moeite met ontpoldering Raad Hulst mist concrete resultaten van project Uw nieuwe Toekomst 25 Borstonderzoek vrouwen 50 tot 75 'Geen enkel excuus voor falende ambulancezorg' 0909-5010558 Historisch besef TENTO Maak kans op een gratis verblijf in een luxe Safaritent van TentOCamp VOOr max. 6 personen (2 ouders en 4 kinderen) Bel naar: €0,60 per gesprek woensdag 1 februari 2012 schapshistorie in kaart gebracht. De Kraker mengde zich ook in de ontpolderingsdiscussie. Uit histo risch perspectief is hij tegen het prijsgeven van polders aan de na tuur. De Vleesschauwer staat daar anders in. „Na 1945 is nog zo'n tweeduizend hectare bedijkt, voor al rond de Braakman. Wat maakt in vergelijking daarmee die éne polder van driehonderd hectare, de Hedwigepolder, uit? Voor de Antwerpse dokken is verderop ook veel land ontpolderd. Er lig gen bovendien internationale af spraken." Het proefschrift is te koop bij de VU. Later dit jaar komt er via wa terschap Scheldestromen een han delseditie uit, tegelijk met Marcs boek over de West-Zeeuws-Vlaam- se waterschapshistorie. door Eugène Verstraeten hulst - Een groot deel van de Hulster gemeenteraad heeft twij fels over de meerwaarde van het project Uw Nieuwe Toekomst, waarin gemeenten en het bedrijfs leven gezamenlijk de regiopromo tie van Zeeuws-Vlaanderen aan pakken. In de commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, waarin het jaar plan van Uw Nieuwe Toekomst aan de orde kwam, misten de ver schillende fracties concrete resulta ten. „Er zijn wel allerlei activitei ten opgenomen, maar we willen meetbare resultaten zien", zette Jos Buysrogge (Algemeen Belang Groot Hulst) de toon. Hij kreeg bij val van de meeste andere commis sieleden. Mare de Maat (Progres sief Hulst) wees er op dat de ge meente Hulst jaarlijks 43.750 euro in het project stopt, 'terwijl onze fractie en ook andere fracties niet overtuigd zijn van het nut'. Hij vroeg zich af waarom er geen eva luatierapport over 2011 is gemaakt. „Voor ons heeft het ook niet veel meerwaarde", vond Mildred Ver poorten (SP). „Ik hoop dat we bin nenkort eens concrete resultaten te zien krijgen." Een van de activiteiten is deelna me aan de emigratiebeurs in Hou ten, kosten 60.000 euro. Willy Broekhoven (Groot Hontenisse): „Die is succesvol, zegt men, maar wat is dat succes dan?" Burgemeester Jan Frans Mulder, te vens voorzitter van Uw Nieuwe Toekomst, keek op van de kritiek. „Er gebeurt heel veel op verschil lende gebieden", betoogde hij. Wat zo'n beurs precies oplevert is volgens hem moeilijk concreet te zeggen. Volgens Mulder kan de ge meenteraad een evaluatierapport rond de zomer verwachten, want dan moeten de Zeeuws-Vlaamse gemeenten besluiten of ze nog een paar jaar met het project ver der willen. Mulder: „En ik zal zor gen voor een aantrekkelijke onder bouwing van de activiteiten, zeker gezien wat ik hier allemaal ge hoord heb." De commissieleden besloten hun kruit verder droog te houden tot de evaluatie er ligt. Het historisch besef lijkt net over de Nederlands-Belgische grens in het Vlaamse Assenede heel wat beter ontwikkeld dan in Zeeuws-Vlaanderen. Op tal van plekken staan klassieke houten borden met de namen van polders en het jaartal van indijking. Het brengt het landschap tot leven en laat door dringen hoe jong al die polders eigenlijk zijn. terneuzen - Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar in de gemeente Terneuzen krijgen dezer dagen een uitnodiging om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. De eerste groep vrou wen wordt vanaf dinsdag 14 fe bruari verwacht in de mobiele unit, die geparkeerd staat bij Toon beeld op de hoek van de Zuidland- straat en de Bellamystraat. Het on derzoek duurt naar verwachting tot medio juni. Vrouwen van 50 tot en met 75 jaar ontvangen eens per twee jaar auto matisch een schriftelijke uitnodi ging van het bevolkingsonderzoek Zuid-West voor het vrijwillige on derzoek, waarbij röntgenfoto's van beide borsten worden gemaakt. Dit gebeurt in een verplaatsbaar onderzoekscentrum van het Bevol kingsonderzoek Zuid-West. Doel van het bevolkingsonderzoek borstkanker is het zo vroeg moge lijk opsporen van afwijkingen die kunnen wijzen op borstkanker. Vroege ontdekking van borstkan ker vergroot de kans op genezing en maakt vaak een minder ingrij pende behandeling mogelijk. Het bevolkingsonderzoek is een mo mentopname en geeft geen volledi ge garantie. Indien vrouwen klach ten hebben, wordt hen aangera den niet op deelname aan het be volkingsonderzoek te wachten, maar direct naar de huisarts te gaan. door Eugène Verstraeten hulst - Er is geen enkel excuus voor de niet goed functionerende meldkamer Ambulancezorg van de Veiligheidsregio Zeeland, vindt de Hulster raadscommissie Alge mene Bestuurlijke Zaken. De In spectie voor de Gezondheidszorg heeft de meldkamer onder ver scherpt toezicht gesteld na een klacht over het niet laten uitruk ken van een ambulance. „Schanda lig dat zoiets kan gebeuren. Men sen vertrouwen er op dat ze goed geholpen worden als ze 112 bellen. Het gaat over mensenlevens", ver tolkte Marina Strooband-de Moor (ABGH) de gevoelens van de com missie. „Het is gewoon verschrikke lijk", viel Frank Smits (PvdA) haar bij. „Er is overal tekort geschoten. Zo'n 112-dienst moet voor hon derd procent kloppen." Burgemeester Jan Frans Mulder gaf de commissieleden groot gelijk in hun kritiek. Volgens hem was ook het bestuur van de Veiligheid regio verrast door de niet goed functionerende meldkamer. De verantwoordelijken kunnen niet meer aangesproken worden, want die zijn inmiddels vertrokken. Juist het grote verloop binnen de meldkamer is volgens de commis sieleden al een teken aan de wand. .Mww-tentocamp- Avontuurlijk kamperen in luxe tenten Voorwaarden: Reserveren is verplicht. Op basis van eigen vervoer. Op basis van logies. Voor meer informatie: www.tentocamp.nl 1 x een meivakantie op camping Le Bohat 1 x een meivakantie op camping La Bretonnière le de LouvareJ -Bourgogne/Jura 1 x een vakantie van 23-6 t/m 30-6 op camping Domaine de Louvarel 1 x een vakantie van 16-6 t/m 23-6 op camping Les Grottes De Roffy Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (co.óo per gesprek). Toets uw telefoonnummer in en de code die staat bij de vakantie van uw keuze. U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 2 februari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OraGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53