op bonus bij banken binnenland 15 weekendcompany0 Afghaan met pubers mag blijven Middelbare scholen moeten van minister gestaakte lesuren inhalen 3 dagen Maastricht in 4* hotel! Vaqactie.1 fc&*uariaoia woensdag 1 februari 2012 DEN HAAG 'Geen homotherapie bij Different' RIJSWIJK Advocaat krijgt richtlijn voor werving De Inspectie voor de Gezondheids zorg is langs geweest bij' zorgorga nisatie Different en heeft niet kun nen vaststellen dat daar een veelbe sproken homotherapie wordt gege ven. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) antwoordde dat gisteren op vragen van diverse partijen uit de Tweede Kamer. Eer der ontstond ophef over de christe lijke therapie waarbij homo's en lesbiennes hun seksuele gevoelens zouden leren onderdrukken. Advocaten gaan een landelijk proto col opstellen met voorwaarden waaronder zij cliënten mogen wer ven. Hoewel er al regels zijn, is vol gens de Nederlandse Orde van Ad vocaten voor veel advocaten nog onduidelijk wat wel en wat niet is toegestaan. Afgelopen zomer ont stond beroering omdat er geruch ten de kop opdoken dat strafrecht advocaten binnen de muren van ge vangenissen cliënten zouden ronse len. DEN HAAG D66 laakt inzet voor winnares staatsprijs Nederland had meer diplomatieke middelen moeten inzetten om de dochter van de Chinese advocate Ni Yulan over te laten komen. Wel licht had zij dan de Mensenrechten- tulp in ontvangst kunnen nemen, stelt D66-leider Alexander Pechtold. Hij vindt dat de ambassa de in Peking openlijker had moe ten optreden. Minister Uri Rosenthal (Buiten landse Zaken) zou de bronzen tulp, een staatsprijs voor merisenrech- tenverdedigers, gisteren hebben uit gereikt aan dochter Dong Xuan. DEN HAAG Laatste Cito-toets groep 8 in februari De vrijwillige Cito-toets volgende week is hoogstwaarschijnlijk de laatste op die manier afgenomen test voor basisschoolleerlingen. Mi nister Marja van Bijsterveldt (On derwijs) heeft gisteren een wets voorstel naar de Tweede Kamer ge stuurd voor een verplichte centrale eindtoets voor taal en rekenen voor leerlingen van groep 8. Deze wordt vanaf 2013 ingevoerd in het reguliere basisonderwijs en afgeno men in april. Het speciaal onder wijs volgt in het schooljaar 2015-2016. kwam bespreken. Fractievoorzitter gisteren een debat met de premier ren bot bij een poging premier Rut- Arie Slob van de Christenunie is aanvroeg over de uitkomst van de te met spoed naar de Kamer te roe- boos op de gedoogcoalitie omdat informele Europese top in Brussel, pen over de cao's. De gedoogcoali- volgens hem WD, CDA en PW Rut- kreeg hij alleen steun van de opposi- tie blokkeerde ook deze poging, te uit de wind houden. Toen Slob tiepartijen. Ook de PvdA ving giste- foto Lex van Lieshout/ANP dertiende maand en andere delen van gewoon beloningsbeleid moge lijk blijven'. PvdA en SP willen dat hun wet gaat gelden voor banken en verze keraars die in Nederland een ver gunning hebben. Dat zou beteke nen dat de wet ook buitenlandse banken die in Nederland actief zijn, treft, maar niet de werkne mers van een Nederlandse bank die op een buitenlandse vestiging werken. Het kabinet wil een bonusverbod bij banken die door de staat wor den gesteund. PvdA en SP gaan een stuk verder. „Dat wetsvoorstel gaat alleen over bonussen voor be stuurders en geldt alleen voor ban ken voor de periode dat ze door de staat gesteund worden", aldus Ewout Irrgang, Kamerlid van de SP. Hij en Plasterk hopen op steun van in elk geval de PW en GroenLinks voor een meerderheid in de Tweede Kamer. Maar die lijkt vooralsnog niet waarschijn lijk. GroenLinks vreest dat bij een ver bod op bonussen de basissalaris sen fors omhooggaan en er per sal do weinig verbetert. De PW pleitte eerder in de Ka mer nog voor het met terugwerkende kracht terughalen van bonussen die waren uitge keerd bij door de staat gesteunde banken als ING, ABN Amro en SNS Reaal. Een verbod op bonussen in de he le financiële sector gaat PW-Ka- merlid Roland van Vliet te ver. „Dat steunen we alleen bij staatsge- steunde banken." DEN HAAG - Dt Afghaan Abdul Mo mand en zijn twee puv^i,;^„ren met de Nederlandse nationaliteit kunnen in ons land blijven. Mo mand dreigde uitgezet te worden, maar minister Gerd Leers (Immi gratie) maakt een uitzondering vanwege 'individuele omstandighe den', aldus een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren. Als hij was uitgezet, had Momand noodgedwongen zijn kinderen moeten meenemen naar zijn land van herkomst. De Afghaanse man, die al vijftien jaar in Nederland woont, kon ze niet achterlaten, omdat zijn vrouw in 2006 is overle den. De kinderen, vijftien en zes tien, spreken geen Afghaans. Mo- rechtersl%®LSÉe k^toe van ven, maar kreeg eerder maand van de Immigratie- en Na turalisatie Dienst, (IND) te ver staan dat hij toch moest vertrek ken. Leers heeft zijn zogenoemde discretionaire bevoegdheid ge bruikt om het oordeel van de IND te passeren. Momand werkt al ruim tien jaar als conciërge bij ba sisschool de Sint Michaël in Hazer- swoude-Dorp. De school maakte zich hard voor de zaak en wilde via een juridische weg hun conciër ge hier houden. DEN HAAG - Lesuren die door de le- rarenstaking niet zijn gegeven, moeten volgens minister Van Bijs terveldt (Onderwijs) worden inge haald. Leraren die staken, moeten eigenlijk betaald worden uit de sta kingskas van vakbonden. Maar het is een zaak tussen werkgevers en werknemers, zei minister gisteren. Volgens WD en PW kan het niet zo zijn dat stakende leraren door betaald zijn met overheidsgeld, ter wijl ze zich keren tegen kabinets plannen. Volgens de partijen had den de leerkrachten een beroep moeten doen op de stakingskas. Vorige week donderdag kwamen ongeveer 20.000 docenten bijeen in Utrecht uit protest tegen de on derwijsplannen van het kabinet. Een kleine 200 middelbare scho len waren om die reden gesloten. De Algemene Onderwijsbond noemt de uitspraak van de minis ter over het inhalen van lessen 'voorbarig'. Volgens de woordvoer der is het aan de Onderwijsinspec tie om aan het eind van het jaar het aantal lesuren te controleren. Leraren uit het passend onderwijs komen begin maart weer in actie tegen de bezuinigingen. zie onze website:binnenland Minister Van Bijsterveldt blikt terug op de lerarenstaking Lerares met een protestbord. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Golden Tulip Apple Park Gratis stadsgids en WiFi Aan de rand van Maastricht Verblijf tot 30 augustus 2012 VanC44€r- Korting 49% T.l 41 ir c Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) www.weekendcompany.n •Exd. reserveringskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 1 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5