.'o'. Prijzen ü\n exclusief.nsetvetingikoslen en G^faiöiJeiJeii/öncft. 3S&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9