binnenland 17 Meijsing literair geroemd prominent Poederbrief bij Ziggo na blokkade Pirate Bay Uw oude stoel is 250.- waard! 690.- Ontdek de grootste collectie bij de zitspecialist! EEKAANBIEDING! Bon voor een gratis brochure Medisch dossier later door de versnipperaar woensdag 1 februari 2012 Kk-'m of groof, aliijd op uw maai. Deze week: tot 50% korting op diverse showroommodelien* Sta-op fauteuil Olivia Veel fauteuil voor een scherpe prijs. We nodigen u graag uit om 't met eigen ogen te zien. Eerst thuis proefzitten? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Dhr Mevr Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen Zo ziet u direct of het past! 0341 - 26 06 76 Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk05_P2_pzc Zonder postzegel opsturen naar- Prominent. Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeeï www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 mende twee jaar vijftien ervaren professionales dertig vrouwen gaan coachen. foto Koen van Weel/ANP UTRECHT - De politie heeft gister middag het hoofdkantoor van ka bel- en internetbedrijf Ziggo in Utrecht korte tijd afgesloten nadat er een poederbrief was bezorgd. Het bleek loos alarm. Wat de brief precies bevatte is niet duidelijk, maar het was in elk geval niet het gevaarlijke anthrax, aldus een poli- j| tiewoordvoerder na onderzoek. In J het hoofdkantoor werken onge- I veer vijfhonderd mensen. Gisternacht was Ziggo begonnen met de emstreden blokkade van de downloadsite The Pirate Bay. Of de brief daarmee te maken heeft, is niet duidelijk, zegt de poli tie. Met de blokkade voldoet Ziggo aan het vonnis van de rechtbank in Den Haag. Die had afgelopen maand Ziggo en provider XS4AII hiertoe opdracht gegeven in een rechtszaak die was aangespannen dpor de stichting Brein. Ziggo gaat wel in hoger beroep te gen het vonnis. Het bedrijf vindt dat een intemetprovider niet de 1 rol van politieagent opgedrongen mag krijgen. Ook XS4AII gaat in beroep, maar zal eveneens de site blokkeren. Via The Pirate Bay kun nen internetters mediabestanden - vaak illegale kopieën van muziek en films - uitwisselen. Brein, dat opkomt voor de rechten van de en tertainmentindustrie, heeft ook UPC en T-Mobile verzocht de downloadsite te blokkeren. DEN HAAG - Het kabinet wil dat me dische gegevens langer worden be waard. De wettelijke bewaar termijn gaat van vijftien naar twin tig jaar. Dat staat in het wetsvoor stel Cliëntenrechten zorg. Artsenkoepel KNMG roept haar le den al twee jaar op geen oude dos siers meer door de versnipperaar te laten gaan of van de computer te verwijderen. De organisatie loopt daarmee vooruit op de plan nen van het kabinet. Volgens de KNMG handelen art sen, die medische dossiers langer bewaren, niet in strijd met deze wet. Te vroege vernietiging kan volgens de artsenkoepel-de kwali teit en continuïteit van de zorg juist belemmeren. De Gezondheidsraad pleit al jaren voor langer bewaren van de dos siers. De gegevens zijn tegenwoor dig langer van belang omdat erfelij ke factoren bij steeds meer aandoe ningen een rol blijken te spelen. Schrijfster Doeschka Meij sing is maandagavond op 64-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Am sterdam aan de gevolgen van een zware operatie. Ze leed aan kan ker. De geboren Eindhovense heeft een omvangrijk literair oeuvre op haar naam staan, varië rend van verhalen en gedichten tot essays en romans. Ze sleepte daar vele prijzen mee in de wacht. Eind jaren zeventig trad Meijsing aan op de literatuurredactie van het weekblad Vrij Nederland. Tien jaar later ging ze als literatuurredac teur aan de slag bij Elsevier. In 1974 kwam haar eerste boek uit: De ha nen en andere verhalen. In 1980 ont ving ze de Multatuliprijs voor Tij ger, tijger! De doorbraak bij het gro te publiek bereikte Meijsing in 2000 met de roman De tweede man. Ze werd ermee genomineerd voor de AKO Literatuurprijs. Met de roman 100 procent chemie uit 2002 behaalde ze een nominatie voor de Libris Literatuur Prijs. Het boek kan worden gezien als een opmaat tot Moord, haar deel van de roman Moord Doodslag die ze in 2005 schreef met haar broer Geerten Meijsing. Het maken van dit dubbelboek ging niet zonder slag of stoot, zei ze in interviews. In het werk van Meijsing stonden regelmatig kwetsbare buitenstaan ders centraal. Hoofdpersonages vluchten geregeld in ironie en hun fantasiewereld. Een sterk autobio grafische roman werd Over de lief de, die ze in 2008 publiceerde. Met het boek won ze de AKO Litera tuurprijs, de F. Bordewijkprijs en de Opzij Literatuurprijs. De ro man, waarvan ook de filmrechten zijn verkocht, ging inmiddels 150.000 keer over de toonbank. In Over de liefde schreef Meijsing over stukgelopen liefdesrelaties. Zelf had de schrijfster een relatie met meerdere vrouwen, onder wie Xandra Schutte, hoofdredac teur van het opinieweekblad De Groene Amsterdammer. Meijsing zei later in interviews dat haar verbro ken relatie met Schutte, toenmalig hoofdredacteur van Vrij Neder land, model stond voor de roman. Over de liefde werd Meijsings laat ste boek. De complicaties van een zware operatie werden de schrijf ster maandag fataal. NW^dage-n - Er is geen mooiere dag dan een dag die eindigt in een relaxfauteuil van Prominent. Heerlijk! Uw eigen plek in huis, waarin u na een lange dag aan een fascinerende avond begint. Deze week is het extra aantrekkelijk om uw eigen fauteuil te bestellen, u krijgt name lijk 50% korting op diverse showroommodellen!* Ruilt u liever uw oude zitmeubel in, dan krijgt u maar liefst 250.- retour voor uw oude stoel** of 500.- voor uw oude bank!** Kom naar de show room en kies een relaxte fauteuil én profiteer van tijdelijk heel veel voordeel. Welkom! De 50% kortingsactie is alleen geldig op bepaalde showroommodellen. Exclusief Hoeker. "Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op maat Geldig t/mg feb^niet geldig ic.rnandere actiégr Niet geldig i.e.m andereacties Van ipef6.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7