Zorg over verkoop tanks 61 binnenland I Naar Schotland met DFDS Seaways Maxima steunt vrouwelijke ondernemers DFDS Msr SEAWAYS Mr woensdag 1 februari 2012 Indonesië wil overtollige Leopards door Sander Zurhake DEN HAAG - Het ministerie van De fensie blijft voorlopig stil over een eventuele verkoop van honderd overtollige Leopardtanks aan Indo nesië, hoewel een Indonesische de legatie het wapentuig is komen in specteren. De transactie is contro versieel vanwege de vermeende mensenrechtenschendingen tegen- de eigen bevolking in Indonesië. De kans is klein dat de Tweede Ka mer de verkoop zal toestaan. Op dit moment is er een meerderheid van het parlement tegen de export van Leopards naar Indonesië. De PW omdat het pertinent te gen de levering van wapens is aan islamitische landen, de oppositie vanwege zorgen over de mensen rechtensituatie. Volgens Kamerlid Arjen El Fassed van GroenLinks zijn de Leopards vanwege de geografie van het land, dat voornamelijk bestaat uit eilanden en ondoordringbare oer wouden, grotendeels onbruikbaar voor conventionele oorlogvoering. „Het enige nut van die tanks is dan nog repressie van de eigen be volking." Zo zou de inheemse bevolking van West-Papoea nog altijd onder drukt worden door het Indonesi sche leger. En volgens diverse men senrechtenorganisaties zouden commando's - de Kopassus - van het leger in de jaren negentig op Oost-Timor als doodseskader heb ben huisgehouden. In Indonesië zeifis ook een discus sie losgebarsten of de koop van Ne derlandse tanks wel door moet gaan. Dit debat komt voort uit zo wel praktische overwegingen als verontwaardiging over de Neder landse kritiek. Zo vinden parle mentariërs het slecht voor de ei gen wapenindustrie als hun mili tairen de meeste wapens blijven importeren. Daarnaast is er ook twijfel over de inzetbaarheid van Nederlandse tanks. Geen brug op het platteland van Indonesië zou sterk genoeg zijn om de loodzware tank te dra gen. Maar er is ook morele verontwaar diging. Dat juist Nederland, dat on langs zelf nog excuses moest ma ken aan Indonesië voor het door Nederlandse soldaten aangerichte bloedbad in het Javaanse Rawage- de in 1947, kritiek heeft op de men senrechtensituatie valt verkeerd. DEN HAAG - Prinses Maxima geeft in Den Haag het startschot voor het programma WE keep on growing. Naast haar minister Maxime Verha gen van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie. Het programma wil vrouwelijke ondernemers steu nen. WE staat voor Women Entrepe- neurs. De bedoeling is dat de ko- I T1 7-daagse bungalowvakantie inclusief overtochten Ontdek nu het prachtige Schotland, het land bij uitstek voor natuurliefhebbers en rustzoekers. Maar ook ook voor golffanaten en liefhebbers van whisky. Ayrshire is het wal halla voor liefhebbers van golf, meer dan 40 banen staan tot uw beschikking. Deze streek wordt gedomineerd door prachtige kastelen en sterk afwisselende landschappen. Een 'must see' is het eiland Arran, ook wel Schotland in het klein genoemd. Een uitstapje naar dit eiland maakt de rest van Schotland een bijzaak.... Uw verblijf De eerste en laatste nacht van deze vakantie bent u te gast aan boord bij DFDS Seaways. U parkeert uw auto aan boord en geniet van de diverse restaurants, bars en de nachtclub. In Schotland is Brunston Castle uw thuis. Een volledig inge richte lodge die van alle gemakken is voorzien. Op 12 km van het park ligt de grillige kustlijn met beschutte stranden maar ook hoge kliffen en prachtige vergezichten. Kleine kleurige vissersdorpjes nodigen uit voor een bezoek. Het binnenland biedt veel bossen en prachtige natuurgebieden met kastelen en ruines. Of u kiest voor een echte Schotse golf experience. Informatie en reserveringen: www.dfds.nl/WEG12 (geen reserveringskosten) of bel DFDS Seaways via 0255-54 6666 o.v.v. WEG12. Voor deze aanbieding zijn flexibele tarieven van toepassing, gebaseerd op vraag en aanbod. Hoe eerder u boekt, hoe goed koper u reist. ANVR voorwaarden van toepassing - Informatie en tarieven onder voorbehoud van omissies en drukfouten categorie reizen autovakanties Adviesprijs vanaf 157,- p.p. Lezersprijs vanaf 141,- p.p. Periode 19/2-28/3 29/3-25/4 10/5-30/6 26/4-9/5 29/8-24/10 1/7-28/8 Inbegrepen -Twee nachten aan boord in binnenhut met eigen douche en toilet - Vervoer van uw auto aan boord (max. 1.85 m hoog) - Vier nachten in een luxe bungalow inclusief electra, bedlinnen, handdoeken en eindschoonmaak -Op basis van logies Prijs v.a. 141,- 160,- 175,- 247,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6